В Україні стартував проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» для 100 територіальних громад

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» реалізує проєкт «Доброчесні громади» серед 100 громад-партнерок програми USAID DOBRE у Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, ...

КВУ
В Україні стартував проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» для 100 територіальних громад

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» реалізує проєкт «Доброчесні громади» серед 100 громад-партнерок програми USAID DOBRE у Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській, Харківській та Херсонській областях. Проєкт складається із компонентів: «Фінансова доброчесність у громадах» та «Бюджет для громадян».

«У рамках компоненту «Фінансова доброчесність у громадах» наші експерти проведуть тренінги «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ», учасники яких дізнаються про переваги прозорості бюджетних процесів та активної участі громадян в управлінні фінансами, а також про інноваційні інструменти оцінювання та підвищення рівня прозорості бюджетного процесу та фінансового управління в громадах. У рамках цього ж компоненту кожна громада за підтримки експертів Партнерства відповідно до  Методології оцінки прозорості місцевих бюджетів проведе оцінювання рівня прозорості власного бюджетного процесу, розробить «Бюджет для громадян» – інноваційний формат пояснення простою мовою складних бюджетних питань. Крім того, ми проведемо в громадах інформаційно-просвітницьку кампанію, а восени – інформаційно-мобілізаційну кампанію для підвищення рівня обізнаності громадян щодо бюджетного процесу та залучення до участі у ньому», – розповів координатор Партнерства Анатолій Бойко.

“Ми вже розпочали реалізацію проєкту: відбулася стартова координаційна зустріч експертів Партнерства, після якої стартувала серія робочих зустрічей у громадах-учасницях. Попереду – проведення тренінгів, створення в громадах робочих груп і подальша діяльність відповідно до запланованих завдань. Результати, впевнений, не забаряться!” – зазначив керівник проєкту Віталій Світлик.

Відбулася стартова координаційна зустріч експертів  Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”

Нагадаємо, Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» – це мережа з 18 громадських організацій та ЗМІ з 15 регіонів України, що фокусується на питаннях підвищення стандартів та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні.

У 2017-2020 роках спеціалісти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» успішно запровадили понад 160 антикорупційних інструментів; провели дві хвилі оцінювання рівня бюджетної прозорості; підготували та розповсюдили сто тисяч «Бюджетів для громадян» серед мешканців 75 громад-учасниць програми USAID DOBRE.

Проєкт реалізується  в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На екваторі нової влади: експертна оцінки

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»