В Миколаєві зняли анімаційний фільм про зародження української театральної сцени

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм з анімацією про зародження української театральної сцени у Миколаєві в умовах колоніальної політики, наслідки якої відчуваються і ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Театр в Миколаєві_0
В Миколаєві зняли анімаційний фільм про зародження української театральної сцени

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм з анімацією про зародження української театральної сцени у Миколаєві в умовах колоніальної політики, наслідки якої відчуваються і сьогодні.

Короткометражний документальний фільм «Театр Корифеїв у Миколаєві: з чого все починалося?» опублікований на каналі Платформи MY ART в YouTube тут.

Театр Корифеїв у Миколаєві: з чого все починалося?

Театр Корифеїв у Миколаєві: з чого все починалося?

Наприкінці ХІХ ст. саме з українського Півдня розпочався справжній бум музично-театрального життя країни. Це період заснування професійного театру нового покоління, яке називає себе «Товариство українських акторів». Головує трупою сам Марко Кропивницький. Незважаючи на імперську цензуру та пов’язані з нею заборони, його театр відокремлюється від російського, розвиваючи власний стиль та мову. Він збиратиме повні зали. Йому аплодуватимуть найсуворіші критики. А вплив його на культуру настільки значний, що іменами артистів називатимуть вулиці, площі, бібліотеки та університети. Це явище отримає ім’я – Театр корифеїв.

Миколаїв пов’язаний «корифеями» не лише вдалими гастролями. У деяких акторів та режисерів саме тут розпочався творчий шлях. Або цей шлях круто змінив їх напрямок.

Театр Корифеїв у Миколаєві: з чого все починалося?

Театр Корифеїв у Миколаєві: з чого все починалося?

Тогочасну миколаївську театральну публіку не назвеш ані балуваною, ані вибагливою. Це було військове закрите місто. Після Кримської війни і заборони будувати флот – Миколаїв ще більше занепадає. Проте згодом ситуацію рятує відкриття комерційного порту і дозвіл на заход торгівельних суден. В Миколаїв починають вливатись великі кошти. А разом з ними й розвиватись готельна, ресторанна та культурно-розважальна індустрії. Місто з’являється на мистецькій мапі країни. Бізнес охоче інвестує в культуру.

Відео створено в межах проєкту «ПРОщо Миколаїв: деколонізація», який реалізується Платформою MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу

В Одеській області обговорили співпрацю місцевої влади та неурядового сектору у гуманітарній сфері