Вінницькі «інформаційні» контрасти або особливості вінницької європейськості

Ні для кого не секрет, що Вінницею керує «Європейська стратегія». А от про те що тактика навіть не українська, а ще й совкова, про це мало хто говорить. Про проблеми з якими стикаються мешканці ...

Додано:
Юлия Грига

скрін ВМР 17.02
Вінницькі «інформаційні» контрасти або особливості вінницької європейськості

Ні для кого не секрет, що Вінницею керує «Європейська стратегія». А от про те що тактика навіть не українська, а ще й совкова, про це мало хто говорить.

Про проблеми з якими стикаються мешканці одного з «найвідкритіших» міст України під час круглого столу з обговорення ініціативи «Відкритий Уряд» говорила представниця мережі «Омбудсман+», голова громадської організації «Філософія Серця» Юлія Грига, самі кричущі з яких такі:

  1. Бажаючих потрапити на сесію вінничан далі турнікету на вході не пропускають (за законом «Про місцеве самоврядування» ч. 17 ст. 46 Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством.)
  2. Бажаючих потрапити на засідання постійних комісій тримають там же – біля турнікету.
  3. Рішення про розпорядження комунальним майном чи бюджетними грошима приймаються на користь «Осіб 1,2,3….» ( за законами «Про доступ до публічної інформації» ч.5 ст.6 та «Про місцеве самоврядування» ч. 11 ст. 59 ….В актах та проектах актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування не може бути обмежено доступ до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном, у тому числі про умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримують ці кошти або майно, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої заборонено законом).
  4. Проекти рішень ради не оприлюднюються взагалі.

Натомість в розділі «Рішення виконкому» розміщуються рішення виконкому про проекти рішень міської ради. На думку працівників міськради так логічно і зручно, а головне це і є оприлюднення проектів рішень ради!

А от коли мова йшла про виконавчу владу – Вінницьку облдержадміністрацію, ситуація кардинально протилежна. Розділ офіційного сайту з доступу до публічної інформації наповнюється вчасно, містить усю необхідну інформація, має зручну систему пошуку, і що головне – відповідає загальноприйнятому правилу пошуку «в три кліки». Завідувачка сектору з доступу до публічної інформації Ольга Люшнікова презентувала учасникам зручність і легкість роботи з інформацією, якою володіє облдержадміністрації.

Що стосується рекомендацій до плану заходів з реалізації ініціативи «Відкритий Уряд», то представники з доступу запропонували включити такі пункти:

  1. Розробка програмного забезпечення (або хоча б вимог) системи обліку інформації та можливість їх стиковки між собою.
  2. Оновити Типову інструкцію з діловодства з урахуванням прийнятих інформаційних законів.

Довідково: «Платформа «Омбудсман плюс» – це мережа моніторів стану дотримання законодавства з доступу до публічної інформації, сформована Інститутом Медіа Права.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи