Війна, довкілля та суспільство: в Медіацентрі Україна обговорили актуальність проблем екології під час війни

Чи цікавить українців екологія під час війни? Коли українське суспільство та медіа найбільше звертають увагу на проблеми екології? Та чому злочини росіян проти довкілля в Україні мають турбувати весь ...

Додано:
MediaCenter

Screenshot 2022-06-24 at 16.55.59
Війна, довкілля та суспільство: в Медіацентрі Україна обговорили актуальність проблем екології під час війни

Чи цікавить українців екологія під час війни? Коли українське суспільство та медіа найбільше звертають увагу на проблеми екології? Та чому злочини росіян проти довкілля в Україні мають турбувати весь світ? 

Обговорення на тему «Війна, довкілля та суспільство» за ініціативи міжнародного фонду «Відродження» відбулось у Медіацентрі Україна 24 червня. Також у Медіацентрі вперше презентували дослідження «Довкілля і війна: медіамоніторинг присутності теми у ЗМІ та пошукових запитах українців». Далі – наводимо найяскравіші цитати спікерів на екологічну тематику. 

Інна Підлуська, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» про важливість екології як складової євроінтеграції: 

«Екологія важлива, бо Україна це Європа. Бо ми стали кандидатом на вступ до ЄС. І це  означає, що серед нашого стратегічного поступу до Європи питання здорового довкілля, ставлення до довкілля, як цінності, є визначальним».

Наталія Андрусевич, Голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» про зв’язокф між екологічними та безпековими загрозами: 

«Такі дослідження насправді є важливі, бо це з одного боку показує, що ми маємо, а з іншого боку дозволяє нам зосередитися на майбутньому…Зрозуміло що це дуже добре, що  тематика довкілля присутня у мас-медіа, що про це говорять і журналісти і спеціалізовані організації і експерти. З іншого боку, ми побачили таку тенденцію, що оці екологічні питання вони прямо пов’язані з питаннями безпеки людей. Тобто вони, говорячи про ці довкілєві питання, вони їх прямо пов’язують з певними загрозами для себе. Особливо це найбільше видно, коли радіаційна безпека і хімічні загрози. Це мабуть, був такий найбільший сплеск, коли були питання Чорнобильської АЕС чи Запорізької, коли люди найбільше про це говорили, думали і найбільше було згадок у мас-медіа».

Наталія Зайцева-Чіпак, соціологиня, виконавча директорка «Соціоінформ» про значення питань екології в Україні для всього світу:

«Екологічна тематика дозволяє нам ангажувати світ у наше життя. Розказати про те, що це не лише наша проблема. Що це у вас будуть проблеми, якщо на Чорнобильській чи Запорізькій АЕС станеться біда. Це у вас будуть проблеми, якщо станеться витік з хімічних підприємств. Ця тематика дозволяє нам показати, що світ великий і глобалізований. І це ще один аргумент для залучення світу допомогти нам встановити порядок».

Олесь Лісничук, провідний аналітик аналітичної групи «Умберто» про актуальність проблем екології під час війни для українських медіа:

«Нас певною мірою здивувала динаміка звертання до екологічної проблематики в українських медіа, оскільки ми очікували суттєвого просідання. Однак ми побачили, що з абсолютної більшості тих категорій, які ми досліджували, загальна динаміка згадувань має зростаючий характер, крім кількох пов’язаних із потужними приводами перших днів війни. В першу чергу, це стосується радіаційного забруднення і небезпек радіаційного ураження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?