Відсторонені від посад через відсутність вакцинації допускаються до роботи

Наказом № 2664 від 30 листопада 2021 року Міністерство охорони здоров’я встановило обов'язкове щеплення проти COVID-19 для працівників усіх органів державної влади, місцевого самоврядування, ...

Додано:
polbvpd

ковід офіс онлайн вебінар тренінг подія
Відсторонені від посад через відсутність вакцинації допускаються до роботи

Наказом № 2664 від 30 листопада 2021 року Міністерство охорони здоров’я встановило обов’язкове щеплення проти COVID-19 для працівників усіх органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, сфери обслуговування. Даний наказ був опублікований в журналі «Офіційний вісник України» від 31.12.2021, № 100, та набрав чинності 31 січня 2022 року.

Саме з цього дня вакцинація проти COVID-19 стала обов’язковою.

Проте, на даний час, карантинні обмеження та кольорові зони на час воєнного стану скасовані. Так, 25 лютого 2022 року наказом Міністерства охорони здоров’я № 380 зупинено дію наказу цього ж міністерства від 04 жовтня 2021 року № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням», до завершення воєнного стану в Україні. Цей наказ набрав чинності 01 березня 2022 року після публікації в бюлетені “Офіційний вісник України” від 01 березня 2022 року за № 17.

Водночас 04 березня 2022 Національне агентство України з питань державної служби надало роз’яснення № 148 р/з, про те, що всі працівники, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, які були відсторонені від посад через відсутність вакцинації від COVID-19, мають бути допущені до роботи.

Враховуючи викладене, відсторонені особи допускаються до виконання своїх функціональних обов’язків за посадою, а всі накази роботодавців про відсторонення працівників, які відмовилися від вакцинації, слід вважати такими, що втратили чинність.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 (на період військового часу працюємо дистанційно) або за телефоном (0532) 56-02-88. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;
• у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
• у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
• правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії