Відбулась робоча зустріч щодо обговорення результатів моніторингових відвідувань місць несвободи у Харківській області.

14 лютого відбулась робоча зустріч щодо обговорення результатів моніторингових відвідувань місць несвободи у Харківській області.Відвідування відбулись в межах кластерного візиту з 21 по 24 серпня ...

тренінг вебінар
Відбулась робоча зустріч щодо обговорення результатів моніторингових відвідувань місць несвободи у Харківській області.

14 лютого відбулась робоча зустріч щодо обговорення результатів моніторингових відвідувань місць несвободи у Харківській області.

Відвідування відбулись в межах кластерного візиту з 21 по 24 серпня 2023 року. Відвідано 24 місця несвободи різної підвідомчості та форми власності.  Це перший  кластерний візит до області, яка наближена до лінії фронту чи в якій проходять бойові дії.

Кластер

У робочій зустрічі взяли участь представники установ які були охоплені кластерним візитом, представники регіональних органів влади,  монітори НПМ, які брали участь у відвідуваннях, представники Офісу Омбудсмана, та члени ГО “Україна без тортур”, яка була співорганізатором кластеру. Загалом участь взяли понад 55 учасників.

Чергова зустріч продемонструвала зацікавленість місцевих органів влади, керівників установ у співпраці з Офісом Омбудсмана. Під час обговорення виявлених порушень та проблем різного характеру в окремих місцях несвободи, учасники робочої зустрічі пропонували різні можливі варіанти для покращення стану дотримання прав людей в місцях несвободи та усунення виявлених порушень.

Зокрема голова правління ГО “Україна без тортур”, Костянтин Ключарьов, зосередив увагу на важливості практики кластерних візитів, що дає змогу попереджати застосування фізичного та морального насилля і є формою адвокації важливості дотримання прав людей в місцях несвободи, і недопустимості будь-яких форм тортур. На жаль, треба констатувати, що в установах виконання покарань Харківської області під час конфіденційних бесід більшість із засуджених відмовлялися від спілкування з представниками групи національного превентивного механізму або відповідали шаблонними фразами. Костянтин  наголосив: “Ми маємо попереджати будь-які випадки залякування засуджених та можливе незаконне застосування до них фізичної сили як адміністрацією, так і іншими засудженими”.

Якщо ви стали потерпілим чи свідком порушення прав людини в місцях несвободи, просимо повідомляти за номером +380 96 010 91 60 чи на пошту [email protected].

 

Проведення робочої зустрічі організовано Офіс Омбудсмана України спільно з ГО «Україна без тортур» ГО «Україна без тортур» / NGO «Ukraine without torture»


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Понад чотири тисячі жителів громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» взяли участь у Днях бюджету

Відбулись дві навчальні майстерні-практикуми в рамках проєкту проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»

Стартувала освітньо-профорієнтаційна програма «Update: Південь»

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Тренінг в медіабазі: Психологиня розповіла журналістам про види когнітивних спотворень та їхній вплив