В Україні розпочинається проект щодо розвитку сімейних молочних ферм

Проєкт Рівненського обласного благодійного фонду "Любіть Україну" під назвою "Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села" переміг у конкурсі грантових проєктів, проведеному ПРООН ...

Олександр Лісовський і Людмила Іващук, представники фонду "Любіть Україну", під час захисту проєкту "Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села"
В Україні розпочинається проект щодо розвитку сімейних молочних ферм

Проєкт Рівненського обласного благодійного фонду “Любіть Україну” під назвою “Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села” переміг у конкурсі грантових проєктів, проведеному ПРООН у червні 2019 року. На сайті ПРООН опублікували перелік переможців. На реалізацію свого проєкту фонд отримав понад мільйон гривень.

Фонд “Любіть Україну” успішно пройшов три етапи конкурсу: відбір проєктних ідей онлайн; ґрунтовну презентацію запропонованих ідей та обговорення можливих шляхів її корегування відповідно до завдання Проєкту на міжрегіональному форумі для переможців першого етапу; аналіз доопрацьованих під час другого етапу проєктних пропозицій та прийняття остаточного рішення щодо проєктних пропозицій, які будуть підтримані.

Другий етап конкурсу, а саме: регіональний форум “Ефективні партнерства для сталого розвитку”,  відбувся у Львові у червні 2019 року. Під час форуму команда Фонду презентувала власний проєкт “Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села”, який отримав позитивний відгук в експертів та представників українського офісу ПРООН. На цьому етапі після презентації наша команда допрацьовувала проєкт відповідно до рекомендацій експертів.

Протягом липня – вересня експерти детально аналізували кінцеві варіанти проектних заявок учасників з усієї України, з урахуванням допрацювань, та обрали сім кращих.

Проєкт благодійного фонду “Любіть Україну” – “Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села” –  опинився серед числа переможців, більше того, посів перше місце у рейтингу експертів.

Відповідно до умов співпраці, сума грантової підтримки для фонду “Любіть Україну” становить 1 048 094,72 гривень.

Яким є очікуваний результат проєкту “Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села”?

Буде відкрито 4 зразкові сімейні молочні ферми у Рівненській, Волинській, Тернопільській та Хмельницькій областях та 2 навчально-консультаційні центри. Буде організовано роботу 4 дорадчих служб та створено 4 обслуговуючі кооперативи в кожній з областей. Планується, що 60 сільських сімей буде навчено веденню власного молочного бізнесу. Підготовлено 8 дорадників для супроводу сімейних молочних ферм. Створено інноваційну настільну гру зі створення й управління СМФ – “Сімейна молочна ферма”, що дозволить обрати найбільш вигідний сценарій розвитку ферми до її відкриття. Розроблено і впроваджено в дію спеціалізовану інтернет-платформу. Розповсюджено досвід та забезпечено максимальне сприяння розвитку мережі сімейних молочних ферм у західному регіоні України.

Раніше фонд “Любіть Україну” також отримав грант у рамках програми КУСАНОНЕ від Посольства Японії в Україні на реалізацію спільного проєкту з Радивилівською центральною районною лікарнею на оновлення медичного обладнання. Проєкт було успішно втілено на початку 2019 року.

Про конкурс проектів ПРООН – 2019

Спільний проект Уряду Швеції та Програми розвитку ООН “Посилене партнерство для сталого розвитку” оголосив конкурс проектних ідей у сфері сталого розвитку в Україні у травні 2019 року. До участі запрошували: місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування, заклади освіти, організації громадянського суспільства, бізнес-організації, – які об’єдналися для вирішення проблем сталого розвитку регіону.

Завдання конкурсу: сформувати ефективні багатосторонні партнерства, які орієнтовані на виклики і готові ініціювати та вирішувати актуальні проблеми ключових напрямків сталого розвитку; на конкурсній основі відібрати інноваційні ідеї ініціатив зі сталого місцевого розвитку, що покликані на умовах ефективного партнерства вирішити важливу та достатньо розповсюджену (не унікальну) проблему, навколо вирішення якої об’єднуються партнери з різних секторів.

У конкурсі взяв участь РОБФ “Любіть Україну”, який разом з партнерськими організаціями сформував екосистему розвитку сімейних молочних ферм на Рівненщині й у сусідніх областях.

 

*На фото: Олександр Лісовський і Людмила Іващук, представники фонду “Любіть Україну”, під час захисту проєкту “Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села”

 

Ініціатива підтримується в рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії