В Новоселівській громаді реалізовано проєкт «Шелтер», що підвищує спроможності громадянського суспільства діяти в надзвичайних умовах

В Новоселівській громаді, що на Полтавщині, успішно реалізовано грантову ініціативу «Шелтер» аби підтримати спільноту – дітей, вразливі групи населення, постраждалих внаслідок воєнних дій – за ...

круглий стіл
В Новоселівській громаді реалізовано проєкт «Шелтер», що підвищує спроможності громадянського суспільства діяти в надзвичайних умовах

В Новоселівській громаді, що на Полтавщині, успішно реалізовано грантову ініціативу «Шелтер» аби підтримати спільноту – дітей, вразливі групи населення, постраждалих внаслідок воєнних дій – за допомогою громади.

Команда ГО «Перспектива» у співпраці з Новоселівською сільською радою, її структурними підрозділами та активістами протягом трьох місяців організувала цикл заходів, спрямованих на підвищення потенціалу організацій, місцевих органів влади, комунальних установ, які надають необхідну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО), діяти в надзвичайних умовах.

Головна

У результаті активного співробітництва та комунікації вдалося досягти значних результатів. Зокрема, покращено умови проживання переселенців в прихистках. Також підвищено рівень залученості громадян (в т.ч. ВПО) до процесу підготовки і прийняття рішень в громаді:

  • за їх участі розроблено Комплексну програму соціального захисту населення та інтеграції ВПО Новоселівської громади;
  • у спільних чатах обговорюються нагальні питання, надається актуальна інформація, консультації тощо;
  • створено групи самоорганізації в центрах тимчасового проживання ВПО: активні мешканці долучаються до суспільного життя в громаді, допомагають один одному.

фестиваль ярмарка

Залучені спеціалісти відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму, а також волонтери проводили індивідуальні та групові консультації щодо психологічної підтримки; тренінги з розвитку життєвих навичок; спортивні тренування, благодійні ярмарки, фестивалі, майстер-класи; національно-патріотичне виховання молоді та пластове таборування і ще багато інших активностей. Завдяки цьому вирішено проблему соціальної та психологічної адаптації внутрішньо переміщених осіб до нових умов проживання в громаді – адже кожен відчував себе частиною великої родини, і розумів, що він потрібен, його допомога важлива.

майстер клас  вишкіл з нацыонально-патрыотичного виховання

Заходи організовано в рамках проєкту «Шелтер», що реалізується ГО «Платформа сталого розвитку «ПЕРСПЕКТИВА» в межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства» (впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Люди з інвалідністю Дніпропетровської та Запорізької областей навчились відстоювати свої трудові права

Молодь ВПО Київщини вчилась толерантному ставленню до культури, звичаїв народів інших країн

Фінансова грамотність, інвестиції в себе та донати: новий випуск [НЕ] Диванного подкасту вже на YouTube-каналі "Тиха Гавань"

«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Підрив довіри до ЗСУ та кібератаки на сайти про культуру: результати моніторингу дотримання цифрових прав за лютий 2023 року

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз