У Сєвєродонецьку громадські активісти вчаться контролювати місцеву владу

4-5 листопада у м. Сєвєродонецьк за ініціативи ГО “Правозахисний рух Донбасу” та платформи ініціатив “City HUB” розпочала свою роботу “Школа громадського активіста”.  Протягом двох днів учасники ...

Додано:
prd-donbass

DSCN5659
У Сєвєродонецьку громадські активісти вчаться контролювати місцеву владу

4-5 листопада у м. Сєвєродонецьк за ініціативи ГО “Правозахисний рух Донбасу” та платформи ініціатив “City HUB” розпочала свою роботу “Школа громадського активіста”.  Протягом двох днів учасники прийняли участь в інтерактивному семінарі – грі “Вибори в громаді” та тренінгу “Доступ до інформації”.

 Під час першого семінару – гри “Вибори в громаді”, тренер Інна Семененко (кандидат економічних наук, доцент, керівник Ресурсного центру зі сталого розвитку при СНУ ім. В. Даля, член правління ГО “Фундація “Простір”) взаємодіяла з учасниками, навчаючи їх правилам процесу виборів до територіальних громад та яких дій слід уникати, щоб не допустити порушень. Окрім вивчення законодавчих правил проведення виборчого процесу, учасники також дізнавались що таке об’єднані територіальні громади, навіщо об’єднувати громади, як формуються місцеві бюджети громад та хто такі старости в об’єднаних територіальних громадах. Під час заходу було приділено увагу вивченню видів порушень виборчого законодавства та правильному реагуванню на них під час виборчого процесу для попередження у наступних виборах.

DSCN5674 

«Дуже важливим етапом формування територіальних громад, як органу місцевого самоврядування та проведенням виборів, є просвітницька робота серед мешканців громад. Коли люди будуть знати що таке об’єднана територіальна громада та навіщо її створювати і яка від цього користь для мешканців, процес проведення виборів у ОТГ буде значно легшим. Відтак не потрібно буде «заманювати» чи примушувати людей йти на голосування, адже вони будуть це робити із власних переконань щодо необхідності і розумності такого вибору. При цьому зменшаться випадки порушень, бо люди знатимуть про можливі наслідки притягнення до відповідальності та визнання виборів не дійсними», – зазначає тренер Інна Семененко.

 5 листопада до Школи громадського активіста завітав Анатолій Рижков – адвокат, який розповів учасникам про права громадян на доступ до інформації та можливості їх реалізації. Під час семінару були роз’яснені такі питання, як: «що таке публічна інформація?», «хто має право доступу до публічної інформації?», «хто є розпорядником публічної інформації?», «в чому відмінності між такими інструментами взаємодії з владними органами, як звернення і запит?» та «як правильно оформити запит на інформацію?». Були виділені основні шляхи забезпечення доступу до публічної інформації та правила оскарження дії чи бездіяльність розпорядників інформації.

 DSCN5719

«На практиці доволі часто виникають випадки, що отримувач запиту «відписує» відповідь про те, що «ми не є розпорядниками даної інформації», або «не володіємо даною інформацією». Щоб не упередити дане явище, у тексті самого запиту буде доречним визначити норми ч.3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яким передбачено, що розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача», – пояснює Анатолій Рижков.

 Нагадаємо, що метою Школи є підвищення професійних навичок журналістів, громадських активістів та блогерів з питань проведення журналістських розслідувань, громадського контролю за органами влади та адвокації реформ на місцевому рівні для підвищення прозорості органів державної влади. Для участі у Школі необхідно заповнити конкурсну анкету за посиланням.

 Діяльність організовано в рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу