Важлива підтримка людей прифронтової Комишуваської громади

Громадські організації, активісти, інші представники потужного громадянського суспільства в країні, що протистоїть злу, взяли на себе відповідальність – допомагати. Ця допомога не уявна, а реальні ...

Додано:
Viktoria Palega

изображение_viber_2023-12-02_21-27-42-199
Важлива підтримка людей прифронтової Комишуваської громади

Громадські організації, активісти, інші представники потужного громадянського суспільства в країні, що протистоїть злу, взяли на себе відповідальність – допомагати. Ця допомога не уявна, а реальні  тонни різноманітної  гуманітарної допомоги, які систематично надаються тим, хто пережив та переживає жахи війни і знаходиться в прифронтових громадах. Допомога , яка є міцним тилом та дозволяє хоч якось покращити дні та ночі людей, які з різних причин не мають можливості  переміститися в більш безпечні регіони країни. Наша ГО «Жіночі серця Зарічного» Комишуваської громади  Запорізького району з перших днів повномасштабного вторгнення ворога на нашу землю – підтримує цивільне населення в зоні бойових дій.  В рамках проєкту «Екстрена підтримка громадянського суспільства та ЗМІ у відповідь на війну в Україні» за підтримки Європейського Союзу від Інститут економічних досліджень та політичних консультацій ГО «Жіночі серця Зарічного» завершили  реалізацію проєкту «Нові можливості».  Завдяки підтримці і співпраці з партнерськими організаціями вдалося за період з липня по листопад  2023 року забезпечити мешканців Комишуваської громади, які вже довгий час перебувають в зоні бойових дій, такими видами допомоги:

На території  Комишуваської  громади  було  реалізовано  проект «Твій дім – ми разом з ним», що  реалізовувався NGO YES у партнерстві з нашою громадською організацією  “Жіночі серця Зарічного”. В рамках проєкту безкоштовно надавалися  комплексні послуги щодо аварійного закриття жилих приміщень домогосподарств, які постраждали в наслідок воєнних дій: вікон — плитами OSB, покрівлі — тентом.  Сформована з місцевих жителів будівельна бригада,провела аварійні закриття жилих приміщень в  25 домогосподарствах  та  допомогла мешканцям громади підготуватися до зимового періоду.

 Також якуючи співпраці з NGO YES та підтримці в рамках проєкту “Нові можливості” вдалося забезпечити людей з інвалідністю та багатодітні  родини, які мають маленьких діток – гігієнічними наборами (75 родин)  і іншими видами допомоги: гігієна, лікарські препарати, памперси для дорослих і дітей, дитяче харчування, будівельні матеріали (близько 50 людей), продуктовими наборами (250 родин).

 Три – чотири рази на місяць в селищі Зарічне Комишуваської ТГ, надаються юридичні   безкоштовні правові консультації, завдячуючи співпраці з Благодійним  фондом  Восток SOS.  За період співпраці нашій організації  вдалося організувати вже більше 20  консультацій, де фахову юридичну допомогу на кінець листопаду отримали 117 людей.

 Також ми  мали можливість забезпечити необхідною допомогою 150 родин з вразливих категорії – продуктовими і гігієнічними наборами, 50 родин з маленькими дітками – дитячими наборами з памперсами та харчуванням, 250 родин з маленькими дітками – дитячими наборами гігєни, 250 жінок – жіночими наборами гігієни і 44 людини з обмеженими можливостями – памперсами.

З  міжнародною організацією Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières ми співпрацюємо вже досить довгий час. Щирі серцем, небайдужі, самовіддані, не знаючи відпочинку вони віддають свої сили та любов тим, хто конче потребує їхньої допомоги.  Завдяки організації доставки та злагодженою комунікацією нашої організації з населенням –  жителі Комишуваської громади та місцева амбулаторія мають  систематичну підтримку життєвоважлимими ліками, засобами гігієни, перев’язувальними матеріалами, медичним обладнанням, тощо. Допомогу отримали більше 400 людей.

 

Завдячуючи співпраці ХЦ «Джерело життя», ГО «Любов до ближнього», ГО “Небайдужі люди”  забезпечено продуктовими наборами (в кількості 400 шт.)  людей нашої громади, які проживають в віддалених населених пунктах: с. Жовта Круча, с. Новотроїцьке, с. Новорозівка, с. Блакитне, с. Славне, с. Веселе, с. Жовтеньке тощо. Також, завдяки їхній співпраці з Water Mission, Українська освітня платформа, IOM – UN Migration, було забезпечено  ці населені пункти якісною питною водою, що є вкрай важливою місією. З липня по листопад  2023 року  роздано  більше 27000 л і це вагома допомога  людям прифронтової громади, що  стала можливою завдячуючи партнерству та реалізації проєкту «Нові можливості» за підтримки Європейського Союзу від Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Від Громадської організації “Іршавські Промені” отримали та передали людям за їхніми потребами ходунки для людей з обмеженими можливостями (2 шт), ортопедична подушка для інвалідного візочка (1 шт), ліжечко для немовляти (1 шт).  Одяг і взуття отримали приблизно 75 родин.  Матраси, подушки, постільна білизна, рушники, одяг,  тощо (отримали 62 людини), їжу швидкого приготування (отримали 30 людей), аптечками було забезпечено близько 20 людей. Неодноразово було  забезпечено  місцеву амбулаторію медикаментами та медичним обладнанням. Лікарські препарати та засоби гігієни  люди, які мають хронічні захворювання (отримали 35 людей). Також було забезпечено місцевих тваринок смачними кормами, що є дуже важливою допомогою в зоні бойових дій. Оплата доставки, на суму 1528 грн, відбулася в рамках проекту «Нові можливості», який ми  реалізовували.  

Церква ЄХБ “Навколо Христа” місто Боярка  завітала до нашого селища Зарічне з гуманітарною місією, що була направлена на надання допомоги діткам  і їхнім матусям та людям, які мають тяжкі хронічні захворювання. Допомогу отримали приблизно 50 родин, що вже довгий час знаходяться в зоні бойових дій. 

Гуманітарна некомерційна організація Intersos  підтримала діяльність нашої організації.  Між нами був підписаний  МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО! Нашій організації було виділено 1000 Євро, тому ми прийняли рішення придбати ноутбук і все необхідне для нього. Дякуємо за розширення наших можливостей і створення для нас більш комфортних умов для виконання певних задач, що в сучасному часі є дуже важливо. 

 Благодійний фонд “DobroМах” систематично підтримує і допомагає нашій громаді різноманітними видами  допомоги.  Памперси отримали  найменші жителі громади (приблизно 85 дітей ). Дорослі памперси отримали 13 людей, які мають тяжкі хронічні захворювання. Мешканці, які в смт. Комишуваха  самостійно облаштували укриття для своїх родин  отримали матраци, які ми доставили їм. з м. Запоріжжя.  

Дякуючи Polski Czerwony Krzyż Bielsko Biała , які  завжди готові допомогти і швидко реагують на наші запити та завдяки  співпраці з  Благодійною організацією “Благодійний фонд “Захисниця” стало можливим доставити надану допомогу з Польщі в Запоріжжя, так як вони взяли на себе  організацію логістики і збір коштів на доставку! Цього разу нам разом вдалося забезпечити близько  400 родин  Запорізького краю  гарним і якісним взуттям, безглютеновим хлібом  та ароматним чаєм.  Здебільшого це були родини з Оріхівської громади, які зараз проживають в м. Запоріжжі і родини Комишуваської громади, що знаходяться поряд з лінією фронту.

Також Благодійний фонд “Захисниця” надала функціональний інвалідний візочок, а разом з волонтером Миколою Піддубним, доставили і передали маленькому хлопчику, який має захворювання ДЦП. Для людей похилого віку було надано двоє ходунків на колесах.

 

 Люди з інвалідністю та з функціональними  порушеннями – це частина нашого суспільства, дуже важливо надати для них можливості та інструменти, щоб вони мали змогу вільно пересуватися, застосовуючи допоміжні засоби.Саме тому, нам  хотілося забезпечити мешканців нашої громади ходунцями на колесах та інвалідним візочками. Дякуючи Благодійній Організації «Благодійний фонд «Україна ЦЕ ТИ», Благодійний фонд “Щаслива дитина” в партнерстві  All4Ukraine – Support Ukrainе ми змогли підтримати людей Комишуваської громади та  надати для людей з обмеженими можливостями 24 ходунки на колесах та  7  інвалідних візочків.  Благодійний фонд “Щаслива дитина” в партнерстві  All4Ukraine – Support Ukrainе надали  молочні каші для малечі, памперси, одяг тощо. Вся допомога була доставлена нашою організацією з м. Запоріжжя і передана жителям Комишуваської громади. Отримали її приблизно 55 людей.

Завдячуючи команді Ukrainian Patriot в селищі Зарічне Комишуваської громади було організовано майстер клас з танців для діток, які знаходяться в зоні бойових дій і вже довгий час обмежені навіть в спілкуванні з однолітками. Дітки з радістю танцювали і спілкувалися, навіть англійською, так як більшість гостей були із Канади та Америки і не розуміють української. Також ця команда завжди надає необхідну допомогу в вигляді продуктових наборів, засобів гігієни, лікарських препаратів, одягу, постільну білизну, ковдри, засобів дезінфекції для місцевої амбулаторії, тощо. За період з липня по листопад нам вдалося підтримати більше 400 людей різноманітними видами допомоги.

Дякуючи волонтеру Миколі Піддубному та всій команді лікарів Wojciech Adalberto Grzesiak,  Śląska Misja Medyczna KKN (Paweł Kukiz, Paweł Kukiz, Barbara Grzesiak, Wojciech Grzesiak, Michal Leczynski, Kasia Piotr Skopiec, Dasza Antosiuk) всі жителі  селища Зарічне і с. Жовтеньке Комишуваської громади мали можливість пройти медичне обстеження і отримати консультації, рекомендації медиків та потрібні лікарські препарати (85 людей). Продовженням медичної  місії було доставка однієї з пацієнток з тяжким захворюванням в ЗОКЛ для огляду та консультації з професійними лікарями: кардіологом,терапевтом та судинним хірургом. Було проведено огляд, зроблено УЗД судин та рекомендовано лікування. Також Микола Піддубний систематично надає допомогу всім, хто звертається, медичним обладнанням і ми мали можливість підтримати майже 30 найменших жителів громади наборами з засобами гігієни та одягу.

 Дякуючи, некомерційна організація Paws of Peace зі Швеції, яка прагне позитивно вплинути на добробут тварин в Україні, підтримує і тваринок, які знаходяться в Комишуваській громаді.  Цього разу ми отримали посилку, оплатили доставку  і доставили її з м. Запоріжжя та розподілили між пухнастиками в селищі Зарічне, що є дуже важливо для прифронтової громади. Завдяки проєкту «Нові можливості»  намагаємося налагоджувати міцні дружні зв’язки з новими партнерами, знаходити нові контакти та ознайомлюватися з досвідом інших  громадських організації та благодійних фондів, а це дає змогу здобути безцінний досвід для розширення діяльності. Ми отримуємо неймовірне задоволення,  коли  бачимо щасливих людей, яким ми  можемо допомогти в вирішенні  їхніх нагальних проблем.                                                                       Щоразу бракує слів, коли хтось робить для нас щось приємне чи важливе. Як віддячити за ту надзвичайно цінну та важливу допомогу для мешканців нашої громади. Чи вдасться лише простим словом “ДЯКУЄМО” передати все те, що ми відчуваємо. Ми щасливі від того, що в нашій країні стільки щирих серцем, небайдужих, самовідданих, активних, милосердних, людяних, добрих, професійних, готових завжди прийти на допомогу, подарувати надію тим хто втратив її. Добровільна та безкорислива допомога, праця на благо інших ось те, що всіх нас об’єднує.

Всьому колективу  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, всім тим хто повірив в можливості нашої громадської організації та підтримав наш проект щиро вдячні за ваш професіоналізм, підтримку, допомогу та розуміння, зацікавленість в розвитку нових можливостей нашої ГО «Жіночі серця Зарічного», за ваші переживання за людей, що залишаються проживати на прифронтових територіях та небайдужість до їх доль.

 Ця публікація була підготовлена в рамках проекту «Екстрена підтримка громадянського суспільства та ЗМІ у відповідь на війну в Україні» за сприяння Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Жіночі серця Зарічного»  і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

 

 

 

 изображение_viber_2023-12-02_21-27-42-199


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану