Відновити порушені права волонтерів та їхніх родин: ГО закликають підписати петицію до Президента

Громадські організації просять всіх небайдужих підтримати петицію на сайті Президента України із закликом відновити права волонтерів та врегулювати питання виплати одноразової грошової допомоги ...

348357086_197052333251387_3688618411366164203_n
Відновити порушені права волонтерів та їхніх родин: ГО закликають підписати петицію до Президента

Громадські організації просять всіх небайдужих підтримати петицію на сайті Президента України із закликом відновити права волонтерів та врегулювати питання виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, які постраждали, допомагаючи цивільним у зоні бойових дій, та членам сімей загиблих волонтерів.

Починаючи з 2015 року в Україні діє Постанова КМУ №604 19.08.2015, за якою право на грошову допомогу отримали волонтери, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій та сім’ї загиблих волонтерів.

Однак 7 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №310, якою позбавив волонтерів, постраждалих під час допомоги цивільним, права на фінансову допомогу. Кабмін виключив положення про право на фінансову допомогу (у випадку інвалідності чи смерті), якщо волонтери надавали допомогу не військовим, а цивільним громадянам. 

Ця постанова порушує українське законодавство і права волонтерів загалом. 

За весь період дії Постанови №604, станом на березень 2023 року, до міжвідомчої комісії надійшло лише 19 заяв щодо виплати одноразової грошової допомоги:

  • за 11 заявами комісія призначила допомогу через загибель (смерть) волонтера;
  • за 3 заявами комісія призначила допомогу через інвалідність волонтера, отриману під час надання волонтерської допомоги Збройним Силам України;
  • за 3 заявам ухвалено рішення про відмову у призначенні допомоги через інвалідність волонтера;
  • 2 заяви щодо призначення одноразової грошової допомоги через загибель (смерть) волонтера надійшли у 2023 році та очікують на розгляд.

Загальна сума фінансової допомоги для заявників склала 7 мільйонів 365 тисяч гривень (за даними Міністерства у справах ветеранів України).

Однак, у всіх цих випадках фінансову підтримку надали волонтерам та сім’ям загиблих волонтерів, які допомагали військовим.

Водночас, до 7 квітня 2023 року Постанова 604 давала можливість отримати допомогу і волонтерам, які постраждали при наданні допомоги цивільним. 

“Зараз важливо відновити право всіх волонтерів на допомогу від держави і почати роботу над тим, аби механізм її надання став дієвим та зрозумілішим. Адже, на жаль, загалом постраждалих волонтерів значно більше, аніж тих, хто врешті отримав допомогу”, – коментує Наталя Повтарь, юристка ЦЕДЕМ.

Центр демократії та верховенства права та інші організації громадянського суспільства неодноразово звертались до уряду та Міністерства у справах ветеранів України, уповноваженого на розробку нової редакції 604 Постанови, говорячи про неприпустимість обмеження права волонтерів на отримання допомоги, яке закріплює нова редакція Постанови 604. Заяву з цього приводу підтримали 33 громадські та благодійні організації.

Пресслужба Центру демократії та верховенства права

Для коментарів: [email protected]


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Громадські ради: додатковий ресурс чи тягар влади?

70 авторів, 750 глядачів і нові локації: підсумки Mykolaiv ART Week у цифрах

Всесвітній день привернення уваги до проблем деменції та хвороби Альцгеймера

В Ужгороді розпочалося навчання із створення та управління молодіжними центрами

В Ромнах пройшла презентація та обговорення книги «Місто, з якого почалася війна»

7 студентів та студенток через форум-театр підняли актуальні соціальні проблеми підлітків, людей старшого віку та жінок