В Тернополі пройшов тренінг для волонтерів

28 листопада 2023 р. в місті Тернопіль пройшов тренінг «Правові особливості волонтерської діяльності в Україні». В заході взяли участь представники урядових і неурядових організацій, які долученні до ...

1
В Тернополі пройшов тренінг для волонтерів

28 листопада 2023 р. в місті Тернопіль пройшов тренінг «Правові особливості волонтерської діяльності в Україні». В заході взяли участь представники урядових і неурядових організацій, які долученні до надання волонтерської допомоги в регіоні.

1

Мета тренінгу – підвищення рівня освіченості волонтерів, які здійснюють свою діяльність як індивідуально, так і в рамках діяльності певної громадської чи благодійної організації.

Учасники заходу розглянули юридичні аспекти волонтерської діяльності, частково ознайомилися з основними правилами документування та оподаткування цієї діяльності, що впроваджуються з 1 грудня цього року. Після ознайомлення із законодавчою частиною, учасникам тренінгу були запропоновані практичні завдання.

«В Тернопільській області, як і в Україні в цілому, за останні роки відбувся значний розвиток волонтерського руху. До нього приєдналися тисячі наших громадян, які іноді ризикуючи своїм життям доставляють гуманітарну допомогу воєнним або мешканцям прифронтових регіонів. В тому числі завдяки волонтерству наша країна змогла вистояти у 2022 р. й дуже добре, що зараз так багато людей продовжує цим займатися», – розповів на початку модератор заходу, Максим Данильченко, керівник ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії.

Тернопіль_28.11 (6)

Ольга Феленко, тренерка заходу, розповіла свою історію, як вона разом із сім’єю в березні 2022 р. виїхала з майже вже окупованого міста Рубіжне. Вона почала займатися волонтерською діяльністю ще у 2014 р., коли почалися бойові дії в Луганській області. З історією Ольги Данилівни ви можете ознайомитися в нашому матеріалі.

«Ми зрозуміли, що без активної участі громадян в житті своїх громад дуже важко протистояти ворогу. 2014 р. нам пояснив, що потрібно бути активними громадянами і займатися волонтерством. Раніше думала, що бути волонтером – це постійно витрачати свої гроші, щоб допомагати іншим. Коли у 2022 ми приїхали до Тернополя, я боялася, що ми не зможемо комусь допомогти, але ми змогли зорганізуватися. До нашої волонтерської команди приєдналися переселенці-волонтери з різних регіонів України, не тільки з Луганської. Зараз наш хаб надає гуманітарну, психологічну, юридичну та іншу допомогу. Ми активно продовжуємо допомагати ЗСУ та у нас вже є кілька волонтерів, які зараз служать в Збройних Силах. Ми вже стали не «баластом» для міста, а новими повноцінними членами громади. Також дуже багато допомоги нам надали місцева громада та Тернопільська міська рада», – розповіла про свою діяльність пані Ольга.

Тернопіль_28.11 (3) Тернопіль_28.11 (17)

Далі учасники мали можливість презентувати себе.

«Тернопільська військова адміністрація долучилася до допомоги особам, які страждають від війни з самого її початку у 2022 р. Ми контактуємо із всіма громадами області, активно допомагаємо ВПО з житлом, продуктами та іншими першочерговими потребами. На заході хочу познайомитися з волонтерами, які віддаючи своє здоров’я, допомагають нашій армії та нашим людям перемогти у цій війні», – розповіла Лілія Рибак, представниця департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації.

Тернопіль_28.11 (11) Тернопіль_28.11 (14)

«Ми допомагаємо церкві, збираємо кошти та подарунки і відносимо потребуючим. Зараз в місті допомагаємо організовувати велику акцію «Миколай про Тебе не забуде», де ми збираємо різні подарунки та розносимо їх дітям-сиротам і дітям із малозабезпечених сімей», – зазначила волонтерка Тетяна Басок, представниця спільноти волонтерів «Іскра любові».

Тернопіль_28.11 (8) Тернопіль_28.11 (2)

Тернопіль_28.11 (26)

«Я працюю в бібліотеці, наш колектив багато волонтерить. Ми виготовляємо окопні свічки, закликаємо людей приносити баночки, купуємо віск і його заливаємо, ходимо плисти москітні сітки, тобто всіляко підтримуємо наші ЗСУ», – розповіла Ірина Врублевська, працівниця Тернопільської обласної наукової бібліотеки.

Тернопіль_28.11 (7) Тернопіль_28.11 (9)

Тернопіль_28.11 (12)

«Головний профіль нашої організації – це профілактика залежності та співзалежності. Ми надаємо психологічну допомогу на волонтерських засадах, також фізично допомагаємо розвантажити гуманітарну допомогу, плетемо москітні сітки, пакуємо продуктові набори при Кафедральному соборі, намагаємося бути корисними», – повідомив Ярослав Рафальський, волонтер Міжнародної антинаркотичної асоціації.

Тернопіль_28.11 (10) Тернопіль_28.11 (22) 

Тернопіль_28.11 (27)

«Ми допомагаємо лікарням, переселенцям, працюємо багато з іноземними партнерами, займаємося доставленням гуманітарної допомоги у всі регіони країни. На заході планую ознайомитися із змінами, які впроваджуються у сфері волонтерської діяльності», – розповіла Наталія Хміль, представниця ГО «Пласт НСОУ».

«Безкоштовну юридичну допомогу я почав надавати ще з 2014 р., коли до м. Рубіжне приїжджали переселенці з Луганська та з інших міст нашої області. Зараз вся наша сім’я займається громадською та волонтерською діяльністю у Тернополі», – зазначив трохи про себе юрист Юрій Феленко.

Тернопіль_28.11 (13) Тернопіль_28.11 (30)

Тернопіль_28.11 (21) 

Ви можете подивитися всі презентації наших учасників за посиланням. Дякуємо Файне місто за інформаційний супровід заходу.

Згодом почалася теоретична частина заходу, на якій модератор Максим Данильченко та тренер-юрист Юрій Феленко розповіли про юридичні аспекти впровадження волонтерської діяльності, розглянувши наступні питання: алгоритм реєстрації неприбуткових організацій, договірна волонтерська діяльність, реєстр волонтерів, бухгалтерський облік, звітування про оподаткування витрат неприбуткової організації та інші юридичні і фінансові аспекти, які необхідно знати всім, хто займається волонтерством в Україні.

Тернопіль_28.11 (5)

Далі учасники заходу отримали практичні завдання. Було сформовано 3 групи, кожна з яких працювала над актуальною темою впровадження волонтерської діяльності, а саме: як побудувати волонтерську команду та запобігти конфліктів між волонтерами, знайти нових партнерів, вирішити проблеми, що виникають у волонтерських організацій.

Після цього всі присутні мали можливість ознайомитися з діяльністю громадського центру «Хаб Нове-життя» та добровільним пожежним рухом в Україні.

 Тернопіль_28.11 (20) Тернопіль_28.11 (23) Тернопіль_28.11 (24)  Тернопіль_28.11 (28)Тернопіль_28.11 (19)Тернопіль_28.11 (25)

Як займатися профілактикою емоційного вигорання розглядалося в наступному блоці тренінгу «Емоційний інтелект: що і як працює». Учасники заходу отримали дієві механізми запобіганню психоемоційного вигорання волонтерів.

Тернопіль_28.11 (16)

В кінці заходу присутні дізналися про грантові можливості для волонтерів, а саме про навчальні та фандрайзингові платформи, гранти від органів влади та міжнародних і українських громадських організацій. Були презентовані джерела пошуку грантів та наданий перелік донорів. Всі охочі ознайомилися з порадами, які допоможуть волонтерам написати якісну грантову заявку та отримати необхідну підтримку.

«Щоб отримати грантову підтримку потрібно прикласти багато зусиль. У кожної людини або організації є своя унікальність. Можна витратити багато часу на написання грантової заявки, але не отримати підтримки, тому охочим отримати таку підтримку потрібно бути готовим до відмов з боку донорів. Головне, не зупинятися і розуміти, що заповнення грантової заявки це лише один із кроків, необхідний для отримання фінансування. Додатково потрібно: відвідувати громадські заходи, займатися громадянською освітою, активно комунікувати з наявними і потенційними партнерами, мати активну діяльність, яку необхідно якісно висвітлювати, мати позитивний імідж і вміти себе презентувати та інше. Загалом, грантова підтримка може значно посилити організаційну та операційну діяльність волонтерської організації», – прокоментував Максим Данильченко.

Повітряна тривога нагадала всім, що в країні війна. Учасники заходу домовилися продовжувати підтримувати зв’язок в соціальних мережах, створивши необхідну комунікаційну платформу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE