В 8 обласних центрах підвели підсумки «Атестації» депутатів місцевих рад

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» в кінці березня підвела підсумки оцінки персональної діяльності депутатів міських рад 8 обласних центрів України: Одеси, Херсона, Львова, ...

image_31-10-2017_[1509442705]
В 8 обласних центрах підвели підсумки «Атестації» депутатів місцевих рад

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» в кінці березня підвела підсумки оцінки персональної діяльності депутатів міських рад 8 обласних центрів України: Одеси, Херсона, Львова, Рівного, Дніпра, Краматорська, Сум та Черкас за другий рік повноважень.

Порівняння результатів персонального оцінювання депутатів засвідчило дозволило виявити певні спільні риси в виконанні місцевими депутатами своїх повноважень.

Зокрема, депутати міських рад 8 обласних центрів достатньо дисципліновано відвідують пленарні засідання сесій. Так, лише в Рівненській та Сумській міських радах є депутати, що пропустили 80% більше засідань. А найкраще відвідували пленарні засідання (відвідано більше 90% засідань) депутати Дніпровської та Сумської міських рад – 85% і 71% депутатського корпусу відповідно.

В той самий час, засідання постійних депутатських комісій менш популярні серед депутатів. Так, у Дніпровській (3 депутати), Сумській (2), Черкаській (2) та Рівненській (1) є депутати, що пропустили 90% і більше засідань постійних комісій, до складу яких вони входять. Найкраще ж засідання депутатських комісій відвідували представники Краматорської та Одеської міських рад – 54% і 45% депутатів, відповідно, відвідали 90% і більше засідань комісій.

Результати Атестації депутатів міських рад свідчать, що і місцеві депутати не занадто охочі до виступів під час сесійних засідань. Так, в 6 міських радах депутати в більшості або взагалі не виступають під час пленарних засідань, або мають по одному виступу протягом року – Дніпровська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська та Черкаські міські ради. Найменш активно виступають депутати Рівненської та Сумської міських рад, а найбільш активними є депутати Львівської міської ради.

Цікаво, що серед міських рад 8 обласних центрів проблема неперсонального голосування має місце лише в Одеській та Херсонської міських радах. При цьому, лише в Одеській міській раді «явище кнопкодавства» є системним, де на кожній сесій депутати голосують за себе та своїх відсутніх колег одночасно.

Лише Одеська та Дніпровська міські ради оприлюднили на своїх офіційних сайтах декларації депутатів, забезпечивши, таким чином, швидкий доступ громадянам до такої інформації.

На сам кінець, стало відомо, що більшість депутатів міських рад 8 обласних центрів не звітують про свою діяльність на відкритих зустрічах із виборцями. Виключенням є Херсонська міська рада, 96% депутатів якої прозвітували про свою депутатську діяльність на відкритих зустрічах із виборцями. Доля депутатів, що прозвітували про свою діяльність на відкритій зустрічі із виборцями, Черкаської міської ради складає 50%, інших шести міських рад – менше 50%. При цьому значно більша частка депутатів міських рад оприлюднює річні звіти про свою діяльність.

В ході моніторингу також була створена мапа приймалень з актуальними відомостями про час та місце здійснення прийому депутатів міських рад, охоплених кампанією.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в міських радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи