В Тернополі внутрішньо переміщені особи вчилися захищати свої права

Не дивлячись на дуже складні останнім часом для нашої країни часи у центрі громадської активності «ТернопільХаб» (м. Тернопіль, вул. Текстильна, 26) продовжується проведення громадських заходів.17 ...

311615357_5482047925165616_1456493386930497045_n
В Тернополі внутрішньо переміщені особи вчилися захищати свої права

Не дивлячись на дуже складні останнім часом для нашої країни часи у центрі громадської активності «ТернопільХаб» (м. Тернопіль, вул. Текстильна, 26) продовжується проведення громадських заходів.

17 жовтня переміщені особи та представники органів місцевого самоврядування взяли участь у тренінгу з юридичної грамотності для внутрішньо переміщених осіб у м. #Тернопіль «ОСНОВИ ЮРИДИЧНОЇ ГРАМОТНОСТІ ДЛЯ ВПО В УМОВАХ ВІЙНИ».

Під час чергового тренінгу з юридичної тематики (перший проходив 4 жовтня) його учасники продовжили знайомитися з законодавством у сфері захисту прав ВПО та розбирати проблемні ситуації які часто виникають у переміщених осіб після переїду до м. Тернопіль.

«ВПО має право на забезпечення житлом та компенсацію комунальних послуг. Навіть, коли вас розміщують в гуртожитку це означає що керівництво цього закладу буде отримувати грошову компенсацію за ваше проживання. Вам повинні допомогти забезпечити мінімальні ваші потреби» – розповів тренер заходу Юрий Феленко, який також свого часу, в березні цього року був вимушений виїхати до Тернополя з м. Рубіжне Луганської області.

Але на практиці не завжди, на жаль, так буває.

«В такое место нас розместили, всюду жир, трубы течут. Но мы не можем себе сейчас позволить более лучшие условия жизни. Нам выдали матрацы не очень хорошего качества. Все мы искали дополнительно. Хотя мы знаем что много вещей приходили новые в качестве гуманитарной помощи» – розповіла про розселення в одному з тернопільських гуртожитків переселенка з Харкова Світлана.

Але на заході було багато і позитивних прикладів, бо деякі ВПО вже проживають в місті майже 8 місяців тому часто знають як швидко реагувати на різні ситуації і де можна отримати необхідну юридичну, гуманітарну, соціальну та іншу допомогу. В тому числі приклади, коли місцева громада дуже активно допомагала у вирішені різних питань. Наприклад, взяти наш громадський центр. Саме місцеві благодійники допомогли нам з приміщенням та з меблями де тепер наша та інші переміщені ОГС можуть збиратися та проводити громадські заходи. Також учасники заходу мали нагоду отримати індивідуальні юридичні консультації від тренера заходу.

До відома: отримати безкоштовну юридичну консультацію в нашій організації ви можете за телефоном: 0663022771 (з 10.00 до 16.00 з понеділка по п’ятницю).

311515638_5482047531832322_3478240481652983501_n

Всі обговорені пропозиції щодо покращення співпраці між переміщеними ОГС та місцевою владою у сфері захисту прав ВПО були передані в усній формі в приймальню міського голови. 

311589854_5482052961831779_2323669665053533058_n

PS. Під час повітряної тривоги ми щоразу припиняли проведення нашого заходу і всі бажаючи могли пройти в найближче укриття яке знаходиться в ТРЦ “Подоляни”.

 

Захід проводився в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Goverment of canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the The German Marshall Fund of the United States.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Українські інтелектуали обговорили філософський аспект суспільного договору та його практичне значення

Протезування за кордоном: так чи ні?

УКФ спільно з УІНП підтримають дослідників, які працюють з темами, що активно використовує російська пропаганда

Триває реєстрація жінок для участі в групі підтримки, які чекають військовослужбовців

Як змінилась медична допомога в громадах України в умовах війни: аналіз та рекомендації

Опитувальник для журналістів і журналісток щодо професійних проблем і викликів, які постали перед ними в період війни