В Устилузькій ОТГ говорили про роль самоорганізації в розвитку території

У селі Рогожани, що входить до Устилузької міської ради, відбувся навчальний семінар «Органи самоорганізації населення. Чому без них не обійтись в об’єднаних громадах?». Уже традиційно говорили про ...

??????????
В Устилузькій ОТГ говорили про роль самоорганізації в розвитку території

У селі Рогожани, що входить до Устилузької міської ради, відбувся навчальний семінар «Органи самоорганізації населення. Чому без них не обійтись в об’єднаних громадах?». Уже традиційно говорили про роль сільських комітетів та самоорганізації мешканців у розвитку ОТГ. Особливістю цієї розмови було те, що село Рогожани одне з небагатьох у об’єднаних громадах Волині, які мають реально діючий інструмент участі мешканців у розвитку своєї території – сільський комітет. До речі діє він уже не перший рік і навіть, згідно вимог законодавства, уже був переобраний після виборів у міській раді.

??????????

«Це село для мене завжди асоціюється з хазяйновитими людьми, які намагаються власними силами вирішувати найнагальніші проблеми», – говорить секретар міської ради Людмила Касьян.

Впродовж зустрічі говорили про можливості подальшої роботи за підтримки місцевої ради, про плани та перспективи підвищення відповідальності мешканців, про методи залучення додаткових коштів на вирішення найнагальніших проблем громади.

«Ваша об’єднана громада сьогодні в складних умовах. Кошти з’явились, але вирішити за них проблеми усіх населених пунктів є справою абсолютно нереальною. Ми маємо змінювати підходи до співпраці із радою. Прийти і вимагати може кожен. Давайте покажемо, що готові зробити ми для того, щоб наше село розвивалось», говорить експерт ресурсного центру, Петро Лавринюк.

Активісти, що долучились до зустрічі, обговорили плани та перспективи подальшої роботи та визначили перші проекти, на реалізацію яких будуть «піднімати» громаду.

Представники ж місцевої ради, зі свого боку, пообіцяли сприяння у такій роботі. Крім того, наразі, за ініціативи Ресурсного центру, обговорюється можливість прийняття програми підтримки місцевих ініціатив для мешканців ОТГ. Саме така програма надасть можливість на умовах співфінансування влади та громади, працювати над розвитком територій та вирішенням найнагальніших проблем.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» та за сприяння Всеукраїнської асоціації самоорганізації населення. Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не співпадати з думками та точками зору авторів.


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи