Відкритий лист до міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» висловлює занепокоєння через появу повідомлення про те, що готується законодавча ініціатива про введення кримінальної відповідальності за ...

pexels-jessica-lewis-583848
Відкритий лист до міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» висловлює занепокоєння через появу повідомлення про те, що готується законодавча ініціатива про введення кримінальної відповідальності за отримання паспорту РФ в умовах окупації. Вважаємо неприпустимим не тільки ухвалення такого закону, а навіть ініціювання дискусії про це.

По-перше, ще у 2014 році Україна визначилась зі статусом документів, які видаються державою-окупантом. У статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» зазначено, що будь-який акт (рішення, документ), виданий органами держави-окупанта, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території. Тож абсолютно незрозуміло, з яких причин зараз необхідно змінювати цей підхід.

По-друге, отримання паспорту РФ в умовах окупації є у більшості випадків умовою виживання наших громадян на окупованій території. Оскільки без отримання цього документу громадяни не мають доступу до гуманітарної допомоги, соціальних виплат, банків, роботи та медичної допомоги. Відсутність цього паспорту РФ також може позбавляти людей можливості пересування. В умовах, коли зараз Україна не в змозі  підтримати та допомогти своїм громадянам в окупації, неприпустимим є ініціювання кримінального покарання українців за те, що  вони вживають заходів для своєї безпеки та забезпечення свого життя в тих умовах, в яких опинились не зі своєї волі.

По-третє, ми вважаємо, що обговорення такої відповідальності лише посилює нашого ворога. З одного боку, це привід для додаткових інформаційних маніпуляцій окупанта та залякування ним наших громадян. А з іншого боку, це ніби легалізація його дій та актів  на окупованій територій шляхом перекладання відповідальності з окупанта на  українських громадян. Такий підхід суперечить принципам міжнародного гуманітарного права.

З огляду на викладене, просимо Вас припинити цю ініціативу, яка є, на наш погляд незаконною, несправедливою і такою, що роз’єднує та послаблює наше суспільство у складний воєнний час.

З повагою,

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE