В Україні створюють Міжнародний комітет із захисту прав людини в Криму

Міжнародний комітет із захисту прав людини в Криму презентують найближчим часом. Про це розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на прес-конференції в Києві 16 серпня, ...

Р.Чубаров
В Україні створюють Міжнародний комітет із захисту прав людини в Криму

Міжнародний комітет із захисту прав людини в Криму презентують найближчим часом. Про це розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на прес-конференції в Києві 16 серпня, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Ми зараз розмовляємо і з адвокатами, і з іншими громадськими діячами можливість створення Міжнародного комітету, який би концентрував у своїй діяльності всі ті процеси, які відбуваються в Криму у сфері прав людини. Міжнародний правозахисний комітет, який би знаходив би підтримку серед політиків, правозахисних організацій міжнародних, підтримку рішень у забезпеченні прав людини в Криму, у вирішенні питань безпеки проживання там людей. Найближчим часом ми зможемо оприлюднити принципи створення цього комітету», – сказав він.

За словами Чубарова, робоча назва цього комітету – «Крим». У своїй діяльності він спиратиметься, перш за все, «на можливості і досвід Меджлісу кримськотатарського народу». Крім того, до його участі будуть запрошені авторитетні експерти, представники громадських організацій – все ті, хто протягом двох років займаються питаннями забезпечення прав людини на Кримському півострові.

Одним із завдань Комітету, за словами Чубарова, буде розробка механізму відвідування Криму адвокатами для участі в судових процесах над українськими громадянами на півострові і захисту їхніх інтересів.

Переслідування проукраїнських і кримськотатарських активістів стали частим явищем у Криму після його анексії Росією. Про це неодноразово заявляли правозахисники. Вони закликають Кремль припинити порушення прав людини. Але офіційна Москві і російська влада Криму заперечують репресії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку