В Сумах обговорили ефективну переробку та кооперацію у сільськогосподарському секторі

30 травня 2018 р. у м.Суми відбувся бізнес-форум “Ефективна переробка та кооперація у сільськогосподарському секторі Сумщини”, організований Центром підтримки бізнесу м. Суми за підтримки ...

Додано:
BSC Sumy

0000000
В Сумах обговорили ефективну переробку та кооперацію у сільськогосподарському секторі

30 травня 2018 р. у м.Суми відбувся бізнес-форум “Ефективна переробка та кооперація у сільськогосподарському секторі Сумщини”, організований Центром підтримки бізнесу м. Суми за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку у рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу.

Метою заходу було розглянути практичні механізми розвитку кооперативного руху на Сумщині, а також визначити можливості впровадження сучасних технології переробки сільгосппродукції в аграрних підприємствах Сумщини.

У форумі взяли участь представники селянських фермерських господарств, керівники малих і середніх підприємств, представники влади, об’єднаних територіальних громад, експерти аграрного ринку.

Тарас Савченко, керівник Центру підтримки бізнесу м. Суми, наголосив на основних питаннях бізнес-форуму: «Два ключові питання на порядку денному: перш за все, кооперація, причому кооперація не з точки зору теорії, а з точки зору практичних механізмів, юридичних, економічних, щоб нарешті зрушити це питання з «мертвої точки», і почали ці кооперативи створюватись. Про це говорять багато, але, на жаль, в практичній площині цей процес розвивається досить повільно. І друге питання – переробка сільгоспродукції: всі ми розуміємо, що ми – аграрна країна, і ми виробляємо багато чого, але ми переважно експортуємо продукцію неперероблену. Відповідно, додана вартість осідає десь за кордоном в більш розвинених країнах».

Крім основної частини бізнес-форуму, де виступали такі досвідчені спікери, як Роман Корінець, координатор Робочої групи з питань розвитку сільських територій Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики України, Олексій Картавий, керівник Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області», Лариса Старікова, керівник аналітичного центру Аграрного Союзу України, МихайлоМахітка, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників в Сумській області, Тамара Харченко, координатор проектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Сумській області, та ін., в другій частині учасники працювали в трьох аудиторіях відповідно до спеціалізації:

  • Панельна дискусія “Розвиток регіонального ринку молока”

  • Панельна дискусія “Розвиток регіонального ринку плодово-ягідної продукції”

  • Семінар “Практичні механізми створення успішного сільськогосподарського кооперативу”

Про актуальність даного форуму для розвитку Сумщини зазначив Олександр Маслак, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА: «Одним із напрямків розвитку Сумщини є об’єднання дрібноторгових виробників, які на сьогодні виробляють значну частину продукції сільського господарства і надання їм можливості доведення цієї продукції до кінцевого споживача».

Форум проходив на базі Конгрес-центру СумДУ (м.Суми, вул.Покровська, 9/1).

Фотозвіт заходу: http://u.to/oMiHEg
Відео заходу: http://u.to/_MiHEg

Організатор: Центр підтримки бізнесу м. Суми
www.fb.com/business.support.centre.sumy/


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Іриси Небесної Сотні розквітнуть у місцях пам’яті

Результати та плани адвокасі для ефективності бюджету Миколаєва та Вознесенська

Мрії і потреби українських НУО: аналіз

Медсестри мають стати громадськими лідерами у сфері допомоги тяжкохворим

Тепер дивитися та обговорювати документальне кіно в DOCU/КЛУБАХ можна онлайн

Марта Чумало: «Людина має кращі шанси вижити, коли добре розуміє, заради чого»