Відбувся «Прес-клуб децентралізаційної реформи» – дводенний семінар для представників регіональних ЗМІ
Захід проходив у рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. 25-26 лютого у "Прес-клубі ...
Додано:
andmalynka
Захід проходив у рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
25-26 лютого у “Прес-клубі децентралізаційної реформи” взяли участь майже 80 журналістів з регіональних ЗМІ, представники центральних медіа, партнерських міжнародних організацій та проектів.
З вітальними словами до учасників звернулися Мирослав Пітцик, виконавчий директор АМУ, Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Джон Пеннел, Заступник Директора Місії USAID в Україні.
Минулий рік дав конкретний результат – на мапі України з’явилося 159 нових адміністративно-територіальних утворень – об’єднаних громад. На цьому наголосив Виконавчий директор АМУ М.Пітцик. Він подякував Голові Верховної Ради В.Гройсману, уряду в особі глави Мінрегіону, а також народним депутатам за підтримку реформи: “Завдячуючи активній позиції глави парламенту і його знанням справи, ми зрушили децентралізацію. Без допомоги парламенту віз і нині був би там”.
М.Пітцик провів історичну паралель із наполеонівськими часами: “Під час походу на Москву генерали запитали у Наполеона: чому ми оминули Швейцарію? У відповідь почули: децентралізовану країну в стайню Французької імперії поставити неможливо. Тобто, щоб позбутися зазіхань нашого сусіда Путіна, маємо провести децентралізацію”.
Г.Зубко зазначив, що зустріч у “Прес-клубі децентралізаційної реформи” вкрай необхідна: “Нам дуже важливо побудувати нормальну комунікацію з регіональними ЗМІ, щоб донести повну інформацію про реформудецентралізації Ми маємо максимально пояснити, яка робота проводиться по реформуванню місцевого самоврядування”.
“Попри те, що минулого року вдалося зробити дуже багато, цього року нас чекає ще більше роботи, зокрема, у сфері земельних відносин”, – зауважив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубко. За його словами, вже підготовлено законопроекти, які надають місцевим громадам право розпоряджатися землями не лише в межах населених пунктів, а й поза ними.
Як зауважив Г.Зубко, радянська влада зробила для України дуже велику загрозу – відібрала ініціативу у місцевих лідерів та можливість у наших громадян: “Навіть отримавши кошти, інструменти і повноваження, наші люди часто очікують, що скажуть із Києва. Але час змінився: взяли на себе відповідальність, одержали кошти, будь ласка, визначайте пріоритети і рухайтеся далі”.
Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що об’єднані територіальні громади можуть отримувати допомогу через, створені завдяки Асоціації міст України, Офіси підтримки реформ: “Ті, хто має сьогодні ініціативу, відповідальність, лідерські функції можуть знайти відповіді на запитання, які у них виникають”. Відтепер в офісах працюватимуть експерти з кожного напрямку: правова допомога, місцеві бюджети, кращі ініціативи (підготовка інвестиційних проектів), відкриття центрів надання адмінпослуг, планування територій, реформи освіти та охорони здоров’я.
У рамках семінару відбулася Урочиста церемонія підписання Плану дій на виконання Меморандуму про узгодження мети діяльності щодо впровадження реформи місцевого самоврядування між Мінрегіоном і АМУ. Нагадаємо,Меморандум було підписано 16 лютого.
Директор проекту О.Томнюк презентувала журналістам регіональних ЗМІ Проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), реалізацію якого розпочала Асоціація міст України (дивитися Презентацію).
У рамках робочої частини семінару «Що треба знати про децентралізацію: розвінчання міфів та відповіді на важливі запитання» експерти ПУЛЬСу презентували різні аспекти децентралізаційної реформи.
Директор Центру комунікацій та зв’язків з громадскістю М.Юрченко у презентації “Реформа децентралізації в Україні” провела огляд реформи та зупинилася на роз’ясненні її суті.
Про те, що було зроблено, а які питання залишилися невирішеними у сфері реформування місцевого самоврядування у 2015 році розповів В.Пархоменко у презентації “Перший етап реалізації реформи: стан і наступні завдання”. Він також презентував щорічне аналітичне видання АМУ “Стан місцевого самоврядування у 2015 році”.
Перший заступник Виконавчого директора АМУ О.Слобожан доповів на тему “Здобутки фіскальної децентралізації та подальші можливості для громад”, детально окреслив перспективи та досягнення у сфері податкової та бюджетної децентралізації.
Про реформування системи надання адміністративних послуг та про діяльність ЦНАПів в Україні розповів експерт ПУЛЬСу В.Мягкоход.
Завершив робочу частину першого дня семінару для ЗМІ екс-міський голова Славутича, екс-директор Київського Офісу реформ, депутат Київської обласної ради В.Удовиченко. У своїйпрезентації “Територіальна організація влади в України – “євроремонт” держави” він зупинився на практичних питаннях об’єднання територіальних громад.
Журналісти протягом заходу мали змогу спілкуватися зі спікерами та отримувати відповіді на питання від експертів.
У другий день заходу, 26 лютого, для регіональних медійників проведено серію тренінгів з журналістської майстерності від міжнародних парнерських організацій та проектів.
Зокрема, навчання на тему «Журналісти та реформи: пояснювати, критикувати, заохочувати…?» провели тренери Програми Ради Європи Іванна Ібрагімова та журналіст Тетяна Федорів.
Про те «Як просто і доступно писати про бюджет» розповів тренер проекту «У-Медіа», Інтерньюз Олексій Набожняк.
На тему «Як медіа впливає на громадську думку» регіональні журналісти мали змогу поговорити з тренерами «Програми медіаграмотності для громадян», IREX Україна Зоєю Казанжита Євгеном Цимбаленко.