У Рівному вчили моніторів з люстрації

Тренінг для моніторів з люстрації відбувся вчора, 13 жовтня, в Рівному. Під час цього навчання місцеві громадські активісти отримали знання, які в подальшому дозволять їм проводити діяльність, що ...

Додано:
cvurivne

DSCF5451
У Рівному вчили моніторів з люстрації

Тренінг для моніторів з люстрації відбувся вчора, 13 жовтня, в Рівному. Під час цього навчання місцеві громадські активісти отримали знання, які в подальшому дозволять їм проводити діяльність, що стосуються процесу очищення влади в Україні.

Так, зокрема, учасники тренінгу дізналися про основні методи й інструменти проведення громадського контрольного моніторингу в разі порушення проведення процедур люстрації, передбачених Законом України «Про очищення влади». Крім того, навчилися комунікувати та співпрацювати зі стейкхолдерами: Департаментом з питань люстрації Міністерства юстиції України, Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, Громадською радою при Міністерстві юстиції України з питань люстрації.

Серед практичних завдань на тренінгу були робота з Єдиним державним реєстром осіб, щодо яких застосовано положення Закону «Про очищення влади», базами даних, написання запитів і звернень.

«Проведення цього заходу вже давно було на часі, – говорить керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», тренер Микола Глотов. – Оскільки після подій Революції Гідності виникло чимало громадських ініціатив, направлених на очищення влади. Але ніхто професійно не займався тим, щоб спрямувати активістів у конструктивне русло, долучивши їх до процесу громадського контролю процесами самоочищення у владі. Саме про те, як контролювати запровадження і реалізацію положень Закону «Про очищення влади» і йшлося на тренінгу. Тепер же на Рівненщині є люди, які знають, як контролювати перебіг процесів люстрації та протидіяти саботажу виконання норм зазначеного Закону».

Захід був організований Рівненським КВУ і проводився за проектом «Розбудова спроможності громадських організацій для здійснення моніторингу процесів перевірки та люстрації та інформаційно-просвітницька кампанія з питань перевірки та люстрації державних службовців та суддів», що реалізовується Всеукраїнською громадською організацією «Комітет виборців України» за фінансування USAID в рамках Проекту «Справедливе правосуддя».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Не додавай роботи": в Україні стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія на підтримку поліції, медиків і рятувальників

eHealth в Україні: що це і як працює?

Молоко для пологового, допомога ЗСУ та переселенцям – як живе громада на півночі Запорізької області

Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя

Активності БУР: займайся волонтерством у своїй громаді!

Як поєднувати роботу та волонтерство