В Новобілоуській громаді на Чернігівщині працюють над завершенням Плану відновлення і розвитку
Експерти громадської організації «Центр Доброчин» представили Додаток до Плану відновлення та розвитку Новобілоуської територіальної громади на період до 2027 року для обговорення на круглому столі ...
Додано:
DobroCN
Експерти громадської організації «Центр Доброчин» представили Додаток до Плану відновлення та розвитку Новобілоуської територіальної громади на період до 2027 року для обговорення на круглому столі 18 липня 2024 року.
Серед переліку проектів (перелік не є вичерпним і доповнюється), які були напрацьовані на попередніх робочих засіданнях та зустрічах Діалогових платформ, наступні:
- Реконструкція нежитлових приміщень для розміщення протирадіаційного укриття.
- Капітальний ремонт дитячого садочку.
- Капітальний ремонт частини нежитлових приміщень підвалу для розміщення протирадіаційного укриття.
- Реконструкція системи опалення з встановлення твердопаливних котлів.
- Нове будівництво споруд цивільного захисту (споруди подвійного призначення з захисними властивостями протирадіаційного укриття) для функціонування ліцею.
- Розроблення Комплексного плану просторового розвитку Новобілоуської територіальної громади, включаючи внесення змін до генерального плану с. Новий Білоус, планувальних рішень.
- Підготовча робота до створення індустріального парку на території Новобілоуської сільської ради.
- Модернізація місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення жителів громади.
- Ідентифікація місць для розмінування замінованих площ, обстеження і розмінування ймовірно замінованих площ у Новобілоуському, Рудківському, Хмільницькому, Редьківському, Старобілоуському і Халявинському старостинствах.
- Рекультивація з санацією звалищ.
Жителі громади – різні соціальні групи, представники влади і бізнесу на постійній основі залучені до розробки Плану відновлення та розвитку. Адже відбудова відбувається на саме місцевому рівні, тому критично необхідно забезпечити реальну участь жителів громад в процесах планування та реалізації відновлення.
Під час обговорення учасники запропонували додати ще проєкти, які б допомагали стати громаді енергонезалежною.
Процес участі є важливим для забезпечення того, щоб різноманітні представники були змістовно включені та почуті. Порядок денний відновлення має визначатися місцевими потребами, бажанням та планами. Дуже важливою є якість процесу відновлення та довіра до нього.
Діяльність проводиться ГО «Центр Доброчин» в рамках проєкту «Забезпечення участі громадян для ефективного відновлення Новобілоуської громади Чернігівської області» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».