Відстоюючи країну – надихаючи світ: відбувся відкритий фінал XIII Конкурсу кейсів з КСВ 2022 від CSR Ukraine

Відстоюючи країну - надихаючи світ: відбувся відкритий фінал XIII Конкурсу кейсів з КСВ 2022 від CSR Ukraine20 квітня у Києві, CSR Ukraine за підтримки EY в Україні та Global Giving провів щорічну ...

Додано:
csr_ukraine

photo_2023-04-24_15-31-01
Відстоюючи країну – надихаючи світ: відбувся відкритий фінал XIII Конкурсу кейсів з КСВ 2022 від CSR Ukraine

Відстоюючи країну – надихаючи світ: відбувся відкритий фінал XIII Конкурсу кейсів з КСВ 2022 від CSR Ukraine

20 квітня у Києві, CSR Ukraine за підтримки EY в Україні та Global Giving провів щорічну національну премію відзначення проєктів, які спрямовані на реалізацію Цілей сталого розвитку. Цього року конкурс пройшов без звичних номінацій та суперництва, щоб відзначити компанії за спільний внесок у життєстійкість України під час війни, та показати світові, яку неймовірну соціальну відповідальність демонструє український бізнес навіть у темні часи.

Тринадцятий конкурс кейсів з КСВ під час війни став не змаганням, а об’єднанням і демонстрацією внеску бізнесу у життєстійкість України. Саме тому, словами 2022 року для соціальної відповідальності бізнесу було обрано єдність, стійкість і сила. Це все про Україну й українців/ок” – Марина Саприкіна, Голова правління CSR Ukraine

“КСВ – це про бізнес з людським обличчям. І під час війни КСВ підхід спрацював на 100%. Українські компанії, рятуючи своїх співробітників і свої бізнеси, змогли водночас стати потужним джерелом допомоги. Бізнес став вагомим компонентом загальної стійкості України в дні важких випробувань. І надалі компанії роблять свій внесок у наближення нашої перемоги.” – Наталія Теленкова, Керівниця комітету з питань корпоративної відповідальності компанії EY в Україні

Серед ініціатив, які відзначалися цьогоріч стали допомога ЗСУ, ВПО та постраждалим від бойових дій, відновлення об’єктів, установ та закладів, які постраждали від військових дій, підвищення стандартів роботи у галузі, розвиток громади, розв’язання екологічних проблем, підтримка співробітників та інші. 

Усього було представлено 30 кейсів від 20 компанії з галузі ритейлу (Фокстрот, Eva, Metro), IT (SoftServe, Sigma Software, Intellias, Eleks, Techiia), банківської сфери (ПриватБанк, Кредобанк, ПУМБ) та інших галузей (Kyivstar, Bayer, Coca Cola, Metinvest, Goodvalley Ukraine, WOG, Farmak, Ferrexpo, KPMG Ukraine) З кейсами ознайомилися 10 міжнародних експертів та поділилися своїми враженнями онлайн:

“Якби хтось запитав литовські банки чим вони пишаються у сфері сталого розвитку, я думаю, вони б відповіли, що багато працюють над проблемою зміни клімату та допомагають спрямовувати фінансові потоки на реалізацію Зеленого курсу, і це, безумовно, дуже важливо. Але, порівнюючи це з 1000 посмішок врятованих дітей в Україні – це стає менш важливим. Я думаю, що сталість залежить від контексту. А контекст в Україні відрізняється. Це надає зовсім нового звучання корпоративному громадянству компаній. Тому що компанії – це люди, які розуміють людей. І коли ми говоримо про КСВ, ми говоримо саме про людей в компаніях.”  – відмітила Audronė Alijošiutė-Paulauskienė, керуюча директорка Литовської асоціації КСВ “LAVA”

Найбільш трепетним моментом заходу стало нагородження, адже за допомоги організації СОС дитячі містечка України, на дипломах зазначалися мрії маленьких українців, які через війну опинилися в складних умовах. Ці мрії стали нагадуванням, що відстоюючи Україну сьогодні, компанії дають надію дітям на здійснення їх мрій у майбутньому:

“Я мрію після війни з батьком побудувати новий будинок і жити щасливо”. Єна, 8 років, Сєверодонецьк (СОС Дитячі Містечка в Україні)

“Коли я виросту мрію бути волонтером, бо дуже хочу допомагати та бути корисною”, Вікторія, 10 років, Маріуполь (СОС Дитячі Містечка в Україні)

“Привіт, я хочу стати блогером. Я буду розповідати про різні міста України. Україна буде з Кримом, буде незалежна, шикарна”. Софія, 12 років, Харків (СОС Дитячі Містечка в Україні)

Цього року на конкурсі була лиш одна номінація –  глядацьких симпатій. Шляхом голосування перемогу здобув кейс “Одужуй швидше” від компанії Techiia, який спрямований на модернізацію обладнання в українських лікарнях. Усі кейси компаній учасниць незабаром буде розміщено на платформі Impactorium.org 

Конкурс кейсів з КСВ: Започаткований у 2009 році, Конкурс перетворився в єдину національну премію відзначення проєктів соціальної відповідальності компаній. Організатором виступає CSR Ukraine. Постійним партнером Конкурсу є міжнародна консалтингова компанія EY. За весь час було зібрано понад 350 кейсів, які оцінювали 35 міжнародних експертів. З 2016 року незмінною темою конкурсу є Глобальні Цілі сталого розвитку 2030 – ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку, і нараховують 17 цілей, яким відповідають 169 завдань.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ»: експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже понад 15 років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

Компанія EY в Україні: міжнародний лідер з аудиту, оподаткування, права, супроводу угод і консультування. У 1991 році компанія EY першою серед міжнародних компаній, що надають професійні послуги, почала свою діяльність в Україні. Зараз в офісах компанії в Києві працюють понад 600 співробітників, які надають послуги багатьом всесвітньо відомим міжнародним корпораціям та провідним українським підприємствам. Компанія EY в Україні надавала консультаційні послуги міжнародним донорським організаціям, фінансовим установам та багатьом міністерствам в Україні щодо вдосконалення своїх систем державного управління.

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"