В Білозерській ОТГ відбувся тиждень кодування

В рамках ініціативи Meet and Code з 9 по 17 жовтня 2019р. в Білозерському науковому ліцеї ім.О.Я.Печерського відбувся тиждень кодування. Ці заходи ініціювала громадська організація "Білозерський ...

IMG_20191017_094704
В Білозерській ОТГ відбувся тиждень кодування

В рамках ініціативи Meet and Code з 9 по 17 жовтня 2019р. в Білозерському науковому ліцеї ім.О.Я.Печерського відбувся тиждень кодування. Ці заходи ініціювала громадська організація “Білозерський центр регіонального розвитку” за організаційної підтримки адміністрації та педагогів ліцею. Впродовж чотирьох днів — 9,10,16,17 жовтня — в ліцеї проходили квести, майстер-класи, лекції щодо мов програмування, ІТ-технологій.
9 жовтня 2019р. учні 8-11 класів взяли участь у цікавому квесті, який підготував вчитель інформатики Олександр Василенко. Підлітки із завзяттям розгадували ребуси, кросворди, анаграми, загадки про ІТ-технології. З невеликим відривом перемогла команда 8 класу. Усі учасники отримали дипломи та солодкі подарунки.
Також для учнів 9-11 класів відбувся майстер-клас з програмування мовою Lazarus. Підлітки з інтересом створювали калькулятор.
10 жовтня 2019р. учні 5-7 класів взяли участь у цікавому квесті, який підготував вчитель інформатики Олександр Василенко. Взагалі, квести — найулюбленіша форма занять як для дітей, так і для дорослих. Це не лише випробування на кмітливість, а й тест на ефективну командну роботу. Діти із завзяттям розгадували ребуси, кросворди, анаграми, загадки про ІТ-технології. Усі учасники отримали дипломи та солодкі подарунки.
Також для учнів 7 класів відбувся майстер-клас з програмування мовою Scratch. Підлітки з інтересом моделювали ситуації з елементами правил дорожнього руху, “вчили” комп”ютер правильно переходити дорогу.
“Кожен може програмувати” довели відчайдушні діти та дорослі, які прийшли на однойменну подію у Надеждівській школі. Проведення заходу ініціювала волонтерка ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” Оксана Маханко. 14 жовтня 2019 року під час майстер-класу від Ростислава Маханка незалежно від попередніх знань з інформатики, кожен з двадцяти учасників та учасниць написав навіть не одну, а декілька своїх перших програм мовою Python. Детальніше про подію в Надеждівці читайте за посиланням.

Програміст —це крута професія! Дівчатам в ІТ завжди раді, там бракує їх креативності! Є програмісти-художники, а є програмісти-маляри! Програмісту потрібна математика та логічне мислення! Програмування розвиває мозок! Такі висновки могли зробити учні та учениці 4 навчальних закладів Білозерської ОТГ після інтерактивної лекції, яка відбулася 16 жовтня 2019р. в Білозерському науковому ліцеї ім. О.Я.Печерського.
Більше 40 старшокласників взяли участь у інтерактивній лекції «Сучасні мови програмування на ринку ІТ-компаній». Програміст, підприємець та викладач Sergei Zelenchuk поділився з підлітками власним досвідом роботи в ІТ-сфері, разом розмірковували над плюсами та мінусами професії “програміст”, над перспективами та викликами роботи в цій сфері. Двогодинна лекція вийшла інформативною та надихаючою, і пролетіла як одна мить. Найвмотивованіших учасників та учасниць завтра чекає майстер-клас від Сергія Зеленчука по програмуванню telegram-бота.

17 жовтня 2019р. тиждень кодування в Білозерській ОТГ завершився унікальним майстер-класом. 24 найвмотивованіші старшокласники та старшокласниці Надеждівки, Томиної Балки та Білозерки взяли участь у двогодинному майстер-класі з програмування telegram-бота. Програміст, підприємець та викладач Сергій Зеленчук поділився з підлітками практичними навичками програмування мовою Python. Хлопці та дівчата на практиці відчули професію програміста, відразу побачили результат, коли створювали telegram-бота.
“Мені дуже сподобалися лекція та майстер-клас! Завдяки Сергію ми дізналися багато цікавого і те, що не розповідають в школі” – ділиться враженнями старшокласниця Юкало Карина.
“Завдяки відгукам дітей, ми вже знаємо як наступного року зробити заходи з популяризації програмування та кодування ще цікавішими та практичними”, — розповідає вчитель інформатики Білозерського наукового ліцею, один з ініціаторів події Олександр Василенко.
“Для своєї організації я почерпнула багато чого нового, аби рухатися в ногу з часом і бути більш диджіталізованими. А головне, серед учнів я вже побачила тих, хто може нам в цьому допомогти. Це може стати їх першим досвідом фрілансу, а для нашої організації — кроком до впровадження ІТ-технологій”, — зазначила ініціаторка події, керівниця ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” Елла Петренко.
Довідково: ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” разом з Білозерським науковим ліцеєм ім. О.Я.Печерського вже вдруге долучилися до відзначення Європейського Тижня Коду та Ініціативи Meet and Code. Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсний центр ГУРТ: Портал суспільно активних громадян, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.
Європейський Тиждень Коду — інціатива започаткована у 2013 році Ніеле Кроес, єврокомісаром з питань цифрових технологій. Головна мета: сприяти поширенню інформації про кодування та створення різноманітних додатків, ігор за допомогою коду.
#meetandcode #codeEU #SAP4Good #ГУРТзаряджає


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Книговидавництво – це не лише бізнес, це частина стратегії та ідеології країни", – книговидавець Ростислав Лужецький

Громади з Донеччини і Луганщини пройшли навчання з нарощення потенціалу безпеки

Громадський центр правосуддя допомагає вирішити правові проблеми вразливим групам

«Є ідея? Втілюй!» – на ВУМ online стартував новий курс

Українці зможуть вирішувати кримінальні справи у мирний спосіб

Дайджест подій Музею Майдану: що відвідати у вересні