В Тернополі вчилися як повинна діяти система цивільного захисту наслення в надзвичайних ситуаціях

Наскільки багато ви знаєте про Цивільний захист населення і територій в надзвичайних ситуаціях або в умовах воєнного стану?21 жовтня в #ТернопільХаб пройшов тренінг «ОСНОВИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ...

311894636_5509024889134586_6285259037222385832_n (1)
В Тернополі вчилися як повинна діяти система цивільного захисту наслення в надзвичайних ситуаціях

Наскільки багато ви знаєте про Цивільний захист населення і територій в надзвичайних ситуаціях або в умовах воєнного стану?

21 жовтня в #ТернопільХаб пройшов тренінг «ОСНОВИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ».

Однією з головних завдань такої системи є евакуація населення з зони бойових дій до більш безпечних територій. Відповідно, одні органи влади повинні займатися евакуацією з небезпечних територій, інші – розміщення евакуйованих.

312570128_5509024859134589_7386942722476395706_n

“Система цивільного захисту в нашій країні фактично не існувала на передодні російського вторгнення. Чому її знищували – це складне питання. Займатися евакуацією населення повинно багато різних структур. Але, в першу чергу, це відповідальність керівника органу місцевого самоврядування. В серпні, наприклад, був заклик для евакуації всіх мешканців з Донецької області. І це правильний заклик з боку органів влади. Але куди людям їхати? Повинно бути все прораховано. Люди можуть приїхати на тиждень, місяць або рік. Чому не облаштувати всі садочки або школи для тимчасового розміщення населення? Особливо зараз, коли навчальний процес фактично зірваний атаками російських військ на об’єкти нашої критичної інфраструктури”, – розповів Максим Данильченко, представник ГО “Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії”.

Учасники заходу розглянули алгоритм дій при повітряній тривозі та у разу відключення світла, газу, води або опалення в житлових приміщеннях. 312206920_5509024855801256_5715601861555781436_n

“Ми неодноразово у своїй громаді підіймали питання ремонту про роботу укритій в місті. Але наш мер не хотів на це звертати увагу. Потім, коли потрібно були евакуювати людей під час захоплення міста, керівництво міста це постійно блокувало. Тому в Рубіжному залишилося багато людей. Багато виїхало самостійно. Але не всі хотіли їхати не знаючи куди” – зазначила Ольга Феленко, переселенка з Рубіжного, голова ГО “Доста України” окремий осередок Луганської області.

Дуже добре, що останнім часом багато переглядається будівельних норм і органи влади більш ретельно ставляться до укритій та сховищ. Але найбільш актуальним зараз залишається життя українців в зимовий період. Особливо це актуально для зони бойових дій, де фактично не буде можливості навіть створити пункти тимчасово обігріву людей. Цих людей потрібно терміново евакуювати в громади де буде можливість створити безпечні умови для проживання громадян після настання холодів.

Хочете знати більш про цивільний захист населення? Радимо подивитися наступну конференцію Цивільний захист населення в національних програмах відновлення України. УКМЦ 19.07.2022.

Захід проводився в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Goverment of Canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the The German Marshall Fund of the United States. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?