Важливо бути в потрібному місці в потрібний час

27-31 липня відбулася 5-денна Школа інституційного розвитку для представників НГО, волонтерських груп та активістів Запорізької області. Дуже важливо, щоб громадянське суспільство стало добрим плечем ...

Додано:
doo.cvu

тренінги навчання команда
Важливо бути в потрібному місці в потрібний час

27-31 липня відбулася 5-денна Школа інституційного розвитку для представників НГО, волонтерських груп та активістів Запорізької області. Дуже важливо, щоб громадянське суспільство стало добрим плечем в напрямку розбудови громади. Тому, перш за все, мета школи – надання базових навичок, практичної інформації, можливості для учасників та учасниць обміну досвідом та контактами для створення потужного мережування в майбутньому. Отриманий впродовж Школи теоретичний фундамент дозволить НГО знаходити шляхи самостійного розвитку, необхідне фінансування, що допоможе втілювати в життя цікаві ідеї та проєкти, змінювати життя в громаді на краще. Напрямок реалізує громадська спілка «Громадські ініціативи України» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Сьогодні ГС «Громадські ініціативи України», яка працює для розвитку громадської активності та свідомості місцевих громад, представлена в 16 областях і об’єднує більш ніж 25 організацій. Створення потужного об’єднання НГО дозволяє впливати на формування політики за участі громадян, а також сприяти впровадженню реформ як в країні в цілому, так і на рівні окремих громад. Величезний організаційний ресурс дозволяє внести загальнонаціональний контекст, реалізувати ініціативи національного масштабу, задіяти значну частину громадянського суспільства України, а також впливати на політику регіонального розвитку.

У заходах в рамках Школи інституційного розвитку взяли участь представники НГО, волонтерських груп, асоціацій, благодійних організацій, а також органів місцевого самоврядування. Через карантинні обмеження робота проходила в онлайн-форматі. Незважаючи на незручності та деякі технічні проблеми, такий формат дозволяє продовжити навчання, зміцнити теоретичний бекграунд, отримати практичні поради від тренерів, експертів та досвідчених громадських діячів зі всієї України. Впродовж 5 днів разом з потужною тренерською командою учасники та учасниці працювали над наступними темами:

Робота НГО: від планування командної роботи до публічного звітування.
Активізація громади.
Адвокація та взаємодія з владою. Комунікація та PR в діяльності НГО.
Проєктна діяльність як інструмент для впровадження змін.
Наприкінці навчання кожен учасник отримав сертифікат.

Традиційно у рубриці «Невипадковий гість» на зустріч з учасниками та учасниками Школи завітали цікаві особистості – Наталя Кертичак, Фонд «Освіта для демократії» (м. Варшава), Катерина Жемчужникова, Громадянська мережа ОПОРА, Лев Абрамов, Інститут соціокультурного менеджменту (м. Кропивницький) та інші успішні громадські діячі та діячки з різних куточків України та інших країн. Гості з радістю ділилися досвідом, історіями успіху, розповідали про тонкощі та складнощі громадської роботи, обговорювали нагальні питання та проблеми, що наразі існують в громадах. Зазначимо, що новий формат дозволив у неформальній атмосфері познайомитися з успішними активістами з різних куточків України і не тільки, обговорити нагальні питання, обмінятися практичним досвідом та контактами для створення в майбутньому потужного мережування НГО, успішних партнерств задля успішної розбудови на рівні громади і в цілому в масштабах України.

Усі заходи проходили у дружній атмосфері, учасники відмітили користь поданих порад, практичних та теоретичних матеріалів, застосування яких вже в найближчому майбутньому дозволить успішно реалізувати ініціативи НГО Запорізької області. Так, Тетяна Воробйова, працівниця з перспективного розвитку території, зазначила: «Наразі у Новенській ОТГ Мелітопольського району Запорізької області немає жодної НГО, створені тільки ініціативні групи. Тому Школа інституційного розвитку для Приазов’я допомагає отримати необхідні знання, корисну інформацію про досвід інших організацій, познайомитися з однодумцями зі всієї України, що стане фундаментом розвитку нашої ОТГ».

Особливу увагу варто приділити тренерській команді, яка працює в рамках Школи інституційного розвитку для Донецької, Луганської області та Приазов’я. Тренери та тренерки – це хедлайнери освітнього заходу, тому від їх професіоналізму, вміння згуртувати учасників та учасниць, мотивувати та надихати більшою мірою залежить успіх. Тренерська команда, яка працює за напрямком «Громадська безпека та соціальна згуртованість» – це потужна сила, талановиті цікаві особистості, справжні професіонали з великим власним досвідом успішної громадської діяльності. Програми для Школи розроблені максимально цікаво та змістовно, з практичними завданнями, прикладами роботи НГО України і світу, фаховими секретами та порадами, що зможуть реально стати в нагоді на практиці для новостворених організацій. Кожен з тренерів та тренерок має власні професійні досягнення, багаторічний досвід практичної роботи, безліч втілених проєктів та ідей на майбутні потужні зміни у суспільному житті країни. Деякі тренери успішно займаються громадською діяльністю ще з 1998 року. Кожен з них не тільки має величезний досвід створення та керування НГО, а може змістовно та фахово його передати, відпрацювати практично та мотивувати на успішну діяльність молоді організації та ініціативні групи.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Cedos допоможе Сумській громаді в розробці Концепції інтегрованого розвитку

Запущено безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для ВПО

Лауреати конкурсу «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України» отримали відзнаки

В Ужгороді пройшов п’ятий воркшоп Women Biz Days 2024 для жінок-підприємиць

В Одесі для фахівців соціальної сфери Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» організував навчання

Законодавчі ініціативи та активна громадська участь: кроки до сильної місцевої демократії