В Україні зростає кількість кібератак на приватний сектор

За даними Держспецзв’язку, щокварталу кількість кібератак на державний та приватний сектор збільшується на 10-12%. Такий приріст зумовлений значним переходом роботи компаній у цифровий простір, у ...

Додано:
Ketrin Mokrovolska

1280х720 ukr
В Україні зростає кількість кібератак на приватний сектор

За даними Держспецзв’язку, щокварталу кількість кібератак на державний та приватний сектор збільшується на 10-12%. Такий приріст зумовлений значним переходом роботи компаній у цифровий простір, у зв’язку з пандемією COVID-19. Тенденція до збільшення кіберінцидентів спостерігається у всьому світі. Так, з 5000 інцидентів на тиждень у лютому 2020 року, їхня кількість зросла 200000 на тиждень у квітні 2021 року, йдеться у звіті Financial Stability Board. Тож, актуальність кібербезпеки для функціонування бізнесу з кожним днем лише зростає. 

Маючи до 1 мільйона кіберінцидентів щотижня, українські компанії повинні піклуватися про безпеку, як ніколи раніше, інакше вони ризикують зазнати значних фінансових втрат через кібератаки та виток даних. Крім того, весь український бізнес отримає фінансову та репутаційну вигоду від розвитку ринку кібербезпеки та збільшення обсягів постачання послуг та продуктів кібербезпеки.

Українські продуктові та сервісні технологічні компанії мають стати основою для побудови спроможності України у сфері кібербезпеки. Саме з цією метою, 9 таких компаній отримали можливість розширення та трансформації бізнесу у сфері кібербезпеки, ставши учасниками першої акселераційної програми в Україні від SocialBoost, яка реалізується в межах проєкту USAID Cybersecurity Activity. Це – 4-річний проєкт Агенції США з міжнародного розвитку, спрямований на зміцнення кіберстійкості України шляхом системних реформ, формування кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки, партнерства з приватним сектором.

Нагадаємо, що у вересні Кіберакселератор вже випустив учасників першого потоку. Наразі стартує навчання другої когорти учасників, відбір яких тривав два місяці. За рішенням незалежної експертної комісії та голосуванням ради журі було відібрано 9 команд:

  1. ZeroTolerance – пропонує наскрізну систему відповідності вимогам AML, починаючи з юридичної документації, моделей оцінки ризиків і закінчуючи налаштуванням усіх інструментів узгодження, та команди сертифікованих професіоналів.
  2. Vadyus – програмний продукт для ефективного управління індикаторами комромізації данних (IOC) та миттєвого збагачення систем кібербезпеки першочерговими IOC, спрямований на покращення реагування на інциденти кібербезпеки.
  3. nect WORLD – модем, який дає змогу користувачеві працювати з будь-якого місця через надійне та безпечне з’єднання.
  4. Global Cyber ​​Cooperative Center (GC3) – база даних та інструмент прогнозованої аналітики для швидкого реагування на шахрайства в Інтернеті.
  5. Calltools – поєднання програмного та апаратного забезпечення, яке гарантує конфіденційність під час телефонних дзвінків.
  6. elKYC – рішення B2B SaaS, яке допомагає зібрати всю інформацію, необхідну для ідентифікації особи, і водночас допомагає залучити нових клієнтів для бізнесу.
  7. Go Wombat – аутсорсингова компанія, що надає послуги з розробки програмного забезпечення та спрямована на розвиток підрозділу кібербезпеки.
  8. Iriscan — біометрична система безпеки, яка працює з iris — найбезпечнішою біометричною модальністю.
  9. Internet biography – база даних основних ідентифікаторів Інтернету: IP-адрес, номерів автономних систем, доменних імен, що створює внутрішні кореляції та взаємозв’язки між різними записами. 

Кіберакселератор стане надійним партнером для компаній, які увійшли в програму. Так, команди-участники на три місяці отримають менторство міжнародних та українських експертів; можливість розширення бізнесу у сфері кібербезпеки; методичну та технічну підтримку; налагодження контактів з корпораціями-партнерами, провідними глобальними гравцями та інвесторами; PR та комунікаційну підтримку бізнесу; доступ до профільних фондів та грантів; стратегічні партнерства в секторі телекомунікацій, енергетики та фінансових технологій в Україні та пілоти з державними установами; додаткові технічні можливості, які надає SocialBoost та організації-партнери (наприклад, AWS).

Компанії, що потрапили до Кіберакселератору прагнуть вивести результат на український та світовий ринок кібербезпеки. Українські державні органи, в свою чергу,  мають використовувати українські продукти та послуги з кібербезпеки.

Demo Day другої когорти учасників заплановано на березень 2022 року. 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи