«Велосипедизація неминуча»: у Миколаєві зняли фільм про велосипед, що здатен змінити місто

Учасники міжнародного «Велофорум-2017», який проходив у Миколаєві, на камеру розповіли про можливості велосипеда, як каталізатора змін у містах.Героями короткометражного фільму стали учасники з ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Велофорум м. Миколаїв
«Велосипедизація неминуча»: у Миколаєві зняли фільм про велосипед, що здатен змінити місто

Учасники міжнародного «Велофорум-2017», який проходив у Миколаєві, на камеру розповіли про можливості велосипеда, як каталізатора змін у містах.

Героями короткометражного фільму стали учасники з різних міст України та країн ЄС. Всі вони згодні з тим, що велосипед може стати драйвером сталого міського розвитку, але за умови підтримки місцевої влади та активних учасників громадянського суспільства.

«Я вірю, що велосипед – це транспорт майбутнього з багатьох причин. Велосипед – дуже дружній до навколишнього середовища, його особливо цінують за здатність економити простір. Набагато більше людей можуть рухатися по дорозі на велосипедах, ніж, наприклад, на автомобілях. Особливо, коли мова йде про єдину людину за кермом авто», – каже Ларс Стрьомгрен, віце-президент Європейської федерації велосипедистів (ECF), який приїхав до Миколаєва з Швеції.

Вадим Денисенко, Асоціація велосипедистів Києва

Вадим Денисенко, Асоціація велосипедистів Києва

Велофорум м. Миколаїв

А його український колега, представник Асоціації велосипедистів Києва, Вадим Денисенко впевнений в тому, що люди, які крутять педалі набагато ефективніші за інвестиції. Бо саме вони зможуть змінити існуючий стан мобільності в містах України.

Схожої думки і лідер миколаївської організації «Альтер-Спорт» Роланд Байрозян, який назвав велосипедистів ерудованими і різнобічно розвиненими людьми, які пропагують цінності.

«Велосипедизація неминуча. Я в це вірю. І розумію, якщо не розвивати цей напрямок, то на місто чекає катастрофа», – вважає активіст «Велорух Миколаїв» Денис Моляка.

«Я думаю, на відміну від інших міст-мільйонників, в Миколаєві потрібно йти не еволюційним шляхом, а революційним. Розуміючи той шлях, що вже пройшли інші, в тому числі європейські міста, і відразу намагатися «заплигувати» вперед», – впевнена проектний менеджер «Агенції розвитку Миколаєва» Євгенія Дулько.

Цього року на «Велофорум» у Миколаїв з’їхалися 120 учасників з 24 міст України, в тому числі з 8 країн Європи.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Програма збору коштів на отримання вищої освіти ветеранами російсько-української війни

Civil Match: як НГО з 10 країн знайшли партнерів на онлайн-події?

Опитування: Вплив пандемії на роботу громадських організацій у Східній Європі та Центральній Азії

Розпочалися зйомки фільму про українських дисидентів

У липні ІМІ зафіксував в Україні 13 випадків порушень свободи слова

Вперше у 2020-му. На Полтавщині змагалися спортивні орієнтувальники