Уже 46 мультидисциплінарних мобільних команд допомагають постраждалим від військових дій у центрі та заході України

Від початку повномасштабного вторгнення збройних сил РФ мільйони українців постраждали від війни. Саме тому Українська фундація громадського здоров’я спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні ...

Додано:
healthrightorgua

IMG_1228
Уже 46 мультидисциплінарних мобільних команд допомагають постраждалим від військових дій у центрі та заході України

Від початку повномасштабного вторгнення збройних сил РФ мільйони українців постраждали від війни. Саме тому Українська фундація громадського здоров’я спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні започаткувала проєкт «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди», спрямований на гуманітарне реагування та підтримку переселенців, сімей з дітьми та осіб, постраждалих від військових дій.

Мультидисциплінарна мобільна команда — це команда спеціалістів, яка складається з психолога, соціального працівника, юриста й медика. Вона надає соціально-психологічну допомогу постраждалим від військових дій у місцях локалізації внутрішньо переміщених осіб.

До основних послуг мобільних команд належать: 

  • екстрене реагування (скринінг, оцінка ситуації та надання психологічної та соціальної допомоги постраждалим, зокрема дітям);
  • надання першої психологічної допомоги та психосоціальної підтримки;
  • юридична допомога (консультування);
  • медична допомога (консультування, онлайн зв’язок із лікарями, перенаправлення до сімейних амбулаторій та інших вузькопрофільних спеціалістів);
  • здійснення виїздів до залізничних та автомобільних вокзалів, пунктів пропуску, перетину кордону, евакуаційних центрів, притулків тощо;
  • надання гуманітарних наборів та життєво необхідних засобів.

Наразі 46 мобільних команд вже працюють у Львівській, Закарпатській, Рівненській, Вінницькій, Дніпропетровській, Чернівецькій, Волинській, Житомирській, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Всього у межах проєкту планується створення 50 таких команд. 

«Маючи більш як 6 років досвіду запуску та забезпечення діяльності спеціалізованих служб у форматі мобільності, ми разом з нашим партнером ЮНІСЕФ зрозуміли, що в такій гострій кризовій ситуації найбільш ефективною буде мультидисциплінарна допомога з можливістю екстреного реагування. Саме таку надають наші мобільні команди. Наявність одразу кількох спеціалістів, можливість виїзду, індивідуального підходу до надання послуг постраждалим від військових дій збройних сил РФ, робить послуги наших команд найбільш наближеними до клієнтів та вирішує різносторонні питання», – коментує координаторка проєкту Наталія Цвєткова.

Перші результати роботи мобільних команд доводять високу потребу громад у їхніх послугах: лише за два місяця діяльності фахівці надали понад 7 тисяч юридичних консультацій, понад 8 тисяч осіб отримали психологічну підтримку, й понад 16 тисяч — соціально-психологічну допомогу з питань, пов’язаних з переселенням та війною.

Більше інформації про діяльність мультидисциплінарних мобільних команд шукайте на сторінці HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні у фейсбуці.

Проєкт реалізується у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у межах СПІЛЬНО — програми реагування на війну Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес партнерами для надання мультисекторальної допомоги сім’ям з дітьми.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році