«Важливо зробити статеву освіту доступною для всіх»: у Львові відбулася нетворкінг-подія

Україна знаходиться на шляху до модерної освіти, і статева освіта стала однією з головних стратегій цього руху. Питання статевої освіти стають все більш актуальними у сучасному суспільстві.На ...

Додано:
femworkshop

конкурс 1..11 (2)
«Важливо зробити статеву освіту доступною для всіх»: у Львові відбулася нетворкінг-подія

Україна знаходиться на шляху до модерної освіти, і статева освіта стала однією з головних стратегій цього руху. Питання статевої освіти стають все більш актуальними у сучасному суспільстві.

На нетворкінговій події від ГО «Феміністична майстерня» «Сексуальна освіта в школах: разом від імітації до євроосвіти», яка відбулася 25 жовтня у Львові,  активісти/ки та журналісти/ки обговорювали найважливіших аспектів цієї теми та знаходження шляхів її вдосконалення.

конкурс 1..11 (6)

У рамках заходу висвітлювали не лише проблеми, які існують у сучасній статевій освіті, але й надавали конкретні рішення та ідеї, які можуть удосконалити підходи до статевої освіти в Україні. Збір учасників, відмінні доповіді, зацікавлені дискусії та плідна взаємодія — все це робило подію особливо важливою для всіх, хто цікавиться розвитком статевої освіти у нашій країні.

Далі — важливі тези з події:

Важливо зробити статеву освіту доступною для всіх

Однією з ключових тез, які були обговорені на події, є необхідність зробити статеву освіту доступною для всіх соціальних груп та для мешканців невеликих населених пунктів. Спеціалісти наголосили на важливості того, щоб підходи до статевої освіти були індивідуалізованими та враховували особливості кожної групи.

Державні стандарти як відображення цінностей

Державні стандарти освіти не просто текст, їх важливість полягає в тому, що вони відображають стійкі цінності та установки, які вчителям слід доносити до учнів. Модульні навчальні програми інколи містять «прийнятні» слова, але їхнє застосування може бути занадто загальним. Словниковий запас грає важливу роль у викладанні статевої освіти та формуванні правильних уявлень про статеві відносини.

конкурс 1..11 (5) конкурс 1..11 (4)

Розуміння контексту — «Сексу не було, дітей зробили на заводах»

Ще однією важливою тезою є необхідність розуміти контекст та установки з яких виходять вчителі. Декілька десятиліть тому українське суспільство мало, і будемо відверті, має печерне бачення статевих відносин, і це бачення часто транслюється учням як норма. Спілкуючись про статеву освіту, деякі старшокласники зустрічають її з соромом та сміхом, у той час як молодші школярі легко обговорюють те, що їх цікавить. Подолання цього розриву у відносинах до статевої освіти є ключовим завданням.

Виклики викладання статевої освіти

Викладання статевої освіти в школі не завжди просте завдання. З метою подолання перешкод, що стоять на нашому шляху для впровадження статевої освіти, на заході провели колективну вправу, де визначили наступні питання «Які існують перешкоди для впровадження секс-освіти?», «Що допоможе їх здолати?», «Що саме нам необхідно зробити?». Аналогічну вправу ми проводили разом з представниками педагогічної спільноти. Порівнявши результати, можна визнати, що бачення учасників події та бажання співпадають з потребами вчителів. 

Головне зараз — об’єднати зусилля

Ця нетворкінгова подія стала платформою для обговорення важливих аспектів статевої освіти та пошуку шляхів її вдосконалення в Україні. Основним завданням активістів, журналістів та небайдужих до освіти стало об’єднання зусиль для створення якісної та належної статевої освіти.

Досягнення якісної статевої освіти — завдання, яке стоїть перед усіма членами суспільства, і лише спільними зусиллями ми можемо досягти покращення цієї сфери. Дорослі мають пам’ятати, що статева освіта — це ключовий елемент формування здорових статевих відносин та повноти розуміння власного тіла.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії