Відбувся семінар “Профілактика емоційного та професійного вигоряння” для майбутніх тренерів

На програму навчання «Працювати інтенсивно без вигоряння», яка реалізується за підтримки Фонду Домів прав людини (House to House),було відібрано 16 учасників із 153 поданих заявок. Така ...

Додано:
Center Ahalar

DSC08855
Відбувся семінар “Профілактика емоційного та професійного вигоряння” для майбутніх тренерів

На програму навчання «Працювати інтенсивно без вигоряння», яка реалізується за підтримки Фонду Домів прав людини (House to House),було відібрано 16 учасників із 153 поданих заявок. Така зацікавленість дає розуміння актуальності даної теми для України. В подальшому учасники, які закінчать програму – це майбутні тренери з профілактики вигоряння.

Перший тренінг “Профілактика емоційного та професійного вигоряння», організований Центром гуманістичних технологій “АХАЛАР”, відбувся на базі Освітнього дому прав людини в Україні та. Партнером проекту є Грузинський Центр психо-соціальної та медичної реабілітації потерпілих від катувань (GEORGIAN CENTER FOR PSYCHO-SOCIAL AND MEDICAL REHABILITATION OF TORTURE VICTIMS). Тренер з Грузії з великим практичним досвідом – Зураб Беберашвілі почав знайомство з відібраними учасниками з методики «асоціативних карт», що через розповіді учасників зі всієї України, дало також розуміння теперішньої ситуації в Україні.

Тренінг насичений термінами та теоретичною базою сприймався легко. Приклади та практичні заняття допомагали засвоєнню. Значна частина матеріалу була присвячена розумінню професійного стресу. Вигоряння – це форма хронічного (тривалого) стресу. Запобігання вигоряння  – найкраща стратегія, ніж лікування. По даним статистики, найбільше до вигоряння схильні представники професій: психічного здоров’я, дитячої онкології, лікарі інтенсивної терапії, медичні працівники.

Розвиток  стрес-пружності  на роботі допоможе запобігти стресу. Для превенції емоційного вигоряння важливо своєчасно ідентифікувати його симптоми, вміти управляти стресом та дбати про свій стан. На семінарі розглянули 12 симптомів вигоряння та як його визначати.

Глибокі теоретичні знання поєднувались з практичними заняттями. Розуміння важливості розвитку сенситивних каналів, практикування Mindfulness (медитаційних технік), дихальної та м’язової релаксації, телесної та арт терапії, йоги допомагає в управлінні стресом. Саморегуляція  та індивідуальні особливості також допомагають в запобіганні емоційного вигоряння. Стрес – це не лише небезпека. Сприйняття його як виклику допомагає організму фізіологічно адаптуватися до змін.

Наприкінці тренінгу учасники згадали важливі моменти за ці 3 дні та всі разом створили «скриньку» дієвих інструментів по профілактиці емоційного та професійного вигоряння.

Наступне заняття заплановане на квітень, а в майбутньому кожен учасник – тренер з профілактики вигоряння розробить та організує тренінгові заняття для  цільової аудиторії, для котрої це питання актуальне.


 

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку