В Татарбунарах громада самоорганізовується для протидії коронавірусу

За інформацією Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, громада поступово самоорганізовується для більш ефективної протидії епідемії коронавірусу. Керівник Координаційного офісу безпеки ...

Постер_23_03
В Татарбунарах громада самоорганізовується для протидії коронавірусу

За інформацією Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари, громада поступово самоорганізовується для більш ефективної протидії епідемії коронавірусу. Керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко в традиційному дайджесті надає оперативну інформацію від різних служб про ситуацію в громаді щодо ситуації з коронавірусом станом на ранок 23 березня.

Станом на 9 годину 23 березня у місті Татарбунари та районі ситуація з коронавірусом та протидією його розповсюдження така. Епідеміологічна ситуація в районі контрольована, наразі фактів виявлення підозр на коронавірус немає. Працює міжвідомча рада, до якої входять спеціалісти-епідеміологи, спеціалісти-інфекціоністи та інші представники медичної галузі району. На своїх засіданнях вони приймають відповідні рішення, направлені на нерозповсюдження коронавірусу у районі. Районна лікарня та поліклінічне відділення працює в режимі обмеженого доступу («масочний режим»), зупинені планові прийоми та операції. До поліклініки можуть звертатися лише ті особи, які мають виражені ознаки захворювання на ГРВІ.

До населених пунктів району прибувають громадяни які знаходилися в Італії, Польщі, Іспанії та деяких інших країн Європи. За словами заступниці генерального директора КНП «Татарбунарська центральна районна лікарня» Валентини Попадюк, деякі з прибулих спокійно розгулюють по місту та відвідують магазини і контактують з місцевими мешканцями. І це, незважаючи на обмеження, які встановлені карантином. Такі люди можуть навіть не знати, що вони є носіями коронавірусу. Лікарка звертається до усіх громадян, які прибули з країн, де критична ситуація з  коронавірусом, знаходитися вдома, не контактувати з іншими людьми. Вона просить родичів таких людей взяти на себе зобов’язання щодо придбання їм продуктів харчування та інших необхідних для життя речей та предметів.

В аптеках міста почали реалізовувати відсутні дотепер захисні маски та антисептичні препарати. Місцеві підприємці розпочали виготовляти захисні маски, які можна придбати на ринку міста. Як повідомила голова правління райспоживспілки Людмила Шульга, працюють торгові точки з реалізації продуктів харчування, побутової хімії та особистої гігієни. Бібліотечні заклади міста та району працюють в установленому режимі з урахуванням вимог карантину –  про це повідомила керівник бібліотечної системи Любов Фадіна. Банківські установи працюють у пропускному режимі, від відвідувачів вимагають наявність маски та запускають обмежену кількість відвідувачів. Навчальні заклади міста та району, а також дитячі дошкільні заклади не працюють, у них карантин до 3 квітня включно. Керівник апарату районного суду  Надія Колесник  повідомила, що районний суд працює з обмеженням проведення особистого прийому громадян та допуском в судові засідання осіб, які не є їх учасниками. Проводить прийом за домовленістю і приватний нотаріус Олександр Монастирліу, він  надає консультації в он-лайн режимі та за телефоном 0979269893. У термінових та невідкладних випадках здійснює прийом та провадить нотаріальні дії.

Станом на 9 годин 23 березня місцева автостанція повністю призупинила свою роботу, працює лише комплекс продовольчих магазинів. Як повідомив Андрій Міхов, представник автостанції, на даний час виконуються вимоги чинного законодавства з питань карантину. Заступник начальника відділення поліції Олександр Мукієнко повідомив, що відділення працює в штатному режимі, оперативна ситуація в районі стабільна та контрольована, проводяться перевірки дотримання режиму карантину на території міста та району. Міська влада продовжує роботу по протидії та розповсюдженню коронавірусу у місті. Зокрема, працівниками УМКВ протягом 21-23 березня проведено заходи з дезінфекції на ринковій площі, дитячому майданчику та площі Центральній. Заступник міського голови Олександр Лєсніченко просить містян дотримуватися карантинних заходів, надавати інформацію щодо осіб, які прибули з-за кордону аби у подальшому вживати заходів щодо їх обстеження на наявність ознак захворювання на коронавірус.

Через карантинні обмеження майже ізольованими у своїх квартирах та будинках залишилися літні та хворі люди, які належать до групи найбільшого ризику та яким не рекомендують виходити на вулицю через епідемію Сovid-19. Наразі на базі Координаційного офісу безпеки планується створити оперативний сервіс взаємодопомоги з протидії коронавірусу в громаді. Він об’єднає тих, хто готовий допомогти з людьми, та людей, яким потрібна допомога. Також соціально відповідальний бізнес може допомогти з купівлею медичного обладнання для лікарні, власники швейних підприємств за участі волонтерів  можуть шити  медичні  маски. Доречною буде і волонтерська діяльність щодо надання  безкоштовних послуг нянь для дітей, батьки яких захворіли.

Від імені Координаційного офісу безпеки традиційно звертаємось до мешканців міста Татарбунари та району та закликаємо зберігати спокій, мити руки, бути відповідальними, довіряти перевіреній інформації та не поширювати чутки та фейки.

Координаційний офіс безпеки працює в онлайн режимі і для отримання правової допомоги можна звертатися за телефоном (094)962-30-24 та 48-024.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на 10:00 23 березня в Україні 73 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 26 нових випадків. Наразі найбільше випадків коронавірусу виявлено в Чернівецькій області (25 випадків). В Одеській області наразі не підтверджено жодного випадку COVID-19.

Діяльність Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни