Ветеранські простори та сонячні панелі для освітніх закладів: 7 громад залучать понад 11,5 млн грн на власні проєкти за підтримки МХП
Енергонезалежні освітні заклади, багатофункціональні простори для ветеранів та сучасний спортивний вуличний простір для молоді — громади Київської, Черкаської, Вінницької та Сумської області ...
Додано:
m.hezun
Енергонезалежні освітні заклади, багатофункціональні простори для ветеранів та сучасний спортивний вуличний простір для молоді — громади Київської, Черкаської, Вінницької та Сумської області реалізують 7 проєктів в межах пілотного конкурсу «Зростаємо разом з МХП».
9 листопада оголосили переможців конкурсу, який компанія МХП та БФ «МХП – Громаді» спільно із Маріупольським державним університетом оголосили в межах навчальної програми для представників громад Школа лідерів «Моя громада і МХП: зростаємо разом».
Протягом червня-листопада 2024 року більше ніж 40 очільників громад, секретарів рад, старост та депутатів вчилися ефективно працювати в команді, створювали грантові проєкти та удосконалювали свої професійні навички. У межах другого етапу Школи лідерів учасники писали власні грантові заявки. На всьому етапі учасників супроводжували ментори проєкту. Підсумком навчання стало оголошення результатів конкурсу, у межах якого учасники отримали можливість залучити на власні проєкти від 500 000 до 1 000 000 гривень.
«Співпраця між бізнесом, владою та громадами має бути стратегічною і націленою на довгостроковий сталий ефект. Інвестиції в навчання та професійний розвиток забезпечують створення сильної основи для регіонального розвитку, тому компанія МХП спільно із стратегічним партнером БФ «МХП – Громаді», оголошуючи грантові проєкти та соціальні ініціативи, традиційно також приділяє увагу навчанню учасників. Ми готові ділитися власною експертизою та залучати досвідчених експертів у сфері розвитку громад, проєктного менеджменту, а також заохочувати і підтримувати саме тих керівників громад чи їх установ, ініціативних громадян, хто бажає зробити свій внесок у якісні зміни. Тому в межах Школи лідерів ми оголосили конкурс, який допоможе учасникам реалізувати проєкти не теоретично, але й практично», — директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП Павло Мороз.
«Наш заклад вищої освіти у співпраці з Фондом «МХП – Громаді» та компанією МХП запровадив Школу лідерів, щоб підсилити професійний розвиток представників громад. Спільні зусилля показали, наскільки важливою і затребуваною є така підтримка. Ми раді, що наша співпраця допоможе реалізувати громадам конкретні проєкти, які покращать послуги та сервіси на місцях, роблячи громади більш безпечними та ефективними», – зазначила проректорка з науково-педагогічної роботи МДУ Тетяна Марена.
Конкурсний комітет отримав 19 проєктів на загальну суму фінансування майже 40 млн грн. Серед них найвищі оцінки отримали 7 команд, які реалізують у власних громадах ініціативи на суму понад 11,4 млн грн, з них понад 5,2 млн грн становить грантовий внесок БФ «МХП – Громаді».
Усі проєкти громади-переможці реалізовуватимуться впродовж 2025 року. Три з них стосуються сфери енергоефективності, три – передбачають простори для реінтеграції ветеранів, ще один – спортивного простору для фізичного розвитку молоді.
1. Проєкт Баришівської громади «Світле навчання» передбачає встановлення сонячної електростанції на даху Центру позашкільної роботи «Мрія», де навчаються понад 1000 вихованців гуртків, студій, секцій з усієї громади та учні місцевого ліцею. Енергоощадне обладнання не тільки допоможе економити витрати закладу, але й дозволить забезпечити освітній процес під час відключень світла.
Загальний бюджет проєкту: 1,9 млн грн
2. Проєкт Канівської громади «Центр життєстійкості» передбачає створення ветеранського простору, де фахівці надаватимуть ветеранам, військовим та членам їх родин психосоціальну підтримку, яка сприятиме їхній адаптації до цивільного життя та інтеграції в громаду. Проєкт реалізовуватиме команда виконавчого комітету Канівської міської ради спільно з Мінсоцполітики в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської.
Загальний бюджет проєкту: 1,4 млн грн
3. Проєкт Таращинської громади «Джерело життя» передбачає встановлення гібридної СЕС потужністю 30 кВт на станції місцевого водоканалу. Це забезпечить безперебійним водопостачанням понад 2000 родин та 101 організацію міста Тараща.
Загальний бюджет проєкту: майже 1,5 млн грн
4. Проєкт Миронівської громади «Ветеран Про» передбачає створення багатофункціонального ветеранського простору для ветеранів та їхніх родин, що забезпечить реінтеграцію військових у цивільне життя через надання психологічної, соціальної та правової допомоги, а також професійної адаптації. Простір забезпечуватиме профільні консультації, групи самодопомоги, тренінги та дозвілля для ветеранів.
Загальний бюджет проєкту: майже 2,4 млн грн
5. Проєкт «Безпечні зупинки: сонячна енергія Бобрицької громади» у межах якого на території на 18 зупинках 5 населених пунктів облаштують вуличне освітлення на сонячних панелях, що сприятиме підвищенню енергоефективності та безпеки в громаді.
Загальний бюджет проєкту: майже 1,1 млн грн
6. Проєкт Бершадської громади «Свій до свого по своє» передбачає створення ветеранського простору «Свої» в селі Баланівка, де буде обладнано тренажерну залу для фізичної реабілітації та занять спортом, громадську майстерню, лаундж-зону для відпочинку та групової діяльності. Після повернення у ветеранському просторі захисники зможуть проходити фізіотерапію з консультацією лікаря-реабілітолага, звертатися до психолога, юриста, брати участь у груповій активності, що сприятиме їхній фізичній, психологічній та соціальній реабілітації.
Загальний бюджет проєкту: майже 1,5 млн грн
7. Проєкт Хмелівської громади «Козацький гарт» передбачає створення сучасного спортивного молодіжного простору із 15 сучасними вуличними тренажерами для молоді.
Загальний бюджет проєкту: майже 1,4 млн грн