У громадах часто плутають поняття “конфлікт” та “проблема”

З якими конфліктами стикаються місцеві громади Одещини? Які методи використовують для розв’язання конфліктів? Яким чином реформа децентралізації пов’язана з конфліктами у громадах? Яким чином ...

Додано:
Oleksa Stasevych

rtable_header5
У громадах часто плутають поняття “конфлікт” та “проблема”

З якими конфліктами стикаються місцеві громади Одещини? Які методи використовують для розв’язання конфліктів? Яким чином реформа децентралізації пов’язана з конфліктами у громадах? Яким чином використовувати медіацію та діалог для трансформації конфліктів? Як налагодити ефективну комунікацію та співпрацю з місцевою владою? Як малій громаді розвинути ефективній та життєздатний механізм системної роботи з конфліктами?

Про це й багато чого поза цим було у фокусі циклу обговорень за круглим столом, організованого Форумом громадянської служби миру (forumZFD) в Одесі 5-6 вересня цього року.

Під час круглого столу наші партнери з ГО “Сприяння міжкультурному співробітництву” представили результати соціологічного дослідження про наявні процеси по роботі з соціальними конфліктами у громадах Одеської області, а також акторів, які залучені до моніторингу, аналізу, інтервенції та трансформації соціальних конфліктів.

Звіт про дослідження ґрунтується на глибинних інтерв’ю та фокус-групах, проведених з представниками 39 громад Одещини цього літа, а також на аналізі місцевих ЗМІ про конфлікти, які спостерігалися у регіоні У самому звіті виділено динаміку основних конфліктів у 10 різних районах області.

Дискусія, що розгорнулася після презентації дослідження, дозволила учасникам прокоментувати методику, що було застосовано дослідниками, а також безпосередні отримані результати.

Так, зокрема, в громадах часто плутають поняття “конфлікт” та “проблема” і не готові працювати з конфліктами, оскільки ці дискусії часто орієнтовані на пошук винуватців. Переважно усі респонденти не згадували про конфлікти на етнічному ґрунті, натомість виділили такі, які пов’язані з управлінням ресурсами громади. В той же час, представники громад в інтерв’ю зазначали, що сам процес об’єднання громад з різними етнічними меншинами може призвести до певної напруги.

Круглий стіл допоміг різним ініціативам по роботі з конфліктами у громадах України поділитися власним досвідом. Були презентації Координатора проєктів ОБСЄ в Україні щодо проєкту “Діалог реформ та соціальної згуртованості”; Одеська обласна група медіації представила досвід по роботі з конфліктами у громадах, а також з побудови партнерства у середніх школах області; Громадська організація “Регіональний аналітичний центр” представив проєкт з моніторингу та вирішення конфліктів на півдні Одеської областіGIZ CPS Дніпро зі своїми місцевими партнерами поділився досвідом пілотування підготовки та проведення діалогів у громадах Дніпропетровської області; проєкт Інституту миру і порозуміння, що впроваджується спільно з Ініціативою мирних змін, представив досвід розвитку діалогових груп, зокрема про Ініціативну групу діалогів (DIG), що діє на Херсонщині.

Учасник круглого столу

Через презентації, групову роботу, інтерактивні вправи та відверті розмови представники громад та місцевої влади, фахівці з розв’язання конфліктів, а також представники міжнародних організацій ділилися досвідом та прикладами, як можна побудувати співпрацю між такими різними учасниками, спрямовану на трансформацію місцевих конфліктів та точок напруги у можливості розвитку та змін.

Невдовзі ми збираємося оновити звіт про дослідження — додамо коментарі, рекомендації, які прозвучали під час натхненних дискусій. Сподіваємося завершити роботу до початку жовтня.

Круглий стіл організовано в межах проєкту “Соціологічне дослідження з визначення наявних процесів роботи з соціальними конфліктами в Одеській області, Україна”, який спільно впроваджувався ГО “Сприяння міжкультурному співробітництву” та Програмним офісом Форуму громадянської служби миру (forumZFD) в Україні за підтримки Форуму громадянської служби миру (forumZFD).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відкрито філію Громадського центру правосуддя Чернігівщини при Ічнянському районному суді

Українські школярки спроектували лавочки для дотримання соціальної дистанції

Вийшов новий посібник з безпеки журналістів "Робота під PRESSом"

Барометр свободи слова за червень 2020 року

«Основи фінансів та інвестицій» - новий безкоштовний онлайн-курс на Prometheus

В Татарбунарах узгодили співпрацю з лікарями щодо протидії COVID-19