В Сумах обговорили технології та бізнес-моделі органічного виробництва

15 березня 2018 р. у м.Суми відбувся форум "Органічне виробництво Сумщини: технології та бізнес-моделі", організований Центром підтримки бізнесу м. Суми за підтримки Європейського банку реконструкції ...

Додано:
BSC Sumy

03
В Сумах обговорили технології та бізнес-моделі органічного виробництва

15 березня 2018 р. у м.Суми відбувся форум “Органічне виробництво Сумщини: технології та бізнес-моделі”, організований Центром підтримки бізнесу м. Суми за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку у рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу. 

01

Сумська область характеризується істотним потенціалом для розвитку сільського господарства,  біля 20% населення області зайняті у даному секторі економіки. Однак, на даний момент менше 10 господарств нашого регіону впроваджують сертифіковані технології органічного виробництва.

Основна увага форуму була спрямована на обговорення оптимальних бізнес-моделей ведення органічного виробництва, зокрема на розгляді практичних механізмів забезпечення економічної ефективності органічного виробництва на Сумщині.

Форум зібрав разом понад 170 учасників – представників мікро-, малого та середнього бізнесу у галузі сільського господарства, зокрема, індивідуальні селянські та фермерські господарства, які застосовують або планують застосовувати технології органічного виробництва. Також у форумі взяли участь представники громадських організацій, науковці ВНЗ м.Суми та журналісти.

03

Микола Клочко, голова Сумської обласної державної адміністрації

Захід відкрили Микола Клочко, голова Сумської обласної державної адміністрації, Тарас Савченко, керівник Центру підтримки бізнесу м. Суми, Тимур Халілов, аналітик Групи з фінансування та розвитку малого та середнього бізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку. Модерував форум Андрій Мараховський, голова громадської спілки “Органічна Україна. Північ”.

04

Програма форуму складалася з двох частин.

Перша частина складалася з коротких змістовних виступів запрошених спікерів щодо застосування сучасних агротехнологій в органічному виробництві з метою формування сталої бізнес-моделі господарювання – учасникам були презентовані реально діючі бізнес-моделі вирощування дикорослих лісових ягідних рослин (суниці, чорниці, брусниці тощо), органічного грушевого саду, вирощування трюфелю, організації пермакультурного лісо-саду, застосуванню мікоризних інокулянтів.

05

Учасникам були презентовані можливості співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку для малих і середніх підприємств Сумщини, також йшлося про державну та регіональну фінансову підтримку дрібнотоварного виробника органічної продукції.

06

Друга частина форуму проходила у форматі чотирьох паралельних заходів:

  • воркшоп-практикум «Ягідна ферма «Ромен-Фрут»: традиційна та органічна. Реалії, кооперація як форма сталого розвитку бізнесу. Стратегія розвитку Ягідного кооперативу. Умови участі малих та середніх господарств»;
  • семінар «Технології підвищення економічної ефективності органічного виробництва»;
  • семінар «Клуб органічного землеробства»: історії успіху в органічному малому бізнесі. Екопоселення на Сумщині;
  • семінар-практикум «Впровадження системи ХАССП, ISO. Міжнародні стандарти сертифікації продукції в Україні».

09 08

Даний формат форуму дозволив учасникам жваво обговорювати та аргументовано дискутувати про ягідний бізнес, успішний досвід впровадження енергозберігаючих технологій, ринок збуту трюфелю, міжнародну сертифікацію продукції, екопоселення на Сумщині.

02

Тарас Савченко, керівник Центру підтримки бізнесу м. Суми

Підсумовуючи захід, Тарас Савченко, керівник Центру підтримки бізнесу м. Суми, зазначив: «Мета даного форуму полягала не лише в тому, щоб проінформувати учасників про щось цікаве, а показати реальні бізнес-моделі і дати механізми, які вони можуть імплементувати в своєму господарстві. Чому ми це організували на початку березня – щоб учасники могли послухати, познайомитись та обмінятись контактами з консультантами та експертами  і використати корисні поради вже в поточному році для удосконалення своєї виробничої діяльності в сфері органічного виробництва».

Форум проходив на базі Конгрес-центру СумДУ.

Центр підтримки бізнесу м. Суми
www.fb.com/business.support.centre.sumy/


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Як протистояти пропаганді і дбати про медіагігієну: в Краматорську відкрили «Пропагандаріум»

Громади Харківщини отримали гранти на розвиток первинної медицини - список переможців

Медіа-гігієна та критичне мислення: в Рівному обговорювали, як протидіяти російській пропаганді

У Богуславі відзначили 140-ву річницю з Дня народження Симона Петлюри

Спільна заява представників громадянського суспільства та громадських організацій щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського

Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді