Успішні кейси, поради та рішення: в Києві відбулася конференція «Опікунські ради при медзакладах як драйвер змін»

У вівторок, 7 вересня,  в INVERIA flow space в відбулася фінальна конференція за проєктом «Підвищення ефективності управління автономними медичними підприємствами через формування опікунських рад», ...

Додано:
hromada

photo_2021-09-10 17.22.20
Успішні кейси, поради та рішення: в Києві відбулася конференція «Опікунські ради при медзакладах як драйвер змін»

У вівторок, 7 вересня,  в INVERIA flow space в відбулася фінальна конференція за проєктом «Підвищення ефективності управління автономними медичними підприємствами через формування опікунських рад», який реалізовувала ГО “Агенція змін “Перспектива” за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. 

Проєкт тривав понад 8 місяців та мав на меті допомогти через консультаціі та обговорення трьом різним лікарням  – Дніпропетровській обласний дитячій лікарні, КНП «Мукачівська центральна районна лікарня» та КП “КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня”- створити дієві опікунські ради. 

Опікунська рада – це орган, який поєднує у собі консультативні та представницькі функції, а також допомагає втілити на практиці  пріоритети й очікування громади, для якої працює заклад. Це не означає, що члени опікунської ради залучені щодня в усі організаційні процеси. Вони мають вирішувати питання: що в лікарні слід зробити для поліпшення результатів, обслуговування жителів громади, спільно залучати й розподіляти ресурси для якісного лікування.

IMG_8735

Учасники конференції.

У заході взяли участь керівники медичних закладів, голови громад, представники бізнесу, НЗСУ, пацієнтських, донорських, благодійних організацій, журналісти тощо. 

Під час першої панелі керівники Дніпропетровської обласної дитячої лікарні Олексій Власов, Мукачівської центральної районної лікарні Євген Мешко та Вознесенської багатопрофільної лікарні Володимир Красьоха поділилися досвідом роботи зі створення дорадчих органів, набутим в рамках Проєкту.  Спікери презентували свої медичні заклади та розповіли, чому вирішили створити опікунські ради, як залучали потенційних учасників, про перші спільні проєкти, пріоритетні завдання, помилки і навпаки  – вдалі рішення.

IMG_8664

На фото: Євген Мєшко, Олексій Власов (по центру), Ганна Єрмолаєва

“Ми почали створювати опікунську рада з двох причин. Перша, – це скоординувати  та систематизувати діяльність благодійників, зробити процес використання благодійних коштів прозорим. Друге, щоб опікунська рада стала нашим “голосом”, який би допомагав нам відстоювати інтереси перед власником лікарні та в інших органах влади, а також підказувати, що насправді хочуть люди, як вони реагують на послуги, чого не вистачає, що необхідно покращити та інше, – розповів Олексій Власов. – У моєму випадку я отримав не тільки цінні поради і досвід людей, які багато років успішно працюють в бізнесі та інших сферах, а й опору, фундамент, на якому я можу встояти. Це люди, які мене підтримують, яким я можу подзвонити і сказати, що у лікарні є якісь проблеми і вони допоможуть мені їх вирішити” 

Повноцінно рада почала працювати з березня цього року. До її складу входять вісім осіб, серед яких представники влади, бізнесу, громадських організацій та благодійних фондів Дніпропетровська. Серед першочергових завдань опікунської ради –  навчання медичного персоналу, аналіз та аудит лікарні,  розвиток сервісу, оптимізація штату  тощо. “ Як людині, яка займається благодійністю більше десяти років, мені дуже добре відомо про стан наших лікарень і їхні потреби. У той момент, коли у нас з’явилася можливість створити опікунську раду при головному медичному закладі міста, що надає допомогу дітям, я зрозуміла, що тільки об’єднавшись ми зможемо більш ефективно працювати, вкладати свій час, сили і ресурси на допомогу в розвитку лікарні і лікарів, – розказала Ганна Єрмолаєва, Голова опікунської ради Дніпропетровської обласної дитячої лікарні.

IMG_9108

На фото: Тетяна Гавриш, Андрій Супрун, Геннадій Король

На другій панелі учасники конференції разом з Вікторією Тимошевською, директоркою програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», Світланою Мозговою, директоркою з персоналу, корпоративного партнерства та комунікації агрохолдингу “Астарта”, Катериною Банщіковою, директоркою з питань захисту здоров’я та безпеки співробітників МХП, Іваном Зеленським, засновник БФ “Капля крові”, м. Кременчук, Геннадієм Королем, головою Близнюківської громади та Андрієм Супруном, членом опікунської ради Дніпропетровської дитячої обласної лікарні дискутували про те, чи настав час опікунських рад при медзакладах, якою може бути цінність від створення опікунських рад для громади і як забезпечити її довгострокову успішну роботу, як драйверу змін.

IMG_8428

“Опікунські ради – це інвестиція в автономність, незалежність і ефективність медичного закладу. Завдяки такому інструменту як опікунська рада громадянське суспільство має  можливість не тільки донести свої побажання чи занепокоєння, але й дійсно брати участь в тих рішеннях, які будуть прийматися, відчувати себе частиною цих рішень і залучатися в їх реалізацію, – підкреслила Вікторія Тимошевська. 

Створення опікунських рад при лікарнях  – це не легкий і швидкий процес, але тільки зріле суспільство здатне створювати ефективні рішення і цей проєкт – ще один крок до ефективної взаємодії громади та позитивних змін в медицині”

Насамкінець учасники в форматі відкритого мікрофону поділилися своїми враженнями від зустрічі.

IMG_8563

Михайло Довгопол

Михайло Довгопол, співзасновник Харківської експертної групи підтримки медреформи,  консультант проэкту з питань стратегічного планування: “Цікавий проєкт і цікава дискусія на його завершення. Особисто для мене найважливішим було те, що питання діяльності опікунських рад було винесене з кулуарного міжсобойчика найпросунутішив керівників медичних закладів на широкий загал підприємців, представників органів місцевого самоврядування, НСЗУ тощо. В результаті вийшла багатопланова та змістовна дискусія”

IMG_9112

Світлана Мозгова

Світлана Мозгова, директорка з персоналу, корпоративного партнерства та комунікації агрохолдингу “Астарта” “Сьогодні відбулась зустріч різних стейкхолдерів, ми почули цікаві “кейси” працюючих опікунських рад при лікарнях, а також говорили про те, чи настав час опікунських рад. Я вважаю, що цей час однозначно настав. Насправді, він настав ще вчора, а сьогодні вже досить добре “піджимає”, але саме для тих лікарень, де менеджмент готовий з цими радами працювати. Наш агрохолдинг вже 20 років допомагає громадам розвиватися і підтримувати медицину і нам було б дуже цікаво не тільки допомогати фінансово, але й залучитися до еспертизи, допомагати керівникам забезпечувати ефективну роботу медичних закладів і надання якісних медичних послуг для населення” 

IMG_8982

Андрій Супрун

Андрій Супрун, підприємець, член опікунської ради Дніпропетровської дитячої обласної лікарні: “Я не просто підтримую створення опікунських рад, я до неї долучився. Чому? Я багатодітний батько і  людина, якій не байдуже, яка має певні навички в управлінні і готова використати свій досвід, щоб робити систему медицини в цій країні кращою для наших дітей, онуків, різних людей.

Усі ми люди, всі ми пацієнти в той чи інший проміжок часу, тому я вважаю, що саме опікунська рада, по-перше, дає можливість пацієнтам розібратися як працює система і які вони мають важелі впливу, дізнаватись як це все працює. По-друге, для керівників і власників лікарень це можливість покращити якість медицини в громаді. Залучити фахівців з різних сфер, які підказуватимуть, допомогатимуть, наставлятимуть,  можливо десь контролюватимуть і зупинять від неправильного рішення” 

IMG_8854

На фото: Вікторія Мілютина, Геннадій Король

Вікторія Мілютина, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ: “Сьогодні був дуже цікавий захід, багато корисної інформації, є над чим замислитись і над чим поміркувати, –  зауважила . – Я підтримую створення опікунських рад при лікарнях, бо без фахової підтримки закладу буде дуже складно розвиватися, просто не буде вистачати певних компетенцій. Але щоб це був реально ефективний орган в цьому мають бути зацікавлені всі учасники процесу: головний лікар, власник і люди, які мають бажання отримувати адекватну, якісну медичну допомогу в своїй громаді. Після сьогоднішньої зустрічі у мене є надія, що завдяки бізнесменам, благодійникам, представникам медицина в нашій країні почне швидше змінюватись на краще”

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період