Відповіді на найпоширеніші питання по програмі “Гроші. Робота. Житло”

Восток SOS відповідає на найпоширеніші питання по програмі "Гроші. Робота. Житло": Я можу отримати допомогу?На виплати можуть розраховувати люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у ...

відповіді
Відповіді на найпоширеніші питання по програмі “Гроші. Робота. Житло”
Восток SOS відповідає на найпоширеніші питання по програмі “Гроші. Робота. Житло”:
 
Я можу отримати допомогу?

На виплати можуть розраховувати люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Яка сума виплат і де її отримати?
 
Допомога надаватиметься у таких розмірах:
- для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць,
- для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Я ВПО з 2014 року, що робити мені?

Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505.

Ця допомога буде разова?
 
Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс одни місяць після його припинення чи скасування. Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.
 
Як отримати допомогу?

 Перше, що потрібно зробити, якщо інформації про людину ще немає у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, – це стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку.

Наступним кроком – необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання.

Заяву з наступного тижня можна буде подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних адміністрацій у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.
 
Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Український молодіжний фонд розпочинає співпрацю з Радою Європи

У Берліні відбулась міжнародна конференція з відновлення України

ZDOROVI проведуть масштабний навчальний курс для керівників лікарень

"Єднання заради дії": Уманська молодь серед переможців

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS