«Відновлення через соціальне підприємництво» – нова регіональна ініціатива для молоді від ЄС

Минулого тижня в Кишиневі Європейський Союз спільно з організацією Junior Achievement (JA) та іншими партнерами представили проєкт «Відновлення через соціальне підприємництво» — амбітний захід, ...

EU4Youth_JA Ukraine_baner
«Відновлення через соціальне підприємництво» – нова регіональна ініціатива для молоді від ЄС

Минулого тижня в Кишиневі Європейський Союз спільно з організацією Junior Achievement (JA) та іншими партнерами представили проєкт «Відновлення через соціальне підприємництво» — амбітний захід, орієнтований на молодь Грузії, Молдови та України. В Україні проєкт EU4Youth «Відновлення через Соціальне Підприємництво» впроваджуватиметься впродовж 2 років для молоді віком 17-19 років.

Підписання Меморандуму про співпрацю з Малою академією наук учнівської молоді МАН

Підписання Меморандуму про співпрацю з Малою академією наук учнівської молоді МАН

Місія проекту, який триватиме з січня 2024 року по липень 2025 року в трьох вищезазначених країнах, полягає у сприянні глибшого розуміння соціального підприємництва та озброєння молоді необхідними навичками, водночас створити екосистему, сприятливу для зростання соціальних підприємств.

Підписання Меморандуму про співпрацю з КНУДТ, м. Київ

Підписання Меморандуму про співпрацю з КНУДТ, м. Київ

За словами Діани Філіп, заступниці генерального директора та директорки з розвитку JA Europe, після пандемії, а також економічних і геополітичних викликів і криз, важливо відновити економіку та суспільні системи Грузії, Молдови та України. Це можна зробити лише шляхом надання можливості молоді в цих країнах трансформувати свою економіку, приділяючи значну увагу соціальному підприємництву.

Підписання Меморандуму з Харківським гуманітарним університетом «Народна українська академія»

Підписання Меморандуму з Харківським гуманітарним університетом «Народна українська академія»

Ця ініціатива, зосереджена на меті забезпечення 2100 молодих людей інструментами, необхідними для стимулювання видатних економічних і суспільних змін у своїх країнах та запуску 15 соціальних підприємств в кожній з трьох країн.

Підписання Меморандуму з Луцьким національним технічним університетом

Підписання Меморандуму з Луцьким національним технічним університетом

На думку Єлизавети Міленіної, менеджерки програм Junior Achievement Ukraine, «бізнес вже зараз переживає глобальну трансформацію,відбувається зміна основного фокусу з прибутку на цінність для суспільства. Так само трансформується і суспільство, в бік більш свідомого і відповідального ставлення до використання ресурсів, доказом цього є Глобальні цілі сталого розвитку до 2030 року. Виникають підприємства, які працюють інакше, вони створюються з ідеєю змінити світ, принести позитивний вплив для соціуму та екології. Соціальне підприємництво все частіше називають бізнесом майбутнього: це така собі гібридна модель, яка базується на відомому підході Triple Bottom Line, тобто Profit-People-Planet (Прибуток-Люди-Планета)».

Підписання Меморандуму з НУ "Острозька академія"

Підписання Меморандуму з НУ “Острозька академія”

Підписання меморандуму з Навчально-методичним центром профтехосвіти у Дніпропетровській області

Підписання меморандуму з Навчально-методичним центром профтехосвіти у Дніпропетровській області

Підписання Меморандуму з Університетом Григорія Сковороди, м. Переяслав

Підписання Меморандуму з Університетом Григорія Сковороди, м. Переяслав

Етап 1 – Навчальний курс з соціального підприємництва: січень 2024 – червень 2024.

Junior Achievement Ukraine розробляє унікальну навчальну програму, яка включатиме в себе флагманський курс з підприємництва «Компанія». Окремий розділ буде присвячений «Зеленому курсу» та проблемам сталості довкілля. Особливий акцент буде зроблений на використанні цифрових інструментів з розвитку підприємництва. По завершенню курсу всім студентам буде запропоновано пройти тестування для отримання міжнародного сертифікату Entrepreneurial Skills Pass (ESP), який підтверджує наявність підриємницького досвіду, знань та навичок, та визнається в понад 30 країнах світу.

Протягом року передбачене навчання 700 молодих людей, які підготують деталізований бізнес-план для реалізації своєї ідеї: 70 команд, по 10 осіб в кожній. Ці команди з різних регіонів України працюватимуть над створенням власного бізнес-проєкту, який вирішуватиме нагальні соціальні, культурні або екологічні проблеми, під наставництвом викладача та ментора-підприємця. Кожна з команд презентує на національному конкурсі власний бізнес-план, та за голосуванням журі 15 найсильніших ідей будуть відібрані на етап Стартап акселератора.

Етап 2 – Програма прискореного розвитку (Стартап акселератор): липень 2024 – липень 2025.

На другий рік проєкту найсильніші 150 студентів (15 команд) переходять в програму прискореного розвитку. Впродовж року 15 команд запустять власне соціальне підприємство за підтримки бізнес-координаторів та менторів, пройдуть поглиблене навчання з підприємництва, отримають фонд 2000 євро на компанію для розробки пілотного продукту та презентують свої напрацювання інвесторам. Після етапу пітчингу перед інвесторами, команди за підтримки менторів повинні забезпечити повноцінне функціонування своїх компаній впродовж 2 місяців.

«Цей проект є дуже важливим для нас, оскільки він реалізує ефективний інструмент відновлення України – створення спільноти молодих соціальних підприємців. Ми хочемо не лише дати цінні знання і практику для учасників проекту, але, що важливіше, створити платформу, яка розвиватиме соціальне підприємництво в Україні. Роботи в цьому напрямку вже почалися: на сьогодні Junior Achievement Ukraine підписала меморандуми про співпрацю з 18 вищими навчальними закладами в Україні. І це тільки початок», – розповідає Єлизавета Міленіна, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Результатом впровадження цього дворічного проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво» стануть 15 повноцінно функціонуючих соціальних підприємств та запуск револьверної моделі фінансування соціального підприємництва в Україні (під керівництвом європейської фандрейзингової організації We Share Forward). Та найголовніше, — буде сформована спільнота молодіжних соціальних підприємців з трьох країн, які стануть рушійною силою для подальшого розвитку соціальних ініціатив в регіоні.

 

Про Ініціативу: працює за підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Литви та інших партнерських організацій. Проєкт EU4Youth «Відбудова через соціальне підприємництво» має на меті надати більше 2100 молодих людей інструменти, необхідні для стимулювання впливу на суспільство та економічні перетворення всередині своїх націй. Це дворічний проєкт, з серпня 2023 року по липень 2025 року, який приділятиме особливу увагу соціальному підприємництву та створенню сприятливої екосистеми для його розвитку.

Довідка. Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньої мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у більш ніж 100 країнах світу, і з 2021 року програми JA доступні в Україні. Навчальні програми курсів з підприємництва “Компанія” та “Фінансова грамотність” отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.


Тематика публікації:                 

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану