В Україні зʼявився інста-фільтр з дитячих малюнків, який рятує дитинство

Війна має відчутний вплив на психоемоційний стан дітей – 75% дітей в Україні вже мають ознаки травматизації психіки, найчастіше це порушення сну, памʼяті, емоційні гойдалки та підвищена тривожність ...

photo_2023-06-02 14.25.08
В Україні зʼявився інста-фільтр з дитячих малюнків, який рятує дитинство

Війна має відчутний вплив на психоемоційний стан дітей – 75% дітей в Україні вже мають ознаки травматизації психіки, найчастіше це порушення сну, памʼяті, емоційні гойдалки та підвищена тривожність (Gradus Research).

Щоб підтримати дітей, які залишаються в Україні, Клуб Добродіїв спільно з агенцією VIVID brand content hub створили інста-маску з дитячих малюнків. Цей фільтр на всі 100% результат дитячої творчості: кожен її елемент намальований дітьми, які залишаються в Україні, зокрема і тими, кого підтримав Клуб Добродіїв.

dc-insta-filter-1920x1080px (1) (1)

Понад 25 тис. сигналів повітряної тривоги, тисячі вибухів та артобстрілів — саме так зараз виглядає дитинство під час війни в Україні. 

“Коли почалася війна, я подумала, що це кінець світу, як далі жити взагалі? Потім заспокоїлася, і більше почала цінувати безтурботні моменти: можливість трошки подуркувати, побешкетувати, словом, не думати про складне”, – згадує 14-річна Ліза, учасниця майстерок у Києві. 

Ініціатива Клубу Добродіїв та агенції VIVID brand content hub спрямована на соціо-емоційну підтримку дитинства та підкреслює ідею, що творчість – це антидот стресу. Вона не може зупинити ракети, але може відновити доступ до ресурсу, дати дітям запас життєвої сили, допомогти  виражати емоції, пропрацьовувати різні стани – це один зі способів, як дитина може справлятися з травмою.

“Війна – центр переживань дітей та підлітків в Україні. Так показало наше нещодавнє дослідження. Страх за життя, майже щоденні обстріли, сирени, невизначеність завтра – діти проживають цей складний досвід на рівні з дорослими. Ми не можемо зупинити ракети, але боремося за те, щоб у дітей було дитинство навіть під час війни. Закликаємо усіх долучатися до цієї боротьби – давайте допоможемо дітям справлятися з викликами війни у власний дитячий спосіб”, – говорить Марія Артеменко, засновниця та керівниця Клубу Добродіїв. 

Долучитися до підтримки дитинства може кожен. Для цього: 

  • використайте благодійний фільтр  “Творчість зцілює” та розкажіть про ініціативу вашій аудиторії.
  • підпишіться на щомісячну допомогу тут, на кшталт вашої передплати на музику чи перегляд кіно. 

“Турбота про ментальне здоровʼя дітей, їхній емоційний стан – це наше майбутнє. Необхідно, щоб діти мали ресурс жити далі та справлятися з усіма навантаженнями та викликами війни, які вони зараз відчувають. У іншому випадку можуть виникати фобії, розвиток пост-травматичного розладу та навіть депресія”, – зазначає психологиня Анна Разумова. 

Клуб Добродіїв спрямує усі кошти на активності соціально-емоційної підтримки дітей, які постраждали від війни у різних регіонах України: творчі, арттерапевтичні заняття, воркшопи, лекції для дітей та підлітків в Україні, сети творчих дрібниць. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Миколаївська громада завершила розробку стратегії розвитку та плану заходівз її реалізації

Упорядкована нормативно-правова база та інструменти участі — невід’ємні у процесі інтеграції ВПО

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія для психологічної підтримки дітей в укриттях

Суспільний запит на відповідальність за воєнні злочини: засади міжнародного права

«Разом ми – Шелтер»: на Київщині відремонтували заклад «Зоряний», де живуть вимушені переселенці

Що Україна вже зробила для вступу в ЄС: сфера довкілля та зміна клімату