Волонтерство в Австрії – дайджест можливостей

Evangelisches Diakoniewerk GallneukirchenWohnen Martinstift Щоб подати заяву відправте резюме та мотиваційний лист англійською мовою на електронну пошту [email protected]. В темі листа вкажіть ...

Додано:
Aliona Glazkova

Австрія Волонтерства
Волонтерство в Австрії – дайджест можливостей

Evangelisches Diakoniewerk Gallneukirchen

Wohnen Martinstift 

Щоб подати заяву відправте резюме та мотиваційний лист англійською мовою на електронну пошту [email protected]. В темі листа вкажіть назву волонтерства

2 місця.

Початок – жовтень 2023, протягом близько 9 місяців

Місце: Gallneukirchen/ Engerwitzdorf

Для цього проєкту є два відділи, де волонтер/ка буде частиною команду. Буде будинок з 8 квартирами, де житимуть 6-8 людей з обмеженими можливостями.

Волонтер/ка може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо. Тому визначення проєкту залежить від волонтера/ки. Ми даємо волонтеру поселитись у квартирі, а потім волонтер зможе внести свої власні аспекти.

Волонтер/ка  допомагає в  дотриманні розпорядку дня,  супроводі у вільному часі, також допомагати з потребами людей з обмеженими можливостями, приймати участь в громадському житті організації, допомога по господарству, приготування їжі.

Харчування: протягом періоду волонтерства безкоштовно надається їжа в місці проживання, решту часу (включно з державними святами та святковими днями) вони отримують гроші на їжу в розмірі 150 євро на місяць.

Завдання: волонтери матимуть гнучкий графік, який залежить від великої кількості факторів. Це буде максимум 9 годин на день, розподілених протягом дня за потреби. Раннє чергування – 6:00-15:00, денна зміна – 8:00-16:30, вечірня зміна – 11:30-20:00 ( також у вихідні).

Проживання: волонтери будуть розміщені в квартирі поблизу хостингового проекту, в безпечній зоні з окремою кімнатою разом з іншими волонтерами.

Чого може навчитися волонтер?

 • робота в мультипрофесійній команді
 • робота з людьми з особливими потребами
 • формування емпатії
 • вдосконалення німецької мови (клієнти дуже привітні та добрі, і вони роблять усе можливе, щоб допомогти вам вивчити мову ще краще)
 • як знайти нові ідеї, а також як їх реалізувати
 • протягом цього року ви в дуже зрозумілій формі навчитеся працювати та допомагати людям з обмеженими можливостями.

               Крім того, всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови в організації «acrobalena» в Linz, а також велосипед. Ви також отримуєте спеціальний квиток, який гарантує вас безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії.

Diakoniewerk Gallneukirchen – Werkstätte Linzerberg

1 місіце

Коли: з жовтня 2023 року протягом 9 місяців

Для проекту у нас є 1 відділ (Gemeinschaftswerkstatt) де волонтер буде частиною команди. У відділі працюють 12 осіб з обмеженими можливостями та двоє співробітників.

Волонтер/ка може внести свої ідеї в нові проекти, і, звичайно, в проекти, які вже здійснюються. Наприклад, ми почали випускати тканини з бджолиного воску; вітальні листівки з паперу з насіння; виготовлення килимів з вовни овець з власної ферми. Ми робимо килими на великих верстатах, і волонтери можуть спробувати виткати килим самостійно разом із клієнтом.

Волонтер/ка допомагатиме клієнтам виконувати щоденні робочі завдання. Ми також співпрацюємо з компаніями, які надсилають матеріали та різні завдання. Клієнтам знадобиться допомога, щоб підготуватися та завершити завдання.

Частина роботи — виконувати легкі вправи з клієнтами під керівництвом фізіотерапевта. Прогулянки з нашими клієнтами завжди вітаються.

Це лише деякі з основних завдань, які ми виконуємо в нашій групі. Відповідно до ситуації можливе знаходження нових завдань. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашим волонтерам набути багатьох навичок на робочому місці. Наш волонтер, знаходячи власний спосіб виконання завдання, також навчиться залучати наших клієнтів до цього процесу.

Харчування: протягом визначеного періоду волонтерам безкоштовно надається їжа/харчування. Решту часу (включно з державними святами та святковими днями) вони отримують харчування в розмірі 150 євро на місяць.

Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 9 до 16 години. Вихідні – субота, неділя та святкові дні.

Проживання: волонтери ESK будуть розміщені в квартирі поблизу хостингового проекту, в безпечній зоні з окремою кімнатою разом з іншими волонтерами.

Чого може навчитися волонтер?

 • робота в мультипрофесійній команді
 • робота з людьми з особливими потребами
 • формування емпатії
 • вдосконалення навичок німецької мови
 • як знайти нові ідеї, а також як їх реалізувати
 • протягом цього року ви в зрозумілій формі навчитеся працювати та допомагати людям з обмеженими можливостями.
 • вдосконалювати навички рукоділля

Всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови  «acrobalena» в Linz, а також велосипед. Ви отримуєте квиток, який забезпечує безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії.

Diakoniewerk Gallneukirchen – Haus Bethanien 

2 місця

Коли: з жовтня 2023, впродовж 9 місяців

Місце: Haus Bethanien, Gallneukirchen у Верхній Австрії

Для цього проєкту є два відділи, де волонтер/ка буде частиною команди

Будинок має багату історію пов’язаний з дияконесами, проте після реконструкції у 2015 році він готовий до нових викликів, а саме створення майбутнього будівлі з людьми, що там живуть і працюють. З вересня 2016 року він засяяв новим блиском і знову став місцем для спільної роботи. Робота, яку дияконеси розпочали понад 110 років тому (у 1909 році) у Haus Bethanien, продовжується сьогодні у різноманітних заходах під одним дахом.

Одним із таких напрямків є мистецька майстерня, яка пропонує робочі місця для 32-ох людей з обмеженими можливостями в одному з наших чотирьох мистецьких напрямів роботи. Більшість художників, які працюють у Будинку, працюють у двох сферах і тому мають багато кваліфікацій. У кожному з цих чотирьох відділень працівники з обмеженими можливостями протягом дня перебувають під наглядом спеціальної групи. Кожен із працівників організації подав заяву на свою посаду самостійно і був прийнятий тільки завдяки своїм заслугам.

З середини 2016 року художньо-творчі відділи, які раніше були в різних місцях, розмістилися в одному спеціальному приміщенні.

Мистецька майстерня Diakoniewerk у Haus Bethanien, Gallneukirchen включає в себе ці чотири напрямки:

 • СТУДІЯ:

Студія художньої майстерні пропонує творчий робочий простір, у якому робочі перебувають під професійним наглядом для створення вражаючого мистецтва. Види мистецтва, які виробляються тут, різні: малюнок, живопис, гравюру та тривимірний дизайн. Його основна увага зосереджена на розвитку автентичного художнього стилю, який можна вважати сучасним.

У різних проектах і майстер-класах відбувається обмін на національному і міжнародних рівнях. Ми беремо участь у команді, яка організовує виставки; найвидатніші роботи наших митців представлені у високоповажних австрійських колекціях.

Проєкти, виставки та публікації:

Для нас важливо, щоб мистецька майстерня була публічно визнана завдяки виставкам та публікаціям, а також діалогу та обміну з іншими установами. Тому студія із задоволенням співпрацює із зовнішніми партнерами, а також у національних та міжнародних проектах. Крім продажу оригіналів, мистецькі роботи часто інтегруються в рамках проектів «Kunst am Bau». Твори мистецтва також використовувалися в таких продуктах, як наш «derart» («таким чином») посуд, а також у створенні друкованої графіки.

 • ТЕАТР:

The Malaria Theater – це ініціатива діячів мистецтва з Diakoniewerk у Gallneukirchen. Ансамбль із одинадцяти учасників працює над власними творами у співпраці з незалежними запрошеними акторами та музикантами, а також із нашою внутрішньою артистичною та освітньою командою. Відмінними ознаками виступу були дотепні етюди та проза, а також емоційні п’єси, які здобули визнання глядачів. Процес створення більш довгих п’єс, тривалістю від 65 до 90 хвилин, може тривати щонайменше два роки. Тим часом ансамбль може працювати над невеликими мистецькими проектами. Для популяризації різноманітних аспектів творчого самовираження ансамбль використовує декілька театральних форм:

Bildungswerkstatt  – виконавців навчають основам театрального вираження, внутрішню команду доповнюють запрошені лектори.

Production workshop  – ідеї акторів представлені через інтерпретаційний танець. Тут використовуються театральні замальовки, імпровізація, літературні та живописні фігури.

Networking within the cultural landscape – участь у фестивалях, публічних виступах, читаннях, виставках і радіомовленнях.

 • MACHEREI

Цей відділ зосереджується на діяльності з побудови команди, сприянні незалежній роботі та її інтеграції в робочі процеси групи.

The Macherei відповідає за обслуговування інтернет-магазину, який продає продукцію майстерень Diakoniewerk. Лінійка продуктів відома як «derart» («таким чином»). Магазином керують співробітники з обмеженими можливостями навчання, і це включає обробку вхідних замовлень, пакування та відправлення товарів, а також управління запасами. Інтернет-магазин Diakoniewerk виводить майстерність людей з обмеженими можливостями на передній план виробництва та пропонує чудові творчі вироби. Інтернет-магазин: https://spenden.diakoniewerk.at/shop/ .

Завдання Macherei включають фотографування продуктів, різноманітні соціальні доручення та послуги для внутрішніх і зовнішніх партнерів, а також загалом підтримку інших груп в організації. Іншим напрямком є професійна підтримка наших кіосків на ярмарках, ринках і фестивалях протягом року.

 • Медіа

Передача знань є важливою частиною роботи Diakoniewerk з інвалідністю. Медіа-майстерня щоквартально видає журнал «ICH und WIR». Під девізом «люди з обмеженими можливостями, для людей з обмеженими можливостями» журнал «ICH und WIR» видають співробітники медіа-майстерні з обмеженими можливостями. Тексти написані простою мовою. Редагування, фотографія та обслуговування клієнтів навчаються в медіа-майстерні.

Клієнтоорієнтована робота є високим пріоритетом у медіа-майстерні, як всередині, так і для зовнішніх партнерів. Крім журналу, медіа-майстерня також виготовляє етикетки для шоколадних цукерок і вафель і багато фотографує. Медіа-майстерня також регулярно бере участь у «Free Radio Freistadt». Ці дописи можна почути в рамках циклу «In the Middle of Life».

Харчування: протягом періоду волонтерства безкоштовно надається їжа в місці проживання, решту часу (включно з державними святами та святковими днями) вони отримують гроші на їжу в розмірі 150 євро на місяць.

Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 8:00/8:30 до 15:30/16:00. Без роботи у вихідні та святкові дні.

Проживання: волонтери будуть розміщені в квартирі поблизу хостингового проекту, в безпечній зоні з окремою кімнатою разом з іншими волонтерами.

Чого може навчитися волонтер?

 • робота в мультипрофесійній команді
 • робота з людьми з особливими потребами
 • формування емпатії
 • вдосконалення німецької мови (клієнти дуже привітні та добрі, і вони роблять усе можливе, щоб допомогти вам вивчити мову ще краще)
 • як знайти нові ідеї, а також як їх реалізувати
 • протягом цього року ви в дуже зрозумілій формі навчитеся працювати та допомагати людям з обмеженими можливостями.

Крім того, всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови в acrobalena в Лінці, а також велосипед. Ви також отримуєте кліматичний квиток для Верхньої Австрії – безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії.

Всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови  «acrobalena» в Linz, а також велосипед. Ви отримуєте квиток, який забезпечує безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії.

Diakoniewerk Gallneukirchen – Tagesbetreuung Haus Bethanien для людей похилого віку

1 місце

Коли: з жовтня 2023, впродовж 9 місяців

місце: Gallneukirchen

Для проєкту у нас є відділ «Tagesbetreuung Haus Bethanien», де волонтер/ка буде частиною команди.

Для людей похилого віку, які живуть зі своїми родичами, денний нагляд є приємною зміною в повсякденному житті та важливим полегшенням для рідних. Ця пропозиція особливо підходить людям із деменцією. Нагляд здійснюється цілий день – понеділок, вівторок, середа та п’ятниця з 8.00 до 16.00. Щодня проводять свою старість 13 осіб.

Волонтер/ка супроводжує в повсякденному житті, допомагає у вільний час, приймає участь у соціальному житті, господарстві, приготуванні їжі. Волонтер/ка може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо. Відповідно, визначення проєкту залежить від волонтерки/а. Ми даємо волонтеру поселитись у Tagesbetreuung, і згодом може внести свої власні ідеї.

Харчування: протягом періоду волонтерства безкоштовно надається їжа в місці проживання, решту часу (включно з державними святами та святковими днями) вони отримують гроші на їжу в розмірі 150 євро на місяць.

Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 8:00/8:30 до 15:30/16:00. Без роботи у вихідні та святкові дні.

Проживання: волонтери будуть розміщені в квартирі поблизу хостингового проекту, в безпечній зоні з окремою кімнатою разом з іншими волонтерами.

Чого може навчитися волонтер?

 • Робота з людьми з деменцією
 • робота в мультипрофесійній команді
 • формування емпатії
 • як знайти нові ідеї, а також як їх реалізувати
 • вдосконалення німецької мови
 • розуміння літніх людей.

Всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови  «acrobalena» в Linz, а також велосипед. Ви отримуєте квиток, який забезпечує безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії.

Diakoniewerk Gallneukirchen – Haus Abendfrieden для людей похилого віку

1 місце

Коли: з жовтня 2023, впродовж 9 місяців

місце: Gallneukirchen

Для проєкту у нас є один відділ «Haus Abendfrieden», де волонтер буде частиною команди.

Haus Abendfrieden це дім для людей літнього віку. У двох квартирах  проживає 22 людини. Волонтер/ка може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо. Відповідно, визначення проєкту залежить від волонтерки/а. Ми даємо волонтеру поселитись у Hausgemeinschaft, і згодом волонтер зможе внести свої власні ідеї. Волонтер/ка супроводжує в повсякденному житті, допомагає у вільний час, приймає участь у соціальному житті, господарстві, приготуванні їжі.

Харчування: протягом періоду волонтерства безкоштовно надається їжа в місці проживання, решту часу (включно з державними святами та святковими днями) вони отримують гроші на їжу в розмірі 150 євро на місяць.

Робочі години: волонтери матимуть гнучкий графік. Це буде максимум 9 годин на день, розподілених протягом дня за потреби. Раннє чергування близько 6:00-15:00, денна зміна близько 8:00-16:30, вечірня зміна близько 11:30-20:00 також у вихідні, максимум двічі на місяць.

Проживання: волонтери будуть розміщені в квартирі поблизу хостингового проекту, в безпечній зоні з окремою кімнатою разом з іншими волонтерами.

Чого може навчитися волонтер/ка

 • Робота з людьми з деменцією
 • робота в мультипрофесійній команді
 • формування емпатії
 • як знайти нові ідеї, а також як їх реалізувати
 • вдосконалення німецької мови
 • розуміння літніх людей.

Всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови  «acrobalena» в Linz, а також велосипед. Ви отримуєте квиток, який забезпечує безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії.

Diakoniewerk Gallneukirchen – Haus Elisabeth – дім для літніх людей

1 місце

Коли: з жовтня 2023, впродовж 9 місяців

місце: Gallneukirchen

У домі на двох поверхах мешкають 40 людей.

Волонтер/ка супроводжує в повсякденному житті, допомагає у вільний час, приймає участь у соціальному житті, господарстві, приготуванні їжі. Волонтер/ка може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо. Відповідно, визначення проєкту залежить від волонтерки/а. Ми даємо волонтеру поселитись у Haus Elisabeth, і згодом волонтер зможе внести свої власні ідеї.

Харчування: протягом періоду волонтерства безкоштовно надається їжа в місці проживання, решту часу (включно з державними святами та святковими днями) вони отримують гроші на їжу в розмірі 150 євро на місяць.

Робочі години: волонтери матимуть гнучкий графік. Це буде максимум 9 годин на день, розподілених протягом дня за потреби. Раннє чергування близько 6:00-15:00, денна зміна близько 8:00-16:30, вечірня зміна близько 11:30-20:00 також у вихідні, максимум двічі на місяць.

Проживання: волонтери будуть розміщені в квартирі поблизу хостингового проекту, в безпечній зоні з окремою кімнатою разом з іншими волонтерами.

Чого може навчитися волонтер/ка

 • Робота з людьми з деменцією
 • робота в мультипрофесійній команді
 • формування емпатії
 • як знайти нові ідеї, а також як їх реалізувати
 • вдосконалення німецької мови
 • розуміння літніх людей.

Всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови  «acrobalena» в Linz, а також велосипед. Ви отримуєте квиток, який забезпечує безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії.

Diakoniewerk Gallneukirchen – Haus für Senioren Linz – для літніх людей

Haus für Senioren Linz – дім для літніх людей. 48 людей мешкають у чотирьох квартирах.

Волонтер/ка супроводжує в повсякденному житті, допомагає у вільний час, приймає участь у соціальному житті, господарстві, приготуванні їжі. Волонтер/ка може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо. Відповідно, визначення проєкту залежить від волонтерки/а. Ми даємо волонтеру поселитись у Haus Elisabeth, і згодом волонтер зможе внести свої власні ідеї

Харчування: протягом періоду волонтерства безкоштовно надається їжа в місці проживання, решту часу (включно з державними святами та святковими днями) вони отримують гроші на їжу в розмірі 150 євро на місяць.

Робочі години: волонтери матимуть гнучкий графік. Це буде максимум 9 годин на день, розподілених протягом дня за потреби. Раннє чергування близько 6:00-15:00, денна зміна близько 8:00-16:30, вечірня зміна близько 11:30-20:00 також у вихідні (максимум двічі на місяць).

Проживання: волонтери будуть розміщені в квартирі поблизу хостингового проекту, в безпечній зоні з окремою кімнатою разом з іншими волонтерами.

Чого може навчитися волонтер/ка

 • Робота з людьми з деменцією
 • робота в мультипрофесійній команді
 • формування емпатії
 • як знайти нові ідеї, а також як їх реалізувати
 • вдосконалення німецької мови
 • розуміння літніх людей.

Всі волонтери отримують кишенькові гроші в розмірі близько 150 євро на місяць і один курс німецької мови  «acrobalena» в Linz, а також велосипед. Ви отримуєте квиток, який забезпечує безкоштовний проїзд усім громадським транспортом у Верхній Австрії

Щоб подати заяву відправте резюме та мотиваційний лист англійською мовою на електронну пошту [email protected]. В темі листа вкажіть назву волонтерства

Європейський дух, що вносять волонтери у різних організаціях Caritas у Верхній Австрії

Організація «Caritas Oberösterreich» у Sankt Isidor

Мета – залучати людей з обмеженими можливостями до суспільства та підтримувати їх у тому, щоб стати максимально незалежними.

Організація пропонує широкий спектр послуг для людей з обмеженими можливостями у Верхній Австрії, напр. допоміжне проживання, робота, навчання, терапія, дитячий садок. «Caritas Oberösterreich» є однією з найбільших організацій Верхньої Австрії, яка надає послуги людям з обмеженими можливостями.

Sankt Isidor розташований недалеко від столиці провінції Верхньої Австрії Одне з можливих місць розміщення волонтерів знаходиться в селі Санкт-Ісидору

Волонтери мають власну кімнату в спільній квартирі зі спільною кухнею, телевізором, безкоштовним Wi-Fi та послугами пральні.

Позашкільний центр догляду за дітьми з інвалідністю

Старт: лютий 2024

2 місця

Місце: St.Isidor/ Leonding

Основними завданнями є підтримка персоналу в їх повсякденній роботі та підтримка дітей у їхньому дозвіллі (ігри, спорт, плавання, екскурсії, приготування їжі).

Кожен волонтер працюватиме в групі з п’яти-восьми дітей з інвалідністю та без. У групі волонтери отримуватимуть обід. Над своїм проектом волонтери працюють з понеділка по п’ятницю. У центрі є постійні канікули за тиждень до Великодня та під час Різдва. Решта канікул можуть бути організовані безкоштовно між волонтером і центром (державні свята також безкоштовні).

Villa Kunterbunt – центр для дозвілля для дітей з інвалідністю

Старт: жовтень 2023

1 місце

Місце: St.Isidor /Leonding

Графік: 30 годин на тиждень

Основними завданнями в цьому проекті є підтримка персоналу та дітей у їхньому дозвіллі. Вік дітей від п’яти до сімнадцяти років.

Волонтери працюють над своїм проектом з понеділка по п’ятницю з 14 до 20 години. Вони організовують відпочинок дітей під час канікул. Вихідні, Великдень і Різдво оплачені вихідні, влітку фіксовані канікули по три тижні.

Вимоги: Волонтер у має бути спортивним та активним, творчим та любити музику. Основними завданнями є грати у футбол, плавати, займатися рукоділлям, співати та займатися музикою.

Допомога у проживанні

Старт: Жовтень 2023 (з молоддю) або вересень 2023 (з дітьми)

3 місця

Місце: внутрішня частина міста Linz / St.Isidor

Основними завданнями є підтримка персоналу в їхній роботі з виконання домашніх завдань, ігор, дозвілля, приготування їжі, а також підтримка дітей і підлітків у їхньому догляді. Цей проект ідеально підходить для волонтерів, які хочуть отримати досвід роботи з догляду.

Також є можливість працювати з молоддю, де завдання загалом схожі на дитячі групи, ця група знаходиться в центрі Linz. Працювати з молоддю – це бути прикладом для неї, вислуховувати її проблеми та допомагати організувати дозвілля.

Волонтери, працюють за реєстром, який завжди розрахований на місяць, два тижні. Кожен волонтер має п’ять тижнів відпустки (якщо волонтерство триває 12 місяців), а також вільний у святкові дні.

Волонтер може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо .Таким чином, кожен може відчути нову культуру, нові традиції та розширити свій кругозір завдяки культурним обмінам. Натомість волонтери отримають уявлення про австрійську культуру та роботу з людьми з обмеженими можливостями.

Caritas Oberösterreich – Св. Елізабет

2 місця

Старт: вересень 2023 або листопад 2023

Місце: місто Linz

Організація «Caritas Oberösterreich» обслуговує людей з обмеженими можливостями в житті, роботі та навчанні. Мета – залучати людей з обмеженими можливостями до суспільства та підтримувати їх у тому, щоб стати максимально незалежними.

Св. Елізавет розташована в Linz, столиці провінції Верхня Австрія, на пагорбі неподалік від центру міста та міських парків.

Проєкт для волонтерів називається «Werkstätten», який відповідає за освітню кваліфікацію для молодих людей з обмеженими можливостями (від 15 до 30 років). Одна майстерня спеціалізується на сліпих та слабозорих людей, друга майстерня пропонує кілька кваліфікацій (таких як навчання користуванню комп’ютером, шиття, робота в продуктовому магазині, кулінарія, слюсарна справа та багато іншого). Метою проекту є інтеграція молодих людей з інвалідністю у вільний ринок праці.

Волонтер може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо .Таким чином, кожен може відчути нову культуру, нові традиції та розширити свій кругозір завдяки культурним обмінам. Натомість волонтери отримають уявлення про австрійську культуру та роботу з людьми з обмеженими можливостями.

Проживання: Ми надаємо невелику квартиру (однокімнатні) для волонтерів у будівлі, де вони працюватимуть. У помешканні є невелика кухня, душ,туалет, телевізор, безкоштовний Wi-Fi та пральна машина.

Caritas Oberösterreich – St. Pius

1 місце

Старт: вересень 2023

Місце: Steegen/Peuerbach

Волонтер/ка може багато в чому показати, що для нього/неї означає солідарність. Частиною кожного волонтерського проєкту є також участь в уроках німецької мови та робота над власним проєктом (визначеним волонтером), яким би він не був, ми спробуємо його реалізувати.

Волонтер може внести свою культуру, здібності, ідеї, щоб представити свій спосіб життя/свою культуру/кулінарію/співі пісень, організацію дозвілля з людьми, тощо .Таким чином, кожен може відчути нову культуру, нові традиції та розширити свій кругозір завдяки культурним обмінам. Натомість волонтери отримають уявлення про австрійську культуру та роботу з людьми з обмеженими можливостями. Крім того, волонтери отримують повну підтримку від наших співробітників та їх наставника.

Основні завдання:

Підтримка персоналу в їх повсякденній роботі та підтримці людей у їхньому дозвіллі (ігри, спорт, плавання, екскурсії, приготування їжі). Подальші завдання включають спільне прибирання як частину педагогічних завдань, а також дотримання правил у колективі та встановлення меж. Кожен волонтер працюватиме в групі з п’яти-восьми клієнтів з обмеженими можливостями.

Волонтери, працюють за реєстром, який завжди розрахований на місяць, два тижні. Кожен волонтер має п’ять тижнів відпустки (якщо волонтерство триває 12 місяців), а також вільний у святкові дні.

Житло для волонтерів розташоване в селі Sankt Pius, тому відстань між помешканням та проектом становить 100 метрів. Волонтери мають власну кімнату в квартирі зі спільною кухнею, телевізором, безкоштовним Wi-Fi та послугами пральні.

Caritas Oberösterreich – Sachspenden

1 місце

Старт: вересень 2023

Місце: Linz

Відділ надає різні можливості для залучення: у центрі пожертвувань та в Carla-shop (секонд-хенд + включаючи кафе).

Волонтери своїми ідеями, здібностями та креативністю підтримуватимуть співробітників у їхній повсякденній діяльності: у магазині Карітас, прикрашаючи, допомагаючи клієнтам, готуючи одяг до продаж. У донорському центрі, приймаючи пожертви, сортуючи, готуючи для продажу.

Волонтер дізнається про нашу соціальну систему, про нашу організацію, про бідність, про те, що це означає, і про те, як з нею справляється політика Австрії. Культурний обмін принесе користь усім – клієнтам, волонтерам і хостинговому відділу. Оскільки тут також багато австрійських волонтерів і співробітників, волонтер може легко познайомитися з австрійською молоддю, звичаями, менталітетом і мовою. Таким чином, міжкультурне навчання та спілкування мають бути метою як для волонтера, так і для приймаючої організації! Волонтери нашої організації отримують підтримку від місцевої контактної особи, застраховані, беруть участь у зборах команди, запрошуються на заходи та отримують безкоштовну подальшу освіту.

Проживання знаходиться або в квартирі в St.Elisabeth або в St.Isidor (залежно від вільних місць). Там у нас спільні квартири, де кожен волонтер має власну кімнату, а кухня та ванні спільні. До місця роботи можна доїхати громадським транспортом.

Caritas Oberösterreich – Armutsmigration – міграція через бідність

1 місце

Старт: липень 2023 – січень 2024

Цей відділ пропонує різні можливості взаємодії: у першій контактній точці, яка є консультаційною службою для бездомних громадян ЄС, і на гарячій лінії, яка пропонує первинну медичну допомогу бездомним людям.

Волонтери своїми ідеями, здібностями та креативністю підтримуватимуть соціальних працівників у їхній повсякденній діяльності – забезпечувати клієнтів їжею та напоями, роздавати одяг та допомагати лікарям: доглядати за дітьми під час прийому.

Волонтер дізнається про нашу соціальну систему, про нашу організацію, про бідність, про те, що це означає, і про те, як з нею справляється політика Австрії. Культурний обмін принесе користь усім – клієнтам, волонтерам і хостинговому відділу. Оскільки тут також багато австрійських волонтерів і співробітників, волонтер може легко познайомитися з австрійською молоддю, звичаями, менталітетом і мовою. Таким чином, міжкультурне навчання та спілкування мають бути метою як для волонтера, так і для приймаючої організації! Волонтери нашої організації отримують підтримку від місцевої контактної особи, застраховані, беруть участь у зборах команди, запрошуються на заходи та отримують безкоштовну подальшу освіту.

Проживання знаходиться або в квартирі в St.Elisabeth або в St.Isidor (залежно від вільних місць). Там у нас спільні квартири, де кожен волонтер має власну кімнату, а кухня та ванні спільні. До місця роботи можна доїхати громадським транспортом.

Щоб подати заяву відправте резюме та мотиваційний лист англійською мовою на електронну пошту [email protected]. В темі листа вкажіть назву волонтерства

Caritas INVITA

Початок: Лютий, березень або квітень 2024 року

Тривалість: близько 10,5 місяців (найпізніше до 20.02.2025)

Наші групи діяльності та групи допоміжного проживання знаходяться в Engelhartszell та його околицях, а також у Pfaffing та Ebensee на півдні Верхньої Австрії.

2 місця всього

INVITA є частиною Карітасу Верхньої Австрії та обслуговує людей з психологічними та фізичними вадами в житті, роботі та навчанні. Загальна мета полягає в тому, щоб залучити людей з обмеженими можливостями до суспільства та покращити їх самостійність у повсякденному житті. Клієнтами INVITA є дорослі жінки та чоловіки, з різними психологічними та фізичними вадами. Ми пропонуємо нашим клієнтам можливість проживати в Центрі проживання та можливості роботи в Групах активності, а також  мобільну допомогу. Волонтери підтримуватимуть команду груп у щоденній роботі для наших клієнтів. Кожна команда має керівника, і розмір команди змінюється відповідно до потреб клієнтів. Команда складається з кваліфікованих співробітників, які мають підтверджену кваліфікацію та професійний досвід у сфері роботи з людьми з психофізичними вадами.

Групи допомоги у проживанні –  це групи, де проживають наші клієнти. Волонтери в групах допомоги підтримують наших співробітників у їхній щоденній роботі. Розпорядок дня полягає в підтримці наших клієнтів у веденні домашнього господарства, приготуванні їжі, підтримці з одяганням, приготуванням їжі, письмом, читанням, розмовою, прибиранням тощо. Також типово, можливо, супроводжувати клієнтів на робочі місця та супроводжувати їх під час відпочинку.

Групи активності: це групи, в яких працюють наші клієнти. Щоденні завдання полягають у підтримці наших співробітників і клієнтів у їхньому робочому середовищі, у їхніх завданнях і дорученнях. Залежно від стану клієнта завдання будуть змінюватися.

Ваш власний проєкт: волонтерів запрошують принести власні ідеї, створювати проєкти в рамках своїх проектних груп та/або разом з іншими волонтерами. Якою б не була ідея проєкту, ми намагатимемося підтримати її втілення.

Уроки німецької мови: кожен волонтер, який не має достатнього знання німецької мови, прийме участь в організованому курсі німецької мови (рівень А1). Після цього волонтери продовжать вивчати німецьку мову через OLS (Online language support).

Для волонтерів обов’язкова участь у пропонованих тренінгах Національного агентства в Австрії (навчання по прибуттю, загальне навчання).

З самого початку дуже важливо, щоб ви налаштувалися створити хороші форми спілкування один з одним. Ви повинні бачити себе частиною сім’ї волонтерів. Ви будете проводити час разом, жити разом, спілкуватися разом, мати спільні та відмінні риси, підтримувати один одного тощо.

Проживання: житло для волонтерів, які знаходяться в групах поблизу та в околицях Engelhartszell або в Engelhartszell. Для волонтерів, які знаходяться в Pfaffing або Bensee, які знаходяться поблизу цих груп. Кожен волонтер матиме власну спальню з меблями в спільній квартирі зі спільною ванною/туалетом, вітальнею/кухнею. Загальні номери оснащені телевізором, безкоштовним Wi-Fi і пральною машиною. Ви можете жити разом з іншими волонтерами чи державними службовцями.

Харчування: Caritas INVITA в Engelhartszell має кухню для персоналу та клієнтів. Ви матимете можливість отримати безкоштовний обід 7 днів на тиждень в Engelhartszell. Ті, хто знаходиться в групах, розташованих за межами Engelhartszell, матимуть можливість пообідати в цих місцях у свої робочі дні. На сніданок і вечерю у вас є обладнана кухня у вашій квартирі, щоб готувати самостійно або разом зі своїми волонтерами.

Фінансова підтримка: ви щомісяця отримуватимете харчування та кишенькові гроші.

Волонтери, які проживають в Engelhartszell, матимуть можливість використовувати наш службовий автомобіль для дозвілля у вихідні дні. Тому необхідно, щоб волонтери мали дійсне водійське посвідчення категорії В, досвід водіння, а також вміли керувати автомобілем із перемиканням передач. Залежно від наявності, волонтери, які їдуть на велосипеді Engelhartszell , ми також можемо мати кілька велосипедів, які ви можете орендувати, якщо це необхідно. Що стосується інших міст, у нас є дуже хороша мережа громадського транспорту, якою ви можете скористатися.

Ви можете вибрати своє волонтерство з наведених нижче:

Допомога у проживанні

 • Розташування: Engelhartszell, , Верхня Австрія, район: Schärding

1 місце в групі проживання №1

1 місце в групі допоміжного проживання №2

1 місце в групі допоміжного проживання №4

Місце проживання: Engelhartszell

 • Розташування: Haibach ob der Donau, Верхня Австрія,район: Schärding

Місце проживання: Engelhartszell

1 місце  в групі проживання «Хайбах»

Проживання: неподалік від Pfaffing, в пішій доступності

 • Розташування: Pfaffing, Верхня Австрія, район: Vöcklabruck

1 проект в групі проживання №1

1 проект в групі проживання № 2

 • Розташування: Ebensee, Верхня Австрія: округ: Gmunden

1 проєктне місце в групі

1 проєктне місце в групі для проекту «Мама/дитина».

Місце проживання: Ebensee, поруч з місцем проекту

Група діяльності

1 проект у групі діяльності «Пральня та кухня»

Місце проживання: Engelhartszel

Для детального опису кожної групи дивіться інформаційні листи «Steckbriefe» груп, які будуть надіслані вам після того, як ми отримаємо вашу заявку.

Щоб подати заяву відправте резюме та мотиваційний лист англійською мовою на електронну пошту [email protected]. В темі листа вкажіть назву волонтерства


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

​Жіноче підприємництво на Кіровоградщині: нові можливості

Очільниця ГО «Сучасний Формат» представила економічні профілі громад Житомирщини

Ми боремося не тільки за території, а й за все українське

Психологічні тренінги для 60+ пройшли в соціально-культурному центрі "Подвір'я"

«Сили відновлення» — на Суспільному про відбудову деокупованих громад

Об’єднані заради майбутнього: Х Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку залучив 500 спікерів/ок по всій Україні