Войцех Біаложит: аналітичні центри у багатьох країнах зіштовхуються з культурою фейків та альтернативними фактами

Керівниця think twice UA Ольга Львова в рамках стажування Prague Civil Society Centre запитала Войцеха Біаложита, директора Інституту WiseEuropa, про основні аспекти організації, ключові компоненти ...

Додано:
Think Twice UA

аналітик
Войцех Біаложит: аналітичні центри у багатьох країнах зіштовхуються з культурою фейків та альтернативними фактами

Керівниця think twice UA Ольга Львова в рамках стажування Prague Civil Society Centre запитала Войцеха Біаложита, директора Інституту WiseEuropa, про основні аспекти організації, ключові компоненти роботи аналітичних центрів та його погляд на розвиток аналітичних центрів у Польщі.

Войцех Біаложит – керуючий директор  незалежного аналітичного центру WiseEuropa, що базується у Варшаві та здійснює стратегічні дослідження у сфері європейської політики, зовнішньої політики та економіки.  Спочатку WISE був суто аналітичним центром з фокусом на економічних та соціальних питаннях, однак у 2016 році вони об’єднались з орієнтованим на європейські відносини аналітичним центром demosEUROPA, і стали WiseEuropa. Основна мета оновленої організації – бути активною та впізнаваною частиною аналітичного середовища в Європі та продукувати якісні наукові дослідження у сфері публічної політики. 

На думку пана Войцеха, аналітичні центри стикаються з такими викликами, як пошук джерел фінансування і фаховий персонал. Інша проблема – це культура фальшивих новин та альтернативних фактів, поширена зараз не тільки в Польщі, але у світі загалом. Вагомою проблемою в Польщі є  те, що політики не висловлюють необхідності бачити політику, засновану на доказах; натомість вони зосереджені на символах, лозунгах, твітах. На думку пана Войцеха, аналітичні центри дуже пов’язані зі «старою моделлю демократії», коли політики намагаються приймати рішення на основі перевірених даних, однак нині ця модель  демократії під загрозою.

Войцех Біаложит також поділився своєю думкою щодо політичних аналітичних центрів. Політичні партії в Польщі фінансуються з державного бюджету: декілька  років тому відбулася поправка до законопроекту про фінансування політичних партій, згідно з якою політичні партії мають витрачати певну кількість своїх державних субсидій на дослідження. На практиці це виявилося не зовсім вдалим: замість досліджень та розробки політик,  відповідальні підрозділи публікують загальні статті, які не мають прикладної цінності. 

Читайте повну версію інтерв’ю англійською


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»