Вікі любить пам’ятки: за кількістю фото Україна посіла перше місце

«Вікі любить пам'ятки» (Wiki Loves Monuments) — щорічний міжнародний фотоконкурс, який проходить протягом вересня. Учасники фотографують історичні пам'ятки і об'єкти культурної спадщини у своєму ...

Додано:
rostykon

Церкви Святого Юрія в Дрогобичі Львівської області. Авторка фото  Олена Курило
Вікі любить пам’ятки: за кількістю фото Україна посіла перше місце

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — щорічний міжнародний фотоконкурс, який проходить протягом вересня. Учасники фотографують історичні пам’ятки і об’єкти культурної спадщини у своєму регіоні і завантажують їх на Вікісховище. Метою заходу є висвітлення культурно-історичної спадщини країн-учасниць.

Ініціатива проведення конкурсу Wiki Loves Monuments належить нідерландським вікіпедистам, які 2010 року запропонували сфотографувати 50 тисяч пам’яток Нідерландів.

У 2012 році конкурс вийшов за межі Європи і в ньому взяло участь 35 країн.

Минулого року конкурс в Україні проводився вже дев’ятий раз і, незважаючи на пандемію, 550 учасників завантажили рекордну кількість світлин — 47 616. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць. 

Журі оцінювало світлини, які залишилися після попереднього відбору оргкомітетом, тобто приблизно 9 тисяч робіт. До другого раунду журі відібрало 928 світлин. Перші два етапи журіння відбулися онлайн. Наприкінці 2020 року в Києві журі зібралося, щоб провести третій раунд і вибрати десять найкращих із 165. У журі працювали фотографи, краєзнавці і вікіпедисти з усієї України. Детальніше про склад журі ось тут: http://wlm.org.ua/juri/

Найкращими за якістю, композицією, енциклопедичністю, журі обрало світлини пам’яток, що розташовані у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та Києві. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн.

Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2020» стала фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у Дрогобичі Львівської області. Авторкою фото є Олена Курило.

«Мета конкурсу “Вікі любить пам’ятки” — зібрати знімки всіх об’єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернути увагу до стану збереженості цих об’єктів. Проєкт згуртовує навколо себе фотографів, краєзнавців, вікіпедистів та усіх небайдужих до збереження культурної спадщини. Цього року у нас серед 10 переможців — 10 різних авторів та 9 регіонів. Дуже добре, що Україна буде представлена на міжнародному етапі такою різноманітною», — прокоментувала Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії, членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Українська влада хоче подарувати тютюновій компанії 3 млрд грн з Держбюджету у 2021 році

Молодь Нижньодуванської ОТГ отримала можливість долучитись до місцевих справ

Спільна заява громадянського суспільства щодо ЗУ "Про оборонні закупівлі"

Чат-бот допомагає поліцейським протидіяти злочинам на грунті ненависті

ГО «Агенти змін!» запрошує в проект «Розбудова мостів між жінками-підприємницями та місцевими органами влади в регіоні Азовського моря»

Управління освітою у військово-цивільних адміністраціях. Що не так із ВЦА?