Відповідь на юридичні виклики в період воєнного стану в Україні

Із жовтня 2022 року на Волині працює проєкт, який допомагає долати виклики зумовлені війною. Юристи громадської організації “Волинський Інститут Права” надають безоплатну правову допомогу українцям, ...

Ілюстративна фотографія
Відповідь на юридичні виклики в період воєнного стану в Україні

Із жовтня 2022 року на Волині працює проєкт, який допомагає долати виклики зумовлені війною. Юристи громадської організації “Волинський Інститут Права” надають безоплатну правову допомогу українцям, які постраждали від війни.

До цієї категорії ми можемо віднести практично кожного українця. Звсіно, що фокус у нас спрямований на внутрішньо-переміщених осіб (ВПО). Але ми намагаємося проконсультувати всіх, хто до нас звертається, хто цього потребує”, – розповідає керівниця ГО “Волинський Інститут Права” Ірина Гайдучик.

Робота не обмежується лише консультуванням людей, які звертаються за допомогою. Юристи проєкту також допомагають готувати необхідні документи, звернення, заяви чи позови. 

Лише впродовж березня 2023 року команді вдалося допомогти більше ніж двадцятьом заявникам. Здебільшого ці справи були пов’язані з отриманням соціальних виплат ВПО та виплатою пенсій.

Для досягнення результату важлива доступність. Тому в роботі проєкту використовують усі доступні канали комунікації, щоб людям було максимально зручно звертатися за юридичною допомогою.

Часто проводимо виїздні консультації в прихистках. Ми збираємо запитання від мешканців, приїжджаємо з юристами туди і вже безпосередньо на місцях консультуємо чи збираємо необхідні документи, щоб можна було в подальшому їх опрацьовувати. Маємо сторінку в Фейсбуці “Безкоштовна юридична допомога_Волинь”, де постійно інформуємо про важливі законодавчі зміни, пояснюємо актуальні теми”, – пояснює Ірина Гайдучик.

Однак чи не найзручнішим способом комунікації є безкоштовна гаряча лінія і можливість телефонувати/писати на месенджери (Viber і Telegram).

 

КОНТАКТИ:

Телефон безкоштовної гарячої лінії: 0800 408 100;
Мобільні номери (Viber/Telegram): 067 110 36 42; 067 120 91 40; 067 108 50 66
Адреса: пр. Соборності, 18 (Департамент соціальної політики Луцької міської ради, приміщення РАЦСу)
Робочі години: 9.30 – 17.00

 

Допомога надається ГО “Волинський Інститут Права” у рамках проєкту «Багатосекторне реагування на гуманітарну кризу в Україні», що реалізується у партнерстві з Данською радою у справах біженців (DRC).


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Як побудувати ефективний діалог та стати інклюзивними радниками?

Влітку стартує п’ятий набір на курс “Навігатор Майбутнього”

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: можливості, реалії та досвід

Про гендерну рівність, важливість комунікації та її вплив розповіли під час форуму «Світ без обмежень»

Новий документальний відеоролик, присвячений жіночому лідерству в інклюзивному громадському активізму

На форумі «Світ без обмежень» обговорили надання соціальних і реабілітаційних послуг