В Івано-Франківську зібрали більше пів сотні книг для людей з Луганської області

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” зібрала сучасну україномовну літературу для бібліотеки Луганського хабу, який вже близько року діє в Івано-Франківську. Тут люди отримують ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

20230830_103045
В Івано-Франківську зібрали більше пів сотні книг для людей з Луганської області

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” зібрала сучасну україномовну літературу для бібліотеки Луганського хабу, який вже близько року діє в Івано-Франківську. Тут люди отримують юридичну, гуманітарну, психологічну та інші види допомоги. А нещодавно облаштували й бібліотеку для відвідувачів. Спершу її наповнили власними книгами, а згодом дали клич місцевій організації про допомогу з поповненням фонду.

20230830_102242

“До нас звернулися наші друзі з Луганщини з проханням посприяти їм. Ми розуміємо наскільки важливим для людей є доступ до україномовної літератури, аби мати можливість вивчати українську мову, тому зголосилися підтримати. У громадському просторі “Молода Просвіта”, що діє у центрі Івано-Франківська, оголосили збір сучасних видань”, – розповіла керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

На заклик відгукнулося близько десяти людей. За два тижні назбирали більше пів сотні різної літератури. Це переважно світові бестселери, поезія, дитячі книги з казками і віршами. Також є деякі науково-публіцистичні видання і навіть Біблія. 

20230830_101633 (1)

Цього тижня “Молода Просвіта” передала все у Луганський хаб. За словами його керівника Євгена Жданова, зараз в Івано-Франківську зареєстровано 2600 луганчан. Тобто це люди, які можуть приходити щодня і брати зі собою книги для читання.

“У нас вже є деяка література українською та англійською мовами. Це сучасні видання, які кожен може отримати на два тижні. Ми ведемо реєстр коли, хто, що бере додому. Також започаткували у хабі й буккросинг, де одну книгу можна обміняти на іншу. Це переважно ненова література, але також україномовна”, – зазначив Євген Жданов.

До хабу часто приходить луганчанин Сергій. У 2014 році через окупацію рідного дому йому довелося виїхати та оселитися в Івано-Франківську. За його словами, серед нових видань, що поповнили бібліотеку, уже пригледів першу, яку планує прочитати. 

20230830_103045

Мені доводиться часто змінювати квартири, а з книгами не дуже зручно переїжджати. Тому краще, коли є місце, де їх можна взяти на деякий час і згодом повернути”, – наголосив чоловік.

Окрім літератури, яку вдалося зібрати, “Молода Просвіта” передала до хабу також своє видання “Місто, з якого почалася війна”, що було написане й видане у 2020 році спільно з іншими колегами з Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

Організація «Право» трансформує гуманітарний хаб у центр громадської активності у Хмільнику

Асоціація “Доступне житло для ВПО” запрошує до вступу ГО та локальних партнерів

Інформаційна онлайн-сесія про стратегії успішної участі у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»

Студенти трьох областей опановували підприємницькі навички у Львові

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації