“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип

Світлана Келип – юристка, журналістка та прикордонниця. Родом із Черкащини, звідки з чоловіком-учасником бойових дій у зоні АТО/ООС переїхала до Маріуполя. Із серпня 2021 року підписала контракт і ...

mariupol
“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип

Світлана Келип – юристка, журналістка та прикордонниця. Родом із Черкащини, звідки з чоловіком-учасником бойових дій у зоні АТО/ООС переїхала до Маріуполя. Із серпня 2021 року підписала контракт і служила відповідальним виконавцем групи адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу 23 загону Морської охорони Державної прикордонної служби України м. Маріуполь. Пережила бомбардування Маріуполя. Змогла вийти з міста та допомогти евакуювати цивільну родину і тварин. У липні 2023 року звільнена в запас. Зараз навчається на програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення” для ветеранів/-ок. Розповідає про оборону та вихід із Маріуполя, реінтеграцію у цивільне життя на навчання на програмі.

Світлана Келип викладала в Чигиринському економіко-правовому коледжі Уманського національного університету садівництва на кафедрі кримінального права і процесу. Має досвід депутатської діяльності, успішної журналістської роботи в місцевій газеті та в департаменті Міністерства оборони України. Разом із чоловіком-військовослужбовцем, учасником бойових дій у зоні АТО/ООС переїхала до Маріуполя. Там родина волонтерила та будувала життя:

“У серпні 2021 року підписала контракт. Служила в 23 загоні Морської охорони Державної прикордонної служби України м. Маріуполь. Займалася юридичними питаннями. Купили квартиру, зробили ремонт, купили собаку, перевезли кота – і настало 24 лютого. Почалося пекло. Обороняли Маріуполь”, – розповідає Світлана.

Світлана Келип – юристка, журналістка, прикордонниця, учасниця програми для ветеранів/-ок

Світлана Келип – юристка, журналістка, прикордонниця, учасниця програми для ветеранів/-ок

Прикордонниця каже, що було важко. На руках мали лише стрілецьку зброю. Щоб вижити, з частини перебралися на судноремонтний завод, а згодом – на корабель “Донбас”. Запаси харчів закінчувались, вже були і поранені, і загиблі.

“Росіяни проривалися. Всюди була блокада. 16 березня підірвали Маріупольський драмтеатр. Ми трималися до 20 березня. А 21-го почали виходити. Тоді вийшло близько 30% особового складу. Ми пройшли 16 блок-постів окупантів. Із собою я мала посвідчення члена Національної спілки журналістів України. Вони, як з’ясувалося, подали мене у розшук, оскільки зі мною довго не було зв’язку”, – пригадує ветеранка. 

Чоловік Світлани у лютому 2022 року мобілізувався. Після того, як допоміг вивезти з Маріуполя родину, повернувся у місто. І разом із побратимами повернувся до міста та став на захист держави у лавах Державної прикордонної служби України.

У липні 2023 року Світлану Келип звільнили в запас. Вступила до аспірантури Кафедри конституційного і адміністративного права Юридичного факультету Національного авіаційного університету. З вересня 2023 року працює в Міжнародному науково-технічному університеті імені академіка Юрія Бугая. Викладає блок юридичних дисциплін і є Головою циклової комісії права та суспільно-гуманітарних дисциплін. Продовжує журналістську діяльність, розповідає про оборону Маріуполя та досвід війни. Активно працює з громадськістю та молоддю. Зараз Світлана навчається на програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення” для ветеранів/-ок.

“Саме ветерани мають право визначати політику на всіх рівнях. Вони це право здобули. Військо змінює свідомість людини, її погляди на життя та прийняття рішень. Ветерани справляться із будь-якими завданнями, адже привчені до порядку, мають різний професійний, громадський і військовий досвід. Це і є нашою перевагою”, – каже ветеранка Світлана.

Ветеранка Світлана Келип

Ветеранка Світлана Келип

Вона відзначає, що програма навчання – різнопланова::

“Як людина з досвідом викладання, впевнено можу відзначити високий викладацький рівень, подачу матеріалу та його інформативність. Дякую за різнопланові лекції та постійний зворотній зв’язок”, – каже про програму з врядування для ветеранів/-ок Світлана Келип. 

Своїм обов’язком журналістка-прикордонниця вважає розповідати про оборону Маріуполя. Про людей, які стали на захист міста та держави, а також боротьбу проти російської пропаганди на інформаційному полі:

“Важко вливатися у цивільне життя. Маріуполь – це рана. Але не здаємося та боремося. Вистояли в Маріуполі, а зараз – і поготів”.

Анна Кучерак-Зоря

 

Проєкт “РОЗШИРЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ГОРИЗОНТІВ: професійний розвиток ветеранів та ветеранок для кар’єри на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування” реалізується ГО “Школа врядування” на базі Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Це стало можливим завдяки Програма реінтеграції ветеранів IREX, яку реалізує IREX in Ukraine, за підтримки Державного департаменту США.

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Українці можуть отримати безоплатні юридичні, кар’єрні та психологічні консультації від «СпівДії»

Вода, світло, надія: Сонячні станції для сталого розвитку громад

Українсько-канадська команда eQualitie запустила супутниковий телеканал eQtv про кібербезпеку та технології

Канадсько-українська фундація продовжує грантову підтримку проєкту «Рука допомоги Україні»

Як державні та приватні ініціативи допомагають ветеранам та ветеранкам війни повернутися до мирного життя

Травмо-інформована комунікація: новий стандарт для HR-фахівців у роботі з ветеранами