«Відродження»: наші жінки захищають свої сім’ї від жахів війни

Під час цьогорічної Артрезиденції «Аура міста» Світлана Бойкова-Калюжна здебільшого малювала Жінку. «Основний тягар евакуації випав на долю жінок. – каже вона з цього приводу. – Наші жінки, ...

Додано:
Viktoria_T

IMG_0924
«Відродження»: наші жінки захищають свої сім’ї від жахів війни

Під час цьогорічної Артрезиденції «Аура міста» Світлана Бойкова-Калюжна здебільшого малювала Жінку. «Основний тягар евакуації випав на долю жінок. – каже вона з цього приводу. – Наші жінки, адаптувавшись до воєнного часу, захищають, волонтерять, лікують, навчають і загалом створюють надійний тил. Тому образом для розкриття теми «Евакуйовані» була обрана саме жінка». 

А сама вона в цій війні – не просто жінка, не просто художниця… Вона у першу чергу мама – мама українського військовослужбовця, який зник безвісти. 

Саме тому й, ведучи мову про резидентів «Аури», саме про Світлану розповідати найважче – хоч з емоціями, хоч сухими фактами. 

…Її стихія – то українське місто Миколаїв. З його морем, з його кораблями, з його людьми… А нині – з його стійкістю, з його повітряними тривогами. Миколаїв – її натхненник, її натурник, її величезна майстерня. Багаторічна пленерна робота, проведена саме в Миколаєві, дозволяє Світлані виконувати складні задачі в зображенні ландшафту та в міському пейзажі. 

Саме в цьому місті вона отримала професію – навіть не одну. Так, у коледжі дизайну та технологій отримала кваліфікацію молодшого спеціаліста з в’язальних технологій. Згодом закінчила Київський університет культури (бакалавр, дизайн), а підвищувала кваліфікацію знов у Миколаєві – в університеті кораблебудування (веб-дизайн). 

Список персональних та групових виставок, на яких у Миколаєві протягом останніх років були представлені роботи Світлани, занадто великий, щоб приводити його тут повністю. Плюс – виставки, які відбувались в інших містах України. 

Світлана – не лише художниця, а й майстриня. Вона має навички національних розписів, виготовлення української обрядової ляльки-мотанки, витинанок та інших національних виробів декоративно-ужиткового мистецтва. 

Її роботи – картини, обрядові ляльки-мотанки тощо – подорожують світом. Вони представлені в приватних колекціях у США, Великій Британії, Ірландії, Польщі й, безумовно, в Україні. 

Дуже багато її сил і часу займає викладацька робота та проведення майстер-класів. 

Серед закладів, де Світлана Бойкова-Калюжна працювала й продовжує працювати – Миколаївський обласний палац культури (художниця), Будинок творчості дітей та юнацтва м. Миколаїв (керівник гуртка «Народна творчість»), Миколаївський спеціальний навчально-виховний комплекс для дітей зі зниженим зором (художниця) тощо. 

…Повертаючись до робіт, які Світлана створила в рамках Артрезиденції «Аура міста», процитуємо її ж слова: «…Є велика надія, що українське Відродження стане переходом до нового життя, яке докорінно відрізнятиметься від попереднього етапу. Це буде нова свобода, більш мотивовані люди, згуртованість, взаємоповага та взаєморозуміння. Але щоб це стало нашою реальністю, нам потрібна Перемога. Наші воїни наближають її на полі бою, а наші жінки захищають свої сім’ї від жахів війни. Оберігають своїх дітей, своїх рідних, які потребують їх уваги. Моя серія «Відродження» зображає саме таких жінок. Не дивлячись на тяготи, які випали на їхню долю, вони залишаються світлими всередині, з великим бажанням жити…» 

Світлана це точно знає, бо вона сама є такою жінкою.

***

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE