Відбувся Перший Львівський форум Гідності

Більше 70 осіб Львова, Львівської області та інших областей України - представниць і представників міської влади, сфери освіти, культури та громадського середовища зібралися 14 листопада у Львові для ...

forum gidnosti
Відбувся Перший Львівський форум Гідності

Більше 70 осіб Львова, Львівської області та інших областей України – представниць і представників міської влади, сфери освіти, культури та громадського середовища зібралися 14 листопада у Львові для обговорення актуальних питань у контексті прав людини та людської гідності, напрацювань різноманітних форм, методів та інструментів роботи із цільовою аудиторією.

За словами директорки Меморіального музею Гідності у м. Львові Ніни Хоми, «цей форум став простором для дискусії про повагу до людської гідності, а також взаємодію різних інституцій у розвитку правової культури та правової свідомості у суспільстві. Ми хочемо привернути увагу до цих важливих питань представників і представниць різних сфер, бо права людини – це не прерогатива юриспруденції, вони стосуються кожного і кожної».

Як зауважила начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Зоряна Довганик, розуміння прав людини, повага до інших, формування цінності людської гідності – дуже важливий аспект у діяльності освітніх закладів: «Наше головне завдання – будувати освітній і виховний процес так, аби дитина відчувала любов і повагу, бо від цього буде залежати її подальше життя».

«Люди не повинні перебувати в умовах, які принижують їх людську гідність, – переконана регіональна координаторка Уповноваженого ВРУ з прав людини  у Львівській області Тетяна Панасенко. – Ми не повинні бути байдужими, бо не знаємо, де опинимося завтра. Тож велика подяка громадським активістам, які беруть на себе велику частину роботи у відстоюванні прав людини». 

forum gidnosti_2

«Не існує єдиного визначення поняття гідності. Незалежно від того, ким ти є за соціальним статусом, поглядами, діяльністю тощо, ти народжуєшся людиною і це дає тобі і гідність, і рівність. Гідність – те, без чого ти втрачаєш себе… Це не про гідні чи негідні вчинки. Це про те, що коли ти її відчуваєш у собі, то будь-яке її приниження чи ігнорування викликає у тебе протест і бажання відновити справедливість. Це про те відчуття, стан, який дає мені впевненість у тому, що я маю право: на гідне ставлення, повагу, розуміння того, що ким би я не був – я Людина, – зауважив експерт із питань громадянської освіти з прав людини Олександр Войтенко, розповідаючи про історичний контекст людської гідності, поваги, прав людини, свободи і рівності. – Якщо ми говоримо про людську гідність як джерело прав людини, мова йде про документальне фіксування відносин людини і держави. Якщо держава декларує, що поважає мої права, я почуваю себе гідно. Це не робить мене щасливим, бо за це я маю подбати сам, але це дає мені можливості. В Україні відбулася боротьба не з Януковичем чи старою владою, це була боротьба за встановлення стандартів, боротьба за гідність. Чи можемо ми виховувати почуття людської гідності? Так. І говорити сьогодні про людську гідність важливо не лише в шкільних класах, але й у «дорослому» середовищі. І найголовніше – не просто говорити, а через розуміння змісту та суті прав і свобод людини сприяти формуванню тих домагань кожного та кожної, які змусять владу діяти в інтересах Людини, створювати середовище, де кожен і кожна зможе реалізувати себе. Бо ми хочемо жити гідно і почувати себе вільно вже в цьому житті».

Під час практичної частини учасниці й учасники форуму аналізували досвід роботи освітнього, культурного та громадського середовищ із темами прав людини, а також напрацьовували спільні кроки, інструменти й методи роботи із темою прав людини та людської гідності. Зокрема, своїм досвідом поділилися заступниця директора Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Христина Гаталяк, методистка Навчально-методичного центру освіти м. Львова Наталія Добрянська, завідувачка інформаційно-виставкового відділу Музею Революції Гідності Ольга Сало, голова Львівського відокремленого підрозділу ГО «Родина Героїв «Небесної сотні» Наталія Дигдалович.

«Ми розмірковували над тим, які форми можна використовувати для різних цільових аудиторій, як можуть співпрацювати різні середовища, які структури та організації вони можуть залучити до співпраці, які нові теми у контексті людської гідності варто актуалізувати. Форум для мене був можливістю подискутувати із колегами на тему цінностей прав людини. Адже питання цінностей, в нашому сучасному світі рідко піднімаються на поверхню професійним середовищем», – зазначила заступниця директорки з науково-методичної роботи Меморіального музею Гідності у м. Львові, адвокатка, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт.

Фото: Тетяна Джафарова, Богдана Стельмах

Детальніше про Форум тут

_______________________

Організатор Форуму: Меморіальний музей Гідності в м. Львові.

Партнери: Львівська міська рада, Перша Львівська медіатека, ГО “Родина Героїв Небесної,  сотні”, Навчально-методичний центр освіти м. Львова, Львівський центр безоплатної вторинної правової допомоги.

Захід відбувся за фінансової підтримки управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради.

***

Меморіальний музей  Гідності у м. Львові є культурно-освітньою та науково-дослідницькою муніципальною установою. Музей призначений для вшанування подвигу та пам’яті жертв тих, хто боролися за становлення цінностей демократії, прав людини та людської гідності.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Перші кроки до створення антикорупційної екосистеми в Березанській ОТГ

Стартував проєкт «Твори добро» від ГО «Центр Розвитку міста Києва»

Безкоштовні консультації для батьків, що бажають визначитись з майбутньою професією для дитини

Соціальні інноватори із 20 країн зібрались в Україні на SIA Summit

«Бій під аплодисменти», що повернув армії УНР віру у власні сили: новий випуск «ІстФакту»

Визначили переможців антипремії за сексизм в політиці та ЗМІ