В Україні надають безкоштовні ветеринарні онлайн-консультації: як отримати?

З початку повномасштабного вторгнення, багато тварин страждають від нестачі корму та препаратів, а їхні власники мають проблеми з доступом до ветеринарних клінік в зонах активних бойових дій та після ...

Додано:
v.serova

Ветеринарні консультації
В Україні надають безкоштовні ветеринарні онлайн-консультації: як отримати?

З початку повномасштабного вторгнення, багато тварин страждають від нестачі корму та препаратів, а їхні власники мають проблеми з доступом до ветеринарних клінік в зонах активних бойових дій та після евакуації. Некомерційний проєкт GladPet (КСВ Netpeak Group), ветеринарна клініка «Пес і Кіт» та Канадська організація Veterinarians Without Borders допомагають власникам домашніх улюбленців отримати необхідні ветеринарні консультації онлайн. 

 

На жаль, після початку повномасштабної загарбницької війни росії проти нашої держави, у великій кількості міст є проблеми із доступом до ветеринарних клінік і лікарів — частину закладів пошкоджено або зруйновано, а більшість спеціалістів були змушені виїхати у безпечніше місце. Відтак організації GladPet, Пес і Кіт та  Veterinarians Without Borders взяли на себе ініціативу допомогти домашнім тваринам з прифронтових територій та зон активних бойових дій, створивши проєкт з безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій.

За час роботи проєкту по допомогу до ветлікаря зверталися з окупованих територій Донецької, Запорізької, Харківської та Херсонської областей, а також прифронтових територій.

«На початку проєкту були сумніви, стосовно спроможності ветеринарних лікарів допомогти тваринам в онлайн-форматі, проте зворотний зв‘язок пацієнтів говорить про те, що лікарі проєкту мають можливість вирішити онлайн базову частину проблем, з якими до них звертаються. Я дуже задоволена поточними результатами, тому що проєкт запрацював і допомагає одразу у декількох напрямках – самим пацієнтам і їхнім власникам, забезпечує роботою українських ветеринарів та виконує освітню функцію за рахунок проведення вебінарів», — говорить Наталя Камаєва, керівниця проєкту ветеринарних консультацій та співзасновниця «Пес і Кіт» у м.Харків

Впродовж 8 місяців роботи було отримано 1972 заявки на консультації і з них вже провели 1699. Ще 189 заявок було перенаправлено на очний огляд чи діагностику, адже бувають стани тварини, за яких необхідно терміново відвідати лікаря.

«Окрім прилаштування та гуманітарної допомоги кормами, невідʼємною частиною GladPet є ветеринарні консультації. Після перших 6 місяців роботи, ми отримали сотні позитивних відгуків та історій допомоги з прифронтових, і окупованих територій, тоді зрозуміли, що маємо продовжувати діяти. Наразі, крім самих консультацій, ми проводимо вебінари для власників тварин щодо догляду, виховання та лікування тваринок. Тішить, що GladPet поєднує тваринок, їхні сім’ї та ветеринарів у прагненні забезпечувати відповідальне ставлення до них», — коментує важливість існування проєкту в реаліях повномасштабної війни СЕО GladPet, Сергій Лукачко. 

Деякі з історій вражають. Так, жителька окупованого міста Гола Пристань (Херсонська область) Ірина, звернулася до проєкту по допомогу. Історія цієї жінки приголомшила, адже окрім маленької дитини вона доглядає 8 собак, кролів та нутрій і все це під час окупації. 

Ірина знайшла в собі сили та не тільки не покинула тварин, а ще й врятувала маленького котика із проблемами шкіри, для якого їй і знадобилася консультація ветеринарного лікаря. 

 

«Я знаходжусь з обіду 24.02 у глибокій окупації. Всі клініки зачинені, лікарі поїхали, немає навіть ветаптек… Ваша клініка виявилася для мене подарунком долі. До зустрічі з вами я не вірила, що таке буває. Дуже приємний, уважний лікар. Увійшовши в моє положення, вона знайшла вихід. Дякую їй. Особливо хочу подякувати операторам. По-перше, вони завжди на зв’язку. По-друге, їм вистачило нервів все мені пояснити, хоча я перший раз у житті зустрілася з онлайн-консультацією», ділиться Ірина, рятівниця кота.

Звернення по ветеринарну допомогу від українців надходять з різних куточків не тільки нашої держави, а й світу. Адже з тими, хто був вимушений виїхати в інші країни також складна ситуація — там є труднощі з перекладом, взаєморозумінням із ветеринарними лікарями, страхуванням та грошима на відвідання ветлікарні.

Як отримати безкоштовну консультацію ветеринара?

  1. Переходьте за посиланням https://vetconsult.gladpet.org/ та реєструйтеся через сайт, обравши зручну дату та час.
  2. або дзвоніть за номером 0 (800) 351-428, щоб зв’язатись з оператором.

Консультації надають з 10:00 до 19:00 без вихідних.

Консультації розраховані на всіх українських власників домашніх тварин, які не мають можливості відвідати ветеринарну клініку в умовах воєнного часу або вимушеної еміграції. 

Для зручності в проєкті є 3 форми надання консультацій: у чаті, дзвінок по телефону, відеоконсультація у ZOOM. Ветлікарі можуть допомогти таким тваринам, як собаки, коти, птахи, гризуни, плазуни та інші екзоти.

GladPet — частина Netpeak Group, некомерційний проєкт, спрямований на системне вирішення проблеми безхатніх тварин гуманними способами. Завдяки безкоштовному онлайн-ресурсу можна знайти собі домашнього улюбленця або допомогти безхатній тваринці знайти свою родину.

 


 

Останні публікації цього розділу:

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”