Відбувся підсумковий семінар-обмін практиками щодо інтеграційної роботи із дітьми, молоддю із внутрішньо переміщених сімей у Львівській області

17 березня відбувся семінар-обмін досвідом у Львівській області щодо практик інтеграційної роботи із дітьми, молоддю із  внутрішньо переміщених сімей.Участь взяли представники закладів, установ, ...

20230317_110920
Відбувся підсумковий семінар-обмін практиками щодо інтеграційної роботи із дітьми, молоддю із внутрішньо переміщених сімей у Львівській області

17 березня відбувся семінар-обмін досвідом у Львівській області щодо практик інтеграційної роботи із дітьми, молоддю із  внутрішньо переміщених сімей.

Участь взяли представники закладів, установ, організацій, які опікуються переселенцями, народні майстри та майстрині, молодіжні працівники, спортивні установи та інші організації, які працюють в громадах Львівської області із дітьми та молоддю та сім’ями, які були змушені переселитись в область у зв’язку із військовою агресією рф.

Захід проводився ГО «Центр громадської адвокатури» у рамках проєкту «Підтримка практик інтеграційної роботи із дітьми, молоддю із внутрішньо переміщених сімей у Львівській області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Впродовж  семінару учасники мали можливість дізнатись та обговорили питання щодо  соціальної інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених  осіб у громади,  який вплив на дітей та молодь мають сьогоднішні виклики, роль культурних закладів, молодіжних працівників, активістів у соціальній інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених  осіб у громади, як побудувати свою роботу та «зберегти себе», чому робота із ВПО в інтеграції особливо важлива у місцях «компактного проживання ВПО», які творчі заняття можна застосовувати, як долучати народних майстринь та майстрів до активностей, як промувати нематеріальну культурну спадщину у роботі із ВПО. Неформальну частину культурні діячі, звісно,  провели під час частування тим самим борщем і яворівським пирогом – на новий «манір» від Євгена Клопотенка у бістро «Інші»  у Львові. Бо це нематеріальна спадщина ЮНЕСКО, і завдяки українським активістам-рестораторам  став «борщ  таки наш» та українською частиною світової спадщини.

Було презентовано результати проєкту «Підтримка практик інтеграційної роботи із дітьми, молоддю із  внутрішньо переміщених сімей у Львівській області». Так, у рамках проєкту  проведено десять майстер-класів для внутрішньо переміщених дітей, молоді, сімей, залучено понад 200 осіб до участі у заходах соціальної інтеграції для дітей, зміцнено інституційну спроможність організацій працювати в цьому напрямку.

Народні майстри та майстрині працювали із ВПО щодо творчих занять різноманітної тематики – створювали м’які обереги-антистреси, плели браслети, виготовляли етно-намиста та прикраси, дізнавались про українські стародавні вбрання, спілкувались із місцевими майстрами, виготовляли свічки, плели соломку, створювали патріотичні шейкер-листівки. В інтерактивних заходах взяли участь  діти, молодь, сім’ї, що постраждали внаслідок воєнних дій та були змушені переселитись, та діти із населених пунктів Пустомитівської, Сокальської, Червоноградської, Куликівської, Солонківської та інших громад області.

Ми дякуємо усім партнерським громадам, установам, народним майстрам та майстриням, активістам ВПО, місцевому бізнесу, програмі «Демократична практика і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» у допомозі в  реалізації ініціативи.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Суспільне розповідає про відновлення й відбудову прифронтових регіонів у циклі документальних історій «ТутРемБуд»

Створювати доступність довкола себе: «Без перешкод» — прем’єра на Суспільному

Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю: досвід Звягельської міської територіальної громади

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає новий проєкт з підвищення кваліфікації правників та правчинь у наданні допомоги соціально вразливим групам населення

Згуртованість громади. Презентація результатів опитування у Бишівській громаді

Відновлення житла: топ-3 платформи для якісної координації