В Сєвєродонецьку громадські активісти вчились боротись з корупцією на місцевому рівні

11 та 12 листопада у м. Сєвєродонецьк за ініціативи ГО “Правозахисний рух Донбасу” та платформи ініціатив “City HUB” відбулось два тренінги в рамках “Школи громадського активіста” на теми - "Основи ...

Додано:
prd-donbass

DSCN5992
В Сєвєродонецьку громадські активісти вчились боротись з корупцією на місцевому рівні

11 та 12 листопада у м. Сєвєродонецьк за ініціативи ГО “Правозахисний рух Донбасу” та платформи ініціатив “City HUB” відбулось два тренінги в рамках “Школи громадського активіста” на теми – “Основи громадського моніторингу у Prozorro” та “Інструменти протидії корупції на місцевому рівні”.

Під час першого тренінгу “Основи громадського моніторингу у Prozorro”, тренер Олександр Кобзар (громадський діяч, експерт з питань протидії корупції) розповів учасникам про те як побудована електронна система публічних закупівель, які основні типи порушень існують у державних закупівлях і як ці порушення виявляти, як використовувати модуль аналітики для контролю за закупівлями і виявлення порушень та як ефективно користуватись інструментом моніторингу корупційних тендерів.

DSCN5907

12 листопада до Школи громадського активіста завітала Тетяна Соловйова (член Всеукраїнської організації “Журналісти проти корупції”(голова осередку), медіатор ГО “Ла Страда-Україна”, депутат Новопсковської районної ради). Під час тренінгу “Інструменти протидії корупції на місцевому рівні”, учасники розглянули можливості громадського контролю за статками посадових осіб, інструменти впливу громадян на процес прийняття рішень, можливі корупційні схеми при закупівлях та використанні коштів місцевих бюджетів.  

 DSCN6013

«Локомотивом боротьби з корупцією мають стати місцеві активісти, яких навчать проводити моніторинг використання місцевих бюджетів і публікувати інформацію про потенційні зловживання. В умовах, коли суди та правоохоронні органи не користуються довірою суспільства і блокують притягнення до відповідальності корупціонерів, лише публічний розголос і тиск через ЗМІ може покращити ситуацію», – зазначила Тетяна Соловйова.

Нагадаємо, що метою Школи є підвищення професійних навичок журналістів, громадських активістів та блогерів з питань проведення журналістських розслідувань, громадського контролю за органами влади та адвокації реформ на місцевому рівні для підвищення прозорості органів державної влади. Для участі у Школі необхідно заповнити конкурсну анкету за посиланням.

 

Діяльність організовано в рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Ветерани і ветеранки готуються до державної служби та роботи в органах місцевого самоврядування

Відкрита акредитація медіа на 21 Docudays UA

Як створити безбарʼєрний молодіжний простір: новий серіал на Дія.Освіта

Розпочато реалізацію проєкту «Посилення правової грамотності ВПО»

Грантовий хаб ZDOROVI продовжує стрімко розвиватись та втілювати у життя важливі проєкти

Презентовано безкоштовний відеокурс “Гендерна чутливість як елемент корпоративної культури”