В Україні буде створений Музей української Перемоги

Команда сканувальників та 3D-художників Піксельовані реальності запустила воєнно-документальний проєкт Музей української Перемоги. Громадська організація спільно з воєнними кореспондентами та ...

Додано:
pixelatedrealities

Logo MOUV black
В Україні буде створений Музей української Перемоги

Команда сканувальників та 3D-художників Піксельовані реальності запустила воєнно-документальний проєкт Музей української Перемоги. Громадська організація спільно з воєнними кореспондентами та операторами, що знаходяться в зонах бойових дій, сканує об’єкти, які постраждали чи змінили своє призначення під час війни рф проти України.

З метою збереження значення культурно-історичної спадщини у 3D громадська організація Піксельовані реальності створює воєнно-документальний проєкт Музей української Перемоги, який демонструє світові боротьбу та надію українського народу через об’єкти культурної спадщини, які постраждали чи змінили своє призначення під час війни рф проти України.

На сайті Музею відвідувачі побачать 3D моделі памʼяток, історико-культурних об’єктів, які мають бути збереженими від повномасштабної війни росії проти України.

В рамках проєкту громадська організація спільно з воєнними кореспондентами та операторами, що знаходяться в зонах бойових дій, містах, що зазнали пошкоджень під час війни, деокупованих територіях збирає експонати для Музею. Це відбувається за допомогою технології – фотограмметрії, коли для сканування одного об’єкту знімають кілька сотень фото з різних ракурсів, з яких потім генерують 3D модель. Таку цифрову копію зокрема можна використовувати для оцінки руйнувань, реконструкції об’єкта або його відновлення.

Наслідки війни зникають і продовжать зникати з простору досить швидко, і вже за кілька тижнів, місяців, років експонати Музею, на щастя, неможливо буде побачити на вулицях українських міст. Серед експонатів Музею закриті мішками пам’ятники в Одесі та Харкові, заскановані приміщення Одеського художнього музею, колишнього палацу Наришкіних. Робота триває.

Команда ГО «Пікселейтід Реалітіз» збирає експонати, залучає людей і компанії, які самостійно проводять зйомки до виставкових проєктів в Україні та ЄС.

З першими експонатами Музею можна ознайомитись за посиланнями:

https://bit.ly/pixdukesand

https://bit.ly/pixshevkh

https://bit.ly/pixtruck

Тизер проєкту: https://youtu.be/3HtGTLi-78Q

Військово-документальний проєкт «Музей Української Перемоги» реалізується ГО «Пікселейтід Реалітіз» за підтримки Європейського культурного фонду.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Бачу справи твої, людино!": картину з Майдану представили у Києві

“Сучасний спеціаліст із кібербезпеки — хто він?”: відбувся Діалог в межах програми “Діалог про кібербезпеку”

Розвиток міжмуніципальних соціальних послуг у громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - перші результати ініціативи

У відновленні Менщини задіяно 30 міжнародних організацій

Взаємодія влади та громадянського суспільства: які виклики в умовах війни?

«Діалог культур: поліетнічний Богуслав» — відбувся круглий стіл